Beyazperdem
  Rosamund Pike'lı Marie Curie Biyografisi "Radioactive"den İlk Poster!
  15 Eyl 2019 - 18:35

  Rosamund Pike başrollü "Radioactive"den ilk poster geldi.

  Rosamund Pike başrollü Radioactive filminden ilk poster yayınlandı. Radyoaktivite üzerine yaptığı çalışmalarla tarihi değiştiren ve iki farklı alanda Nobel Ödülü kazanan Polonya asıllı kimyager ve fizikçi Marie Curie'nin hayatını anlatacak olan filmden gelen ilk poster, Curie'nin tarihteki yerine ithafen; "Öncü. Dahi. Asi." sıfatlarını taşıyor.

  "Kayıp Kız" filmindeki performansı ile Oscar adaylığı kazanan İngiliz oyuncu Rosamund Pike'ın ünlü bilim insanını canlandıracağı filmin yönetmen koltuğunda ise Oscar adaylığı kazanan etkileyici animasyon "Persepolis"in yönetmeni Marjane Satrapi oturuyor. Lauren Redniss'in 2010 yılı imzalı "Radioactive: Marie & Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout" romanından beyaz perdeye uyarlanacak olan filmin senaryosunda ise Jack Thorne'un imzası var. 

  Biyografik dram filminde, uranyumla yaptığı deneyler sonucu radyoaktiviteyi keşfeden ünlü bilim kadınının eşi Pierre Curie'yi Sam Riley, sevgilisi Paul Langevin'i ise Aneurin Barnard canlandıracak. Filmin kadrosunda yer alan genç oyuncu Anya Taylor-Joy, Curie’nin kızı Irene'e, Simon Russell Beale ise Marie ile zıt görüşte olan Paris Üniversitesi Profesörü Gabriel Lippmann'a hayat verecek.

  Filmin konusu; Nobel ödüllü Marie Curie, daha gençken 1893'de kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışır. Evlenip iki kız çocuğu büyüten çift, 1903'te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini sonsuza dek değiştirir. Kocasının ölümünün ardından araştırmalarına devam eden Marie, bir diğer ünlü bilim insanı Paul Langevin ile ilişkisi olduğu için skandallara davetiye çıkarır. Ancak Marie'nin bilime olan bağlılığı ve dünyayı değiştiren keşiflerle birlikte gelen sorumluluk her şeyi gölgede bırakacaktır...

  Dün itibariyle Toronto Uluslararası Film Festivali'nde seyirci karşısına çıkan film, ardından Zürih Film Festivali'nde gösterilecek. Biyografik dram filmi "Radioactive", 2020 yılında seyircilerinin karşısına çıkacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top