Hesabım
  "Tamam Mıyız?" Filminin Özel Efektleri Nasıl Yapıldı
  30 Ara 2013 - 15:55

  Çağan Irmak'ın son filmi Tamam Mıyız?'ın özel efektleri hakkında konuşan filmin ekibi ve yönetmen Irmak çok özel detaylar paylaştı.

  Çağan Irmak'ın senaristliğini ve yönetmenliğini yaptığı Tamam mıyız? filminde İhsan karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli'nin kol ve bacaklarının nasıl yok edildiği filmin ekibi tarafından açıklandı. Doğuştan gelen ve ender bir hastalık nedeni ile hem kol hem de bacakları olmayan karakterini filmde işlemek, yönetmen için de, oyuncular açısından da oldukça zor olmuş.

  Tamam mıyız?


  Digiflame direktörü Serkan Semiz, oyuncu Aras'ın çok yardımcı olduğunu ve gerçekte kol ve bacağı olmayan biri gibi hareket etmeyi başardığını söylüyor. Semiz, bir manken üzerinde kıyafetlerin nasıl duracağını denediklerini ve her ayrıntıyı fotoğraflayarak setten gelen kamera açılarıyla karşılaştırdıklarını belirtiyor.

  Tamam mıyız?

  Çekimler boyunca kolları arkada ve ayakları kutuda çekim yapmak zorunda kalan İynemli bir hafta boyunca fizik tedavi görmek zorunda kalmış. Filmin yönetmeni Çağan Irmak ise İhsan karakterinin bulunduğu genel planları İynemli ile ve de onsuz olarak iki kere çektiklerini, rolün oynanabilirliğine ise aktörün sayesinde inandığını söyledi.

  Tamam mıyız?

  Tamam mıyız?

  Tamam mıyız?

  Tamam mıyız?
  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Murat Yilmaz
   edius kullanmışlar galiba.
  • AdLKrpC
   Samanyolu TV :D
  Yorumları göster
  Back to Top