Hesabım
  Robert Redford'a Onur Ödülü
  13 Eki 2014 - 15:00

  Amerikalı efsane oyuncu ve yönetmen Robert Redford'a New York's Film Society of Lincoln Centre'nin düzenlediği 42. Chaplin Ödülleri'nde Yaşam Boyu Başarı Ödülü takdim edilecek.

  1960'lı yıllardan beri sinemayla iç içe olan Akbabanın Üç GünüBenim AfrikamAtlara Fısıldayan Adam ve Spy Game gibi filmlerin başrol oyuncusu ve aynı zamanda Bagger Vance EfsanesiArslanı KuzularaSuikast ve Geçmişin Sırları gibi filmlerin yönetmenliğini üstlenen Robert Redford'a bu yıl 42.'si gerçekleşecek olan Chaplin Ödülleri'nin galasında Yaşam Boyu Başarı ödülü taldim edileceği açıklandı.

  İki Oscar ödüllü efsane oyuncu Fransa’dan şövalyelik ünvanı olan Legion d’Honneur’a değer görülmüştü ve 2014’de Time dergisi tarafından, 100 kişilik “Dünyanın En Etkili İnsanları” listesinde yerini almıştı. Sanatçılığının yanı sıra aktivist kimliğiyle de tanınan Robert Redford, Bağımsız sinemanın babası olarak lanse edilir.

  New York's Film Society of Lincoln Centre'nin yönetim kurulu başkanı Ann Tenenbaum konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Robert Redford'un ödül alacağı için çok heyecanlıyız..." dedi. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top