Hesabım
  Universal "Dünyadan Haberler"i Nasıl Hem Sinemada Hem Netflix'te Gösterecek?
  13 Kas 2020 - 13:00

  News of The World'ün hem Netflix'te hem de sinemalarda gösterilmesine karar verildi.

  Universal Pictures bünyesinde izleyici karşısına çıkacak olan Tom Hanks başrollü News of The World için yapılan yeni planlar bulunuyor. Universal'ın planlarına göre "Dünyadan Haberler" filmi Amerika'da sinemalarda gösterime girecek. Ancak diğer ülkelerde Netflix üzerinden gösterime sunulması bekleniyor. Stüdyonun bu kararı, AMC ile yaptığı anlaşma ile yakından alakalı. O nedenle News of The World dikkatleri üzerine çekmiş bulunuyor.

  Universal ile AMC'nin anlaşmasına göre artık stüdyoya ait filmler, vizyona girmesinin hemen ardından streaming platformlarında gösterilebilecek. Bu anlaşma, sinema dünyasında büyük bir tartışmaya neden olmuştu. Diğer yandan stüdyonun coronavirüs salgını şartlarına ve sektörün yeni durumuna uyum sağlamayı seçerek mantıklı bir iş çıkardığı da tartışılıyordu. Yeni anlaşmaya göre Universal, News of The World'ü Amerika'da sinemalarda gösterime sokacak. Ancak hiç beklemeden dünyanın geri kalanında filmi Netflix üzerinden izleyici karşısına çıkarmayı planlıyor. Açıklamalara göre, News of The World 25 Aralık tarihinde vizyona girecek ve tam 17 gün sonra PVOD olarak gösterilecek. Stüdyonun Netflix ile yaptığı anlaşma ise News of The World'ün dünya çapındaki prestijli ödüllere adaylık kazanmasını sağlayacak. Film için ilk hedef BAFTA Ödülleri. 

  Filmin konusu ise şöyle: News of the World, Amerikan İç Savaşı’nın ardından kimsesiz kalan bir kızı, yaşayan son akrabalarının yanına götürmeye çalışan bir adamın hikayesini konu ediyor. Kaptan Jefferson Kyle Kidd, üç savaş gören ve bunların ikisinde savaşan bir adamdır. Eşini kaybeden ve hayatta kimsesi olmayan Kidd, kasaba kasaba gezerek okuma yazması olmayan insanlara haberleri okumaya başlar. Bu sırada Kidd’in, ebeveynlerinin ölümüne neden olan bir kabile tarafından kaçırılan küçük bir kızı akrabalarına ulaştırması gerekir. Kızı, hayatta kalan son akrabalarının yanına San Antonio’ya götürmek için yola koyulan Kidd, yolculuk sırasında hem zorlu doğa şartları hem de peşlerine düşen haydutlara karşı zorlu bir mücadeleye girişir.

  News of The World'ün oyuncu kadrosunda Tom Hanks'in yanı sıra Elizabeth MarvelRay McKinnonMare WinninghamHelena Zengel gibi isimler yer alıyor. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top