Hesabım
  ABD Box Office'te Galaksinin Koruyucuları Fırtınası!
  8 May 2017 - 10:16

  ABD box office rakamları açıklandı.

  Geçtiğimiz hafta zirveyi kucaklayan Hızlı ve Öfkeli 8 bu hafta zirveye veda etti, zirvenin yeni sahibi Galaksinin Koruyucuları 2 oldu. Listede bu hafta yalnıca 1 yeni film kendine yer bulabildi. 

  Listenin bu haftaki galibi taze uzay macerası Galaksinin Koruyucuları 2 oldu. Başarılı bir açılış gerçekleştiren film 145 milyon dolar ile açılış yaptı. 200 milyon dolar bütçeli yapımın bütçesini ikiye katlaması bekleniyor. Listenin 2. sırasındaki yapım ise Hızlı ve Öfkeli serisinin 8. devam halkası oldu. Bu kez aileyi dağıtan bol aksiyonlu Hızlı ve Öfkeli 8 bu hafta zirvedeki yerini kaybederek 8,5 milyon dolar kazandı. Film böylece 250 milyon dolarlık bütçesini çıkartmaya çok yaklaşmış oldu. Listenin 3. filmi eğlenceli animasyon Patron Bebek oldu. Minicik bir bebeği gizli ajan yapan eğlenceli yapım 6. haftasında da başarılı gidişatını sürdürerek 6,1 milyon dolar kazanmayı başardı. Film böylece 6 haftada toplam 156,7 milyon dolar kazanmış oldu. 

  Listenin 4. sırasını eğlenceli komedi How to be a Latin Lover aldı. Film 2. haftasında 5,2 milyon dolar kazandı. Listenin 5. sırasında Emma Watson'ın başrolünü üstlendiği bir yapım yer aldı. Watson ve Downton Abbey'nin Matthew Crawley'si, Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır'ın Sir Lancelot'u Dan Stevens'ın başrollerini üstlendiği Güzel ve Çirkin bu hafta 1 sıra yükseldi. Beğeni toplayan masal uyarlaması yapım 8. haftasında 4,9 milyon dolar kazandı. 160 milyon dolar bütçeli yapım toplamd 487,5 milyon dolarlık gişe elde etti. Kariyer çizgisinde Harry Potter serisinden sonra da Bling RingColoniaKorku Terapisi gibi filmlere yer veren Emma Watson'ın vizyondaki bir diğer filmi de ard arda başarı yakaladı. Watson'ın yanı sıra Tom Hanks ve John Boyega gibi isimleri de kadrosunda bulunduran teknoloji gerilimi The Circle 2. hafta kapanışını 4 milyon dolar ile yaptı. Film böylece 18 milyon dolarlık bütçesinin 15,7 milyon dolarını çıkartmış oldu. Listenin 7. sırasında ise Baahubali 2: The Conclusion yer aldı. Büyük ses getiren Hint filmi Baahubali'nin devam halkası 2. hafta kapanışını 3,2 milyon dolar ile yaptı.

  Listenin 8. filmi ise Marvel'ın Kaptan Amerika'sı Chris Evans'ı sevecen bir aile bireyine dönüştüren Deha oldu. Sımsıcak aile filmi bu hafta geçtiğimiz haftaya göre 1 sıra yükselerek 2 milyon dolar kazandı. Listenin 9. sırasını alan film bol yıldızlı kadrosuyla dikkat çeken bir komedi oldu. Usta oyuncuları bir araya getiren Son Macera filmi 1,9 milyon dolar kazanarak 25 milyon dolarlık bütçesini ikiye katlamak için yola devam ediyor. Listenin son filmi vizyonun animasyonları arasından çıktı. Çocukluğumuzun sevimli mavi kahramanları Şirinler'in yeni macerası Şirinler 3: Kayıp Köy 5. hafta kapanışını 1,8 milyon dolar ile yaptı. Toplamda 40,5 milyon dolar kazanan filmin bütçesi ise 60 milyon dolar... 

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top