Hesabım
  Masumiyet Müzesi Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da!
  11 Ara 2015 - 13:45

  !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nden Masumiyet Müzesi sürprizi!

  Orhan Pamuk’un ‘Masumiyet Müzesi’ kitabı başta olmak üzere çeşitli kitap ve metinlerinden esinlenerek çekilen, dünya prömiyerini yaptığı Venedik’te hayranlıkla karşılanan Masumiyet Müzesi, Türkiye’de ilk kez 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde seyircileriyle buluşacak. 

  Orhan Pamuk’un aynı adlı kült romanından esinlenerek hazırlanan ve seyirciyi şiirsel, karanlık ve sinemasal bir yolculuğa çıkaran Masumiyet Müzesi'nin yönetmen koltuğunda Radiohead ve Muse için çektiği efsane videolarının yanı sıra Joy Division ve Patience (After Sebald) gibi kült belgeselleriyle tanıdığımız Grant Gee oturuyor. Masumiyet Müzesi’nin dikkatli okurlarının fark edebileceği küçük bir kahramanın, Füsun’un arkadaşı Ayla’nın 12 yıl sonra İstanbul’a gelişi ve bu süreçte şehirde yaşanan değişimi yorumlayışını dış sesle izlediğimiz film, boğazın geçitlerinden geçerek İstanbul'un geceleri kimsesizleşen sokaklarında sinemasal ve karanlık bir yolculuğa çıkarıyor.

  İş Bankası Maximum Kart partnerliğinde ve Mars Cinema Group ortaklığında gerçekleşecek 15. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali, 18-28 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da, 3-6 Mart 2016 tarihlerinde ise Ankara ve İzmir’de gerçekleştirilecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top