Hesabım
  Star Wars Yıldızı Daisy Risley, "Ophelia" İle İlgili Korkularından Söz Etti
  8 Tem 2019 - 13:00

  Daisy Ridley'den Ophelia ile ilgili açıklama geldi.

  Son Star Wars üçlemesinin yıldızı olan Daisy Ridley, başrolünde yer aldığı Ophelia filmiyle ilgili katıldığı bir programda açıklama yaptı. Shakespeare'in ünlü eseri Hamlet'i ana karakter üzerinden değil de Ophelia'nın gözlerinden anlatan film, gişede büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı.

  Star Wars: Force AwakensStar Wars: The Last Jedi ve Star Wars: The Rise of Skywalker filmlerinin yıldız oyuncusu Daisy Ridley, ilk kez tamamen başrol olduğu bir film olan Ophelia'nın başarısızlığıyla ilgili açıklama yaptı. The Happy Sad Confused isimli podcast programında konuşan Ridley, Ophelia'nın izleyiciler tarafından başta olumlu karşılanmasına rağmen batma aşamasında olmasına üzüldüğünü ifade etti. Ridley sözlerine şu şekilde devam etti: "Star Wars'ta Rey'in önemli bir hikayesi vardı, ama Rey'in filmi gibi değildi. Öncelikle Sundance Film Festivali'nde yapılan kurgusundan dolayı mutlu olmadığım için üzüldüğümü hatırlıyorum. Orada pek iyi karşılanmadı. Gerçekten sorumlu hissettim ve ayrıca şanslı olduğum için çok üzgün olmaya başladığımı hatırlıyorum. Olumlu karşılanan Star Wars'ta ve Eagle Huntress'da yer aldım. Ve şöyle düşündüm: 'Bu film benim resmi olarak başrolünde yer aldığım ilk film ve istenildiği gibi gitmedi. Yer aldığım için mutlu olduğum bir şeye dönüştüğü için mutluyum." Bilindiği üzere Ophelia, 28 Haziran tarihinde Amerika'daki izleyicileriyle buluşmaya başlamıştı.

  Claire McCarthy'nin yönetmen koltuğuna oturduğu Ophelia'nın konusu ise şöyle: Siyasi entrikaların imparatorluk mahkemesine sızıp da her yere bir hastalık gibi yayıldığı Orta Çağ döneminde Danimarka'da sistem çürümüş durumdadır. Adalet, krallığın içinde bile korunamamakla birlikte, en güvenilir eller bile birbirlerinin sırtına bıçak saplayabilecek kadar sinsidir. Her şeye rağmen, kraliçenin en sevdiği hizmetçisi Ophelia, kendince keyifli bir yaşam sürmektedir. Ophelia'nın bu sakin ve soyutlanmış dünyası, ülkenin karizmatik ve zorlu prensi Hamlet'e ilgi duymaya başlamasıyla birlikte değişir. Onların gizli aşk ilişkisi hızla ilerlerken, büyük bir ihanet sarayı sarsar, ilişkilerini rayından çıkarır ve kraliyet ailesini derinden yaralar. İstekleri ile sadakati arasında sıkışmış olan Ophelia, adanmışlığının nihayetinde nerede duracağına karar vermek zorundadır... 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top