Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Korku Filmi "Araf 2"ye İlk Bakış!
  4 Ara 2018 - 10:04

  Yerli korku filmi "Araf"ın devam halkası "Araf 2"den ilk teaser yayınlandı.

  Devam halkası Araf 2 filminden ilk fragman yayınlandı. Başrollerini Akasya AsiltürkmenMurat YıldırımDeniz Soyarslan ve Kubilay Tunçer'in üstlendiği 2006 yapımı yerli korku filmi Araf'ın devam filmi olacak olan "Araf 2", bir kez daha ürkütücü bir hikayeyle sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

  Filmin yönetmenliğini ilk filmde olduğu gibi yine Biray Dalkıran üstlenirken, bu kez filmin kadrosunda Emre Kızılırmak, Cevahir Turan, Kaan Songün, Recep Aktuğ, Şahin Sekman, Fatih DağıdırReyhan İlhan ve Caner Gezen yer alıyor. 

  Genç bir çift olan Kübra ve Ahmet birbirlerini çok seven, mutlu bir evlilikleri olan genç bir çifttir. Sakin düzenlerinde mutlu olan çiftin hayatlarında her şey yolundadır; ta ki anlam veremedikleri olaylar yaşayana kadar. Kübra bir süredir tuhaf olaylara maruz kalınca çift soluğu doktorda alır. Doktorlar genç kadına sara teşhisi koyar. Ancak Kübra’nın yaşadıklarını öğrenen köyün imamı, ona cin musallat olduğunu söyler. Ahmet yaşananlara bir türlü anlam veremez. Tam da bu sırada Kübra’nın babaannesinin ölümü ve kilitli bir dolabın içinde muska bulunması durumun ciddiyetini artırır. Yaşadığı korkunç şeyler karşısında ne yapacağını bilemeyen Kübra gün geçtikçe daha da kötüleşir. Genç kadına musallat olan cin acımasız bir cin kabilesinden olan Cühenna Kabilesi’nin Padişahıdır. Kübra, başına musallat olan bu cinden kurtulabilmek için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır...

  Yapımcılığını, filmin yönetmeni Biray Dalkıran, Asuman Şener ve Mert Güner’in üstlendiği, görüntü yönetmenliğini Cihan Kahraman'ın yaptığı filmin müziklerini ise Gürkan Çakıcı hazırladı. 

  "Araf" filmi Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne katılan tek korku filmi olmuş ve Amerika’da DVD’si satılan ilk ve tek yerli korku filmi olmayı başarmıştı. Bakalım devam halkası nasıl bir seyir izleyecek? 

  "Araf 2" 14 Aralık'ta sinemalarda olacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Ufuk Aymazu
   gerçekten bir başyapıt fragman
  Yorumları göster
  Back to Top