Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Fatma Girik Yeni Yaşını Şoför Nebahat Olarak Kutlayacak
  7 Ara 2017 - 08:42

  Türk Sinemasının usta oyuncusu Fatma Girik’in 75.yaş günü, çok özel bir etkinlikle kutlanacak.

  Fatma Girik bu yıl doğum gününü, “Şoför Nebahat” temalı çok özel bir etkinlikle kutlayacak. 75. yaşını kutlayacak olan Yeşilçam'ın usta oyuncusu Girik, aynı zamanda sektördeki 60. yılını da geride bırakırken kutlamalara bir yenisi daha eklenecek.

  İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin “Yeşilçam’a Saygı” kapsamında düzenlediği etkinlikte filmin başrollerini paylaşan usta oyuncular Fatma Girik ve İzzet Günay da yıllar sonra bir araya gelecekler. ”Nice Mutlu Yıllara, Şoför Nebahat Abla” adlı etkinlikte, filme gönderme yapılarak kişi başı 250 kuruş ücretli, Taksim-Emirgan dolmuş durağı da, klasik araçlara dama ve taksimetre takılarak canlandırılacak. 

  Aynı zamanda filmde oyuncu olarak yer alan Sami Hazinses’e ait unutulmaz “Şoför Nebahat” şarkısı eşliğinde, canlandırılan dolmuş durağında kesilecek pastayla Fatma Girik’in hem Yeşilçam’daki 60.yılı ve hem de 75.yaş günü kutlanacak. Geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan ve filmin 1960’lı yıllarda çekilen ilk serisinin başrol oyuncusu Sezer Sezin de anılacak.

  Etkinlik 10 Aralık Pazar günü saat 13.00'de İKOD Merkez Kadıköy'de gerçekleşecek.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top