Hesabım
  "Karayip Korsanları" İçin Yeni Senaristler Bulundu!
  28 Eki 2019 - 08:00

  Disney, Pirates of The Caribbean konusunda ısrarcı!

  Johnny Depp'in ikonik karakteri Jack Sparrow ile akıllara kazınan "Karayip Korsanları" serisinin yeni filmi için Disney yeniden harekete geçme kararı aldı. Pirates of The Caribbean'ın yeni filmi için daha önce Rhett Reese ve Paul Wernick ile anlaşılmıştı. Ancak ikili, projeden ayrılmıştı. Şimdi ise Disney yoluna yeni senaristlerle devam ediyor.

  The Hollywood Reporter'ın haberine göre, Pirates of The Caribbean serisinin yeni filmi, yeni senaristlerini bulmuş olabilir. Eğer çekilirse, serinin 6. filmi olacak devam halkasının senaryosunu kaleme almaları için düşülen isimler ise Ted Elliot ve Craig Mazin oldu. Craig Mazin'i büyük bir başarı yakalayan HBO dizisi Chernobyl ile tanıyoruz. Mazin, daha öncesinde de Hangover, Identity Thief, The Huntsman: Winter's War gibi yapımlarla tanınıyordu. Ancak Chernobyl ile kariyerinde büyük bir sıçrama yaşadı. Elliott'ı ise diğer Karayip Korsanları filmleri ile yakından tanıyoruz.

  Karayip Korsanları serisinin son filmi Salazar'ın İntikamı, 2017 yılında izleyicileriyle buluşmuştu. Ancak izleyiciler tarafından ilk üçleme kadar beğenildiği söylenemez. Filmin konusu ise şöyleydi: ılgın maceraları ile bilinen, kaptanları şahı ama bir o kadar talihsiz Jack Sparrow, yelken açtığı sularda yaklaşan kötü rüzgarları hisseder. Korkunç Kaptan Salazar'ın yönetimindeki ölümcül hayalet korsanlar, denizdeki tüm korsanları öldürerek Şeytan Üçgeni’nden kaçmayı başarmıştır; hayatta kalan tek korsan kaptan ise Jack'tir. Jack, Salazar'ın gazabından ve intikamından kurtulmak için Poseidon Asası’nın peşine düşer. Bu efsanevi asayı bulmak içinse güzel ve zeki gökbilimci Carina Smyth ve Kraliyet Donanması'ndan  dik başlı, genç bir denizci olan Henry ile zorlu bir anlaşma yapar. Küçük ve külüstür gemisi Dying Gull’un dümenindeki Jack Sparrow, hem kötü kaderini tersine çevirmenin hem de şimdiye dek karşına çıkan en dişli ve korkunç düşmandan kurtulmanın yollarını arayacaktır.

  Yeni Karayip Korsanları filminin ne zaman çekileceği henüz bilinmiyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top