Hesabım
  67. Altın Küre ödüllerinin adayları açıklandı.

  Up in the Air filmi 6 dalda, Nine filmi 5 dalda ödüle aday gösterildi...

  Hollywood Dış Basın Birliğinin yaptığı açıklamaya göre, ekonomik kriz döneminde geçen bir hikayeyi anlatan, başrollerini George Clooney, Vera Farmiga ve Anna Kendrick'in paylaştığı "Up in the Air" filmi 6 dalda, başrollerinde Daniel Day-Lewis, Penelope Cruz ve Marion Cotillard'ın olduğu müzikal "Nine" filmi 5 dalda ödüle aday gösterildi.

  En iyi drama dalında yarışacak diğer adaylar, fantastik bir hikayenin anlatıldığı "Avatar", Harlem'i konu alan "Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire", Irak savaşı temalı "The Hurt Locker" ve İkinci Dünya Savaşı destanı "Inglourious Basterds".

  Meryl Streep "Julie & Julia" ve "It's Complicated" filmlerindeki performanslarından ötürü müzikal veya komedi dalında, Sandra Bullock ise "The Blind Side" ve "The Proposal" filmleriyle drama dalında en iyi kadın oyuncu ödülüne ikişer kez aday gösteriliyorlar.

  Diğer adaylar ise şöyle:

  En iyi müzikal veya komedi filmi: "Nine", "(500) Days of Summer", "The Hangover", "It's Complicated" ve "Julie & Julia".

  Drama dalında en iyi erkek oyuncu adayları: George Clooney (Up in the Air), Jeff Bridges (Crazy Heart), Colin Firth (A Single Man), Morgan Freeman (Invictus) ve Tobey Maguire (Brothers).

  Drama dalında en iyi kadın oyuncu adayları: Emily Blunt (The Young Victoria), Helen Mirren (The Last Station), Carey Mulligan (An Education) ve Gabourey Sidibe (Precious).

  En iyi yardımcı erkek oyuncu adayları: Matt Damon (Invictus), Woody Harrelson (The Messenger), Christoph Waltz (Inglourious Basterds), Stanley Tucci (The Lovely Bones) ve Christopher Plummer (The Last Station).

  En iyi yardımcı kadın oyuncu adayları: Penelope Cruz (Nine), Vera Farmiga (Up in the Air), Anna Kendrick (Up in the Air), Mo'Nique (Precious) ve Julianne Moore (A Single Man).

  Oscar'dan sonra en saygın ödüllerden biri olan ve Hollywood Dış Basın Birliği tarafından verilmekte olan ödüller, 17 Ocak'taki törenle sahiplerine verilecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top