Hesabım
  Brian Cox'lu "Churchill" Filminden İlk Fragman!

  Brian Cox, Birleşik Krallık Başbakanı oluyor!

  Brian Cox'un ilk kostüm ve makyajı yapılmış Winston Churchill karesi geçtiğimiz yıl gelmişti. Ondan beri filmde dair gelişmeler saman altından yürüdü. Ancak Churchill adını taşıyan biyografik filmden nihayet ilk fragman geldi!

  Birleşik Krallık Başbakanı Churchill'in hayatını anlatacak olan film 1944 Haziran'ına odaklanıyor. Film Churchill'in Normandiya Çıkarması öncesindeki 1 gününü anlatan, zamana karşı bir gerilim olarak dikkat çekiyor. 

  Winston Churchill, 1944 Haziran'ında bir milyon askere yakın müttefik kuvettin gizlice İngiltere'nin güney kıyısında toplandığını öğrenir. Avrupa'yı istila etmeye ve Nazilerin sonunu getirmeye kararlıdırlar. Önlerinde duran tek şey ise Churchill'dir. Churchill, 1915 yılında Gelibolu sahillerinde vermiş olduğu yanlış kararın sonuçlarının tekrarlanmasından korkmaktadır. Yıllarca süren çatışmalarla tükenen ve kuşku ve depresyondan dolayı rahatsız olan Churchill, ülkesinin Blitz'e direnmesine yardımcı olan bir kahramandır. Ancak, savaş planını destekleme gücünü bulmak için soğukkanlı eşi Clementine'in desteğine ihtiyaç duyacaktır...

  Başrolü üstlenen Cox'a Churchill'in eşi Celementine olarak başrolde Miranda Richardson eşlik ediyor.Filmin kadrosunda John SlatteryJames Purefoy ve Ella Purnell de yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Jonathan Teplitzky otururken, senaryo ise Alex von Tunzelmann'a ait. Film, 2 Haziran'da Amerika'da, 16 Haziran'da İngiltere'de vizyona girecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top