Hesabım
  "Transformers" Yerli Box Office'i de Ele Geçirdi!
  29 Haz 2017 - 11:17

  Yerli box office rakamları açıklandı.

  Türkiye gişe verilerine göre 23-25 Haziran haftasonunda box office listesinde zirve değişikliği mevcut. Vizyona girdiği gibi zirveye yerleşen Arabalar 3 bu hafta yerini yeni Transformers macerası Transformers 5: Son Şövalye'ye bıraktı. Bu hafta listede 3 film kendine yer bulmayı başardı.

  Listenin bu haftaki zirvesinde vizyona girdiği gibi zirveye yerleşen 5. Transformers beyaz perde macerası yer aldı. Uzun soluklu serinin 5. devam halkası açılışını 170.311 seyirci ile yaparak rakiplerine açık ara fark attı. Listenin 2. sırasında geçtiğimiz haftanın galibi olan animasyon macera Arabalar 3 bulunuyor. Sevilen animasyon serisinin yeni devam halkası 2. hafta kapanışını 56.777 seyirci ile yaptı. Listenin 3. sırasını yeni nesil canavar filmi Mumya aldı. Aksiyon filmlerinin aranan yüzü Tom Cruise'u başrolüne yerleştiren yeni uyarlama 3. hafta kapanışını 38.204 seyirci ile yaptı.

  Listenin 4. sırasında Karayip Korsanları: Salazar'ın İntikamı yer buldu. Sevdiğimiz fevri korsan Jack Sparrow'u geri getirmekle kalmayıp yepyeni karakterlerle de bizleri tanıştıran yapım 5. haftasında 32.074 seyirciyi salonlara çekti. Amerika'da fırtınalar koparan Wonder Woman ise bu hafta listeyi yarılayan yapım oldu. Amerika'da kadın yönetmen elinden çıkmış yapımlar sıralamasında ilk sıraya oturan film, ülkemizdeki 4. haftasında 13.324 seyirciye ulaştı. Listenin ikinci yarısını açan yapım ise vizyonun tazeleri arasından çıktı. Uzun bir arayla gelen devam halkası Büyü 2 açılışını 13.022 seyirci ile yaptı. Yerli korku yapımı Deccal 2 bu hafta 7. sırayı aldı. 2. haftasını kutlayan film kapanışını 10.624 seyirci ile yaptı.

  Listenin 8. filmi de yerli yapımlardan biri oldu. Bayram sebebiyle tekrar vizyona giren Recep İvedik 58.078 seyirciye ulaştı. Vizyondaki 2. haftasını kutlayan yerli komedi Sinyalciler bu hafta 9. sırada yer bularak 3.758 seyirci tarafından izlendi. Listenin son filmi ise 3.224 seyirci ile animasyon macera Tavşan Okulu oldu.

  Bu haftaki Türkiye gişe verileri için tıklayın!

  Kaynak : Boxofficeturkiye.com

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top