Hesabım
  Çin Filmi ‘The Eight Hundred’, Hafta Sonu Gişesinde Nolan'ın "Tenet"ini Geride Bıraktı
  31 Ağu 2020 - 11:17

  Film, Tenet'in toplam hasılatını şimdilik geride bıraktı.

  Çin savaş filmi "The Eight Hundred", hafta sonu boyunca, salgın risklerine rağmen dünyanın en yüksek hasılat elde eden filmi oldu. Artisan Gateway'den alınan verilere göre film, Çin'de piyasaya sürüldüğü ikinci hafta sonu olan cuma ve pazar günleri arasında 69 milyon dolar hasılat yaptı. Bu, geçtiğimiz günlerde giriş yaptığı 41 uluslararası bölgede "Tenet" tarafından elde edilen 53 milyon dolarlık toplamın üzerinde bir gişe anlamına geliyor.

  Guan Hu'nun yönettiği, Huayi Bros.'un dağıttığı savaş filmi cuma günü 19.5 milyon dolar kazandı. Cumartesi günü 26 milyon dolarla zirveye ulaştı ve pazar günü 24 milyon dolar ekledi. Hafta sonu toplamı ise 79.6 milyon dolar oldu ve açılış hafta sonu skorundan yalnızca % 11 düşüşle güçlü bir elde tutma performansı sergilemiş oldu. Gösteri, birinci sınıf geniş format ekranlarda dolu salonlara oynamaya devam etti. "The Eight Hundred", hafta sonu boyunca 633 Imax ekranından 3,5 milyon dolar daha kazandı ve Imax cirosunu 15,6 milyon dolara ve filmin Çin'deki toplam brüt gelirinin % 6'sına denk getirmiş oldu.

  10 günlük resmi yayın ve bol ön izlemelerin ardından, "The Eight Hundred", 277 milyon dolarlık bir toplam hasılat elde etti. Yerel romantizm “Love You Forever” hafta sonu 9,9 milyon dolarla ikinci oldu. Yeniden yayınlanan Christopher Nolan filmi “Inception” üçüncü sırada 2.95 milyon dolar kazandı. Pazar payına göre Çin sinemalarının % 90'ından fazlası şu anda açık ama kapasite kısıtlamalarıyla çalışmaya devam ediyorlar ve yarı salon bileti satabiliyorlar.

  "Tenet", 4 Eylül'de Çin ve Amerika'da vizyona girdiğinde gişenin esas galibi belli olacak. Yerel kaynaklar, "Tenet" in Çin'de 40 milyon dolarlık hafta sonu açılışı yapabileceğini tahmin ediyor. "Mulan" filmi de Çin'de piyasaya sürülmek üzere onaylandı. Benzer şekilde, stüdyolarının Çin'de sinemalarda yayınlanacağını söylediği “The New Mutants” veya “The Invisible Man” için henüz kesinleşen bir yayın tarihi yok.


  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top