Hesabım
  "All Is True" Fragmanında Kenneth Branagh Shakespeare Oluyor!
  6 Ara 2018 - 13:50

  Kenneth Branagh'yı Shakespeare'e çeviren "All Is True" filminden fragman geldi.

  Dramatik dönem filmi All Is True'dan ilk fragman yayınlandı. 36 yıllık kariyerinde 4 Oscar adaylığının yanı sıra 4 Altın Küre adaylığı kazanan, 4 BAFTA ödülü bulunan Kenneth Branagh filmin başrolünü üstleniyor. Oyunculuğun yanı sıra yönetmen koltuğunda da oturan Branagh'ın filmografisinde FrankensteinHamletThorSindirella ve Doğu Ekspresinde Cinayet filmleri yer alıyor. Yönetmenliğini üstlendiği filmlerin çoğunda kamera karşısına da geçen Branagh, "All Is True"da da unutulmaz tiyatro oyunu yazarı William Shakespeare rolünü üstleniyor.

  "Romeo ve Juliet", "Hamlet", "Macbeth", "Othello" ve "Bir Yaz Gecesi Rüyası" gibi ölümsüz eserlere imza atmış olan İngiliz oyun yazarı, İngiliz edebiyatının en değerli isimlerinden biri olmanın yanı sıra dünya edebiyatında da önemli bir ilham kaynağı olmuştu.

  Deneyimli senarist Ben Elton'ın senaryosunu üstlendiği dram filminin kadrosu da adeta göz kamaştırıyor. Oscar ödülü sahibi olan İngiliz usta oyuncu Judi Dench ünlü oyun yazarının eşi Anne Hathaway'e, 2 Oscar adaylığının yanı sıra filmografisine ölümsüz roller sığdırmayı başaran usta oyuncu Ian McKellen Southampton Kontu olan şair Henry Wriothesley'e hayat verirken, filmin kadrosunda; Frontier dizisinin Chaulk'u Kathryn WilderBorn To Kill dizisinin Helen Deverill'i Lolita Chakrabarti, tiyatrocu Michael Rouse, The Terror'un Thomas Hartnell'i Jack Colgrave Hirst ve Matt Jessup da yer alıyor. Oyuncuların bir çoğu Branagh ile tiyatroda ya da beyaz perdede birlikte çalışmış olan isimlerden oluşuyor.

  "All Is True" filmi, ünlü oyun yazarı William Shakespeare'in son günlerine kapsamlı bir bakış sunuyor. Hikaye 1613'te, Shakespeare'in çağın en büyük yazarı olarak kabul edildiği bir dönemde geçiyor. Fakat 1599 yılında Shakespeare'in oyuncular topluluğu tarafından inşa edilen ünlü Globe Tiyatrosu, 29 Haziran 1613'de yangında yerle bir olur. Bunun sonucu olarak ünlü Shakespeare, sorunlu geçmişi ve ihmal ettiği ailesi ile yüzleşmesi gereken Stratford'a geri döner. Tek oğlu Hamnet'in ölümünün acısını içinden atamayan Shakespeare, karısı ve kızları ile olan ilişkilerini düzeltmek için mücadele eder. Bir koca ve bir baba olarak kendi başarısızlıkları ve hatalarıyla yüzleşmek zorunda kalan Shakespeare, gerçeği bulmak için kişisel bir arayışa girişir. Bu arayış birbirleriyle savaş halindeki bu ailenin sırlarını ve yalanlarını açığa çıkaracaktır...

  İlgi çekici dönem filmi 8 Şubat 2019 tarihinde İngiltere'de seyircilerin karşısına çıkacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • özlem cansız
   harbiden de olmuş cidden
  Yorumları göster
  Back to Top