Hesabım
  ABD Box Office: Zirvede Animasyon Var!
  4 Ara 2017 - 08:46

  ABD box office rakamları açıklandı.

  ABD'de haftasonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesinde bu hafta da animasyon var. Vizyona girdiği gibi zirveye yerleşen Coco, bu hafta da zirveyi kaptırmadı. Liste bu hafta yerli film ağırlamıyor.

  Listenin bu haftaki galibi de seyircilerine renkli bir öteki dünya deneyimi sunan animasyon macera Coco oldu. İlhamını Ölüler Günü'nden alan animasyon film, 2. hafta kapanışını 26,1 milyon dolar gişe ile yaptı. 2. haftasında da lider olan Coco, vizyonda geçirdği süre içinde toplam 108,6 milyon dolar gişe elde etmiş oldu. Listenin 2. sırasında DC Comics'in sevilen süper kahramanlarını bir araya getiren Justice League: Adalet Birliği yer buldu. Marvel'ın neşeli tonuna zıt olarak daha karanlık bir çizgi izleyen Wonder Woman'lı, Batman'li süper kahraman macerası 3. haftasında 16,5 milyon dolar kazandı. Bütçesi tahmini olarak 300 milyon dolar civarında olan filmin şu ana kadarki gişesi 197,3 milyon dolar.  Listenin 3. sırasında Hollywood'un güzel yıldızı Julia Roberts, komedinin olduğu kadar duygusal yapımların da sevilen yüzü haline gelen Owen Wilson ve çıkışını Gizli Dünya ile yapan, ardından Kabustan Gelen gibi yapımlarda karşımıza çıkan Jacob Tremblay'in başrollerini üstlendiği aile filmi Mucize yer buldu. August Pullman'ın ilham verici ve sıcak hikayesini anlatan film 12,5 milyon dolar ile 3. hafta kapanışını yaptı.

  Listenin ilk 3'ünün kapanışının ardından, bir kez daha bir süper kahraman atağı görüyoruz. Listenin 4. filmi İskandinav mitolojisinin ünlü şimşek tanrısı Thor'u bir kez daha beyaz perde ile buluşturan Thor: Ragnarok oldu. Marvel sinematik evreninin Chris Hemsworth tarafından canlandırılan süper kahramanı 3. solo filminin 5. hafta kapanışıyla birlikte 9,6 milyon dolar gişe elde etti. 291,4 milyon dolar bütçesini ikinci haftasından aşmayı başaran film, şimdiden 277,4 milyon dolar gişe elde etmeyi başardı. Listenin tam ortasında yılbaşı ruhunu yansıtan devam filmi Babalar Savaşıyor 2 yer buldu. İlk filmde tanıştığımız zıt karakterleri babalara bu kez dedeleri de ekleyen ve hepsini bir yılbaşı macerasında buluşturan film, 4. hafta kapanışını 7,5 milyon dolar ile yaptı. Şu ana dek 82,8 milyon dolar gişe elde eden filmin bütçesi ise 69 milyon dolar... Listenin ikinci yarısını ise bir dedektiflik gizemi açıyor. Kalabalık yıldız kadrosuyla dikkat çeken Agatha Christie uyarlaması Doğu Ekspresinde Cinayet, 4. hafta kapanışını 6,7 milyon dolar ile yaptı. 55 milyon dolar bütçeli film şu anda 84,7 milyon dolar kazanmış durumda... Listenin 7. sırasında önümüzdeki yılın Oscar yarışının iddialı isimlerinden Uğur Böceği yer buldu. Kara gençlik komedisi 5. haftasında 4,5 milyon dolar gişe elde etti.

  Listenin son 3'ünü ise Venedik Film Festivali'nin yıldızı açdı. Cinayete kurban giden kızının soruşturmasını ilerletmek için attığı adımla kanun adamlarını kızdıran bir kadının trajikomik hikayesini anlatan Three Billboards Outside Ebbing, Missouri bu hafta 4,5 milyon dolar gişe elde etti. Listenin animasyon kontenjanından gelen The Star, 3. hafta kapanışını 4 milyon dolar ile yaptı. Bütçesi 20 milyon dolar olan film, bu hafta itibariyle 27,2 milyon dolar gişe elde etmiş oldu. Listenin son sırasında da vizyonun yılbaşı komedilerinden biri yer buldu. Geçtiğimiz senenin sürpriz hitlerinden Eyvah Annem Dağıttı'nın devam halkası A Bad Moms Christmas, 5. hafta kapanışını 3,4 milyon dolar ile yaptı. Sevdiğimiz asi anneleri bu sefer yılbaşı coşkusuyla sarıp sarmalayan devam halkasının 28 milyon dolarlık bütçesine karşılık 64,8 milyon dolar gişesi var. 

  ABD gişe verileri için tıklayın!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top