Hesabım
  Box Office: "Ailecek Şaşkınız Yine Galip!
  27 Mar 2018 - 09:50

  Yerli box office rakamları açıklandı.

  Türkiye gişe verilerine göre 23-25 Mart haftasonunda box office listesinde zirve değişikliği olmadı. Vizyona girişiyle birlikte zirveyi kapan "Ailecek Şaşkınız", bu hafta da zirveyi kaybetmedi. Geçtiğimiz hafta sonunda listede 4 yeni film kendine yer buldu.

  Listenin bu haftaki galibi de sevilen yerli komedi ikilisi Ahmet Kural ve Murat Cemcir'i yeniden beyaz perdede izleyici ile buluşturan Ailecek Şaşkınız oldu. İlk hafta sonunda tüm zamanların en iyi Mart ayı açılışı rekorunun yeni sahibi olmayı başaran yerli komedi filmi, 4. hafta sonunda da başarısını devam ettirdi ve 289.167 seyirci tarafından izlendi. 7 yıl aradan sonra gelen devam halkası Kaybedenler Kulübü Yolda, listenin 2. sırasını aldı. Sevilen karakterleri yeni bir macerada buluşturan film 2. hafta sonu kapanışını 104.563 seyirci ile yaptı. Listenin 3. sırasında vizyonun taze yapımlarından biri yer buldu. Bir kahramanlık hikayesini yeni nesil karakterlerle tekrar beyaz perdeye uyarlayan Pasifik Savaşı: İsyan açılışını 93.638 seyirci ile yaptı.

  Listenin ilk 3'ü geride kalırken, listenin 4. sırasında fenomen video oyununu yeniden beyaz perdeye uyarlayan Tomb Raider yer buldu. Başrolüne Alicia Vikander'ı yerleştiren ve bu kez seksi bir savaşçıdan ziyade güçlü bir mücadeleciyi gördüğümüz yeniden uyarlama 2. haftasında 64.420 seyirciye ulaşmayı başardı. Listenin tam ortasında ise, ilk 10'un tek animasyon filmi yer aldı. Vizyondaki ilk hafta sonunu kutlayan Kayıp Prenses, açılışını 46.434 seyirci ile yaptı. Listede ilk yarısı geride kalırken, ikinci yarıda yerli yapımların ağırlığı daha da fazla. Listenin 6. sırasında yerli komedi filmi "Düğüm Salonu" yer aldı. Yerli sinema ve ekranların sevilen yüzlerini bünyesinde toplayan düğün komedisi 2. hafta sonu kapanışını 40.145 seyirci ile yaptı. Listenin 7. sırasında ise Çağan Irmak imzalı "Çocuklar Sana Emanet" yer buldu. Ünlü yönetmenin farklı bir tarzı ele aldığı yeni yapım açılışını 32.933 seyirci ile yaptı.

  Listenin son 3'ünü açan film yerli bir asker filmi oldu. Bordo Bereliler serisinin 2. devam halkası olan "Bordo Bereliler 2: Afrin" ilk hafta sonunda 24.573 seyirciye ulaştı. Listenin 9. sırasını ilk Selçuklu dönem filmi olan "Direniş Karatay" aldı. Bol yıldızlı epik savaş filmi 3. hafta sonu kapanışını 9.293 seyirci ile gerçekleştirdi. Listenin son sırasında Jennifer Lawrence başrollü "Kızıl Serçe" yer buldu. Akademi ödüllü genç yıldızı ölümcül bir Rus ajanına çeviren casusluk filmi, 4. hafta sonunda 6.913 seyirciye ulaşmayı başardı. 

  Bu haftaki Türkiye gişe verileri için tıklayın!

  Kaynak : Boxofficeturkiye.com

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Mert Bozkırdağ
   Kaybedenler Kulübü Yolda bile yenemedi vay be
  Yorumları göster
  Back to Top