Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Oscar Adayı Philomena Filminden Türkçe Afiş ve Altyazılı Fragman!
  1 Mar 2014 - 01:10

  86. Oscar ödüllerinin hemen öncesinde Philomena / Umudun Peşinde filminin Türkçe afişi ve altyazılı fragmanı da yüzünü gösterdi!

  Sensiz Olmaz (High Fidelity) ve Kirli Tatlı Şeyler (Dirty Pretty Things) gibi lezzetli filmlerin yönetmeni yönetmeni Stephen Frears'ın son mahsulü Umudun Peşinde (Philomena), bu yılki Oscar yarışının da iddialı yapımları arasında yer alıyor!

  Oscar'a En İyi Film başta olmak üzere, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Müzik kategorilerinde aday gösterilen film üç dalda Altın Küre adaylığının yanı sıra BAFTA ve Venedik Film Festivali'nden de En İyi Senaryo ödülünü kucaklayarak döndü!

  Martin Sixsmith'in çok satan "The Lost Cild of Philomena Lee" kitabından beyazperdeye uyarlanan filmin başrollerini Judi Dench ve Steve Coogan paylaşıyor. Sixsmith'in gerçek bir öyküden kitaplaştırdığı film, 50 yıl önce elinden alınaraj evlatlık verilen oğlunun izini bulmaya çalışan bir annenin, hüzünlü ve bir o kadar da eğlenceli yolculuğunu anlatıyor.

  Filmin senaryosundaysa başrol oyuncusu Coogan ile birlikte Jeff Pope'un imzası bulunuyor! Film, ülkemizde 9 Mayıs'ta izleyiciyle buluşacak.

  Sélectionner cette vignette?

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top