Hesabım
  IŞİD'i Ele Alan Filmler!
  23 Ara 2016 - 07:57

  Terör örgütünü ve yaşattığı trajedileri işleyen filmler burada!

  Başlarken...

  Cihatçı terör örgütü IŞİD (Irak ve Şam İslam Devleti), dünya çapında yıkımlara sebebiyet vererek milyonlarca insanın korkulu rüyası haline gelmiş durumda. 2015-2016'da dünya IŞİD'in yarattığı terör dalgası ile derinden sarsıldı desek herhalde abartmış olmayız.

  Ülkemizde henüz sinema açısından burnumuzun dibindeki belaya direkt değinen yapımlara pek rastlamasak da dünya sineması bu örgütün yaşattığı yıkımlara seyirci kalmadan, yaşanan korkunç acıları seyircilerin gözlerinin önüne sermeye çalışıyor. Bu amaç doğrultusunda terör ve IŞİD izlerini taşıyan filmleri derledik...

  Kaynak:  Variety

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Duygu Kocabaylıoğlu
   Sayın Beyazperde takipçileri;öncelikle değerli yorumlarınızı bizimle paylaştığınız için teşekkürler. Tüm yorumlarda değinilen konulara toplu cevap vermek istiyorum izninizle.1. Öncelikle İŞİD 'in ve uyguladıkları terörün tanımı biz yapmadık, dünya literatüründe kullanılan tanımlar için Vikipedi vb. kaynaklara bakabilirsiniz. Beyazperde'nin etik kuralları gözeten medya dilinin kullanımı konusunda her daim hassastır. Editör ekibimiz gazetecilik ve edebiyat kökenlidir.2. Ülkenin ya da dünyanın içinde bulunduğu trajik olaylardan nemalanmak değil amacımız; öyle ki bu dosyaların yayına alınış zamanı ile "arama motorlarında" sonuç olarak çıkmanın belli bir süresi var. Gündem, o süre zarfında ülkede çoktan değişiyor zaten.Anladığımız kadarıyla;11 Dramatik Yapım ile Terörizmin Acı Yüzü... http://www.beyazperde.com/gale...gibi konulara eleştirel ve hassasiyetle yaklaşan içeriklerimize siz denk gelmemişsiniz. Zira başlığı " En İyi 10 Savaş Filmi!" olan dosya yapmasını da bilirdik; tercih meselesi. Hayat Türkiye coğrafyası için yeterince zorken, saldırgan ve yıpratıcı eleştirileriniz yerine, daha yapıcı yorumlarla ve sinemanın birleştirici şemsiyesi altında konuşabilirsek, belki de En İyi 10 Savaş Filmi dosyası yapmaya hiç gerek kalmaz günün birinde. Ne dersiniz?Film dolu günler dileriz, Genel Yayın Yönetmeni.
  • Celalettin M.
   lütfen buradaki cihatçı ve islam kavramlarını çıkartırsak daha doğru bir tanımlama yapmış oluruz ne de olsa bu kavramlarla alçak örgütün hiçbir alakası yok.
  Yorumları göster
  Back to Top