Hesabım
  “Geliş” ve “Her Şeyin Teorisi” Filmlerinin Bestecisi Johann Johannsson Aramızdan Ayrıldı!
  11 Şub 2018 - 00:39

  Altın Küre ödüllü İzlandalı besteci hayatını kaybetti.

  Müzikleriyle mest olduğumuz birçok filmin bestecisi Johann Johannsson 48 yaşında hayatını kaybetti. Berlin’de hayatını kaybeden bestecinin ölüm sebebi henüz bilinmiyor.

  İzlandalı bestecinin, kazandığı birçok ödüle ek olarak 2 Oscar adaylığı bulunuyordu. “Her Şeyin Teorisi” ve “Sicario” ile Oscar’a aday gösterilen Johannsson, “Her Şeyin Teorisi” ile Altın Küre Ödülü’ne uzandı. Ayrıca 3 BAFTA adaylığı bulunan besteci, Denis Villeneuve, Darren Aronofsky ve James Marsh gibi önemli yönetmenlerle çalıştı. Aronofsky, “anne!” filminde birlikte çalıştığı Johann Johannsson’ın ölümüyle ilgili şunları söyledi: “Johann tam bir beyefendiydi. Ses ve müziğe tamamıyla eşsiz bir yaklaşımı olan muhteşem bir iş arkadaşıydı. Ne kadar korkunç bir kayıp.”

  Başarılı bestecinin filmografisinde; “Personal Effects” (2009), “Tutsak” (2013), “Her Şeyin Teorisi” (2014), “Sicario” (2015), “Geliş” (2016), “anne!” (2017) gibi filmler bulunuyordu. Henüz vizyona girmeyen “Mandy”, “The Mercy” ve “Mary Magdalene” filmlerinde de bestecinin imzası var.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • deckard76
   Dün akşam şok olduk bu haberle.Modern müziğin dahi bestecisiydi.Herşeyin Teorisi,Sicario,Arrival,Prisoner filmlerine yaptığı müzikler olağanüstü güzeldir.Çok büyük bir kayıp.Huzur içinde uyusun.
  Yorumları göster
  Back to Top