Beyazperdem
  Unutulmayan Aşklar, Unutulmayan Filmler
  29 Ağu 2006 - 00:00

  Dikkat çekici oyuncu kadrosu ve farklı bir "yeşilçam filmi"

  Akademi Prodüksiyon, Unutulmayanlar adını taşıyacak bir projenin yapımcılığını üstleniyor. Filmin yönetmenliğini, senaryosuna da imza atan senarist Ayhan Sonyürek üstlenecek.

  Unutulmayanlar’ın dikkat çekici bir öyküsü var. Sinemamızın seks filmlerine teslim olduğu dönemde hayatının projesini rafa kaldırıp bir kasabaya yerleşen yönetmen, bir kalp krizinin ardından küçük bir aydınlanma yaşar ve masum filmini çekmeye karar verir. Bu proje, onu eski arkadaşlarıyla ve seks filmlerine teslim olan eski aşkı ile bir araya getirecektir...

  Film için Göksel Arsoy, Altan Erkekli, Nevra Serezli, Bahri Beyat ve Cezmi Baskın’ın başı çektiği geniş bir oyuncu kadrosu bir araya geldi. Filmin müzikleri ise Erdal Güney ve Hilmi Yarayıcı tarafından hazırlanıyor.

  Türk sinemasının en çok tartışılan yanlarından biri olan seks filmleri dönemi daha önce Ahmet Çadırcı’nın Renkli Türkçe filminde karşımıza gelmişti. Bu dönemde inatla kendi filmini çekmeye çalışan bir yönetmeni konu edinen Unutulmayanlar, ilginç bir film olacak gibi gözüküyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top