Hesabım
  "The Dark Knight Rises"daki Bane Maskesi Satış Rekoru Kırıyor
  20 May 2020 - 15:15

  İnsanlar coronavirüs maskesi olarak Bane'in maskesini satın alıyor!

  Christopher Nolan'ın yönetmen koltuğuna oturduğu The Dark Knight Rises'ın etkisi yıllar sonra kendini göstermeye devam ediyor. Filmde Tom Hardy'nin canlandırdığı kötü karakter Bane'in taktığı maske, satış rekorları kırıyor. Hiçbir şekilde virüse karşı koruyucu olmamasına rağmen, bu durum alıcıları etkilemiyor.

  1990'lı yıllarda DC çizgi romanlarında kendini göstermeye başlayan kötü karakter Bane, Christopher Nolan'ın imzasını taşıyan The Dark Knight Rises filmiyle birlikte beyaz perdedeki yerini almıştı. Hollywood Reporter'ın haberine göre costume.com, buycostumes.com benzeri film karakterlerinin kostümleri satan sitelerde Bane maskeleri yok satıyor. Bane karakterinin bu maskeyi takıyor olmasının nedeni, acı dindirici bir gaz salıyor olmasıydı. Ayrıca görüntü olarak da düşmanlarına korku salacak nitelikteydi. Tabii bir set kostümü olan bu maskenin hiçbir medikal koruyucu özelliği bulunmuyor. Amerika ordusu dahil olmak üzere tüm yetkililer Bane maskelerinin alınmaması gerektiğini savunuyor.

  Kostüm mağazalarından birinin sözcüsü olan David DeJac konu hakkında şu sözleri sarf etti: "Satış rakamlarına bakarsak yetişkin maskeleri satışları, yılın bu zamanları için pek de normal olmayarak Nisan ve Mayıs'ta arttı. Satışlarda ve maske aramalarında sıradışı bir yükseliş var. Özellikle de yılın bu zamanlarına bakarsak. Hareketlilikteki artış maske kategorilerinde görülüyor. Etsy'deki maske benzeri ürünler ve el dezenfektanları medikal özelliğe sahip değiller. Etsy satıcıları medikal ya da sağlık ürünü yapamazlar."

  DeJac'ın sözlerine rağmen Bane maskesi satışları artmaya devam ediyor gibi görünüyor. Tom Hardy son olarak Capone filminde mafya babası Al Capone'yi canlandırdı. Ancak film pek de beğenilmedi. Oyuncuyu Taboo dizisinde görmeye devam ediyoruz. Ayrıca BBC için çocuk masalları okuyarak televizyon karşısındaki çocukların evde kalmalarına yardımcı olmaya çalışıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top