Hesabım
  Festivalde Günün Filmi-Cuma
  11 Nis 2008 - 00:00

  27. Uluslararası İstanbul Film Festivali programından seçtik: Kayıp Çocuklar Şehri!

  İstanbul Film Festivali özel köşemiz "Günün Filmi" pek yakında Beyazperde'de online olacak. O zamana kadar 27. Uluslararası İstanbul Film Festivali programından seçtiğimiz bir filmi "Haber" bölümünde bulabilirsiniz. Herkese iyi seyirler...

  11 Nisan cuma günü festivalde gösterilecek olan onlarca filmin arasından Kayıp Çocuklar Şehri'ni seçtik. Şüphesiz, pek çok yeni film arasında biraz demode bir tercih gibi gözükebilir. Fakat kabul edersiniz ki, fantastik sinemada başyapıtlar her zaman çıkmıyor ve klasikleri sinemada izleme fırsatı da çok sık ayağımıza gelmiyor. Kayıp Çocuklar Şehri gerçek bir perde filmi.

  Bilmeyenlere filmi hatırlatalım: Kötü yürekli Krank ve adamları çılgın bir bilim adamı tarafından imal edilmişlerdir. Krank'ın en büyük acısı, rüya görme yetisinden yoksun olmasıdır. Tek çareyi, rüyalarını çalmak için kaçırdığı çocuklarda bulur. Oysa çocuklar ondan korktuğu için tek elde ettiği onların kabusları olacaktır.

  Bir gün bir sirkin güçlü adamı olan One'ın küçük kardeşi de Krank'a götürülmek üzere Cyclops ve çetesi tarafından kaçırılınca esrarın ardındaki perdenin kalkmasıyla sonuçlanacak olan fantastik olaylar serisi başlamış olur.

  Daha önce bize Şarküteri'yi sunmuş olan çılgıncasına zeki ve dahi yönetmenler Caro ve Jeunet'den bir başyapıt.


  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top