Hesabım
  Marlene Dietrich Olmak
  27 May 2004 - 00:00

  Gwyneth Paltrow, mavi melek!

  Gelmiş geçmiş en büyük starlardan biri olan Alman aktris Marlene Dietrich, Gwyneth Paltrow'da vücut bulacak. 1992'de hayata veda eden beyazperdenin pırıltılı skandallar kraliçesi Dietrich'in hayatını anlatan film, aktrisin kızı Maria Riva'nın derlemiş olduğu kendi anılarından uyarlanacak.

  Dietrich 1901'de Berlin'de doğdu. Daha okul yıllarında ismi öğretmeniyle yaşadığı bir aşk hikayesi sayesinde skandalla anıldı. Kısa süre sonra önce seyirci, sonra da şarkıcı olarak yer alacağı kabare dünyasına adım attı. Burada Josef von Sternberg tarafından keşfedilerek 1930'daki Mavi Melek'te beyazperdeye adım attı. Ardından Şangay Ekspresi geldi. Sternberg'lin sevgilisi olan güzel aktrisin kısa zamanda ünlendi.

  İsmi, dönemin bir çok yakışıklı oyuncusuyla birlikte anıldı. Bunların aralarında Cary Grant'tan James Stewart'a kadar bir çok ünlü oyuncu yer aldı. Aktrisin unutulmaz filmleri arasında Billy Wilder'ın A Foreign Affair'i, Alfred Hitchcock'un Stage Fright'ı ve Orson Welles'in Touch of Evil'i yer alır. 1992'de Paris'te ölen unutulmaz yıldız, sinemadan sonra tekrar şarkı söylemeye devam etmişti.

  Paltrow'lı projeye gelince, tüm gelişmelerle yanınızda olacağımızı biliyorsunuz...
  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top