Hesabım
  Tom Hanks, Sinemaların Geleceği Hakkında Konuştu!
  21 Ara 2020 - 10:00

  Hanks, değişikliğin şart olduğunu söylüyor.

  Son olarak "News of The World" ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan usta oyuncu Tom Hanks, Collider'a verdiği röportaj ile sinemaların ve film izleme geleneğinin son olarak nerede kaldığı hakkında konuştu. Coronavirüse yakalanan ilk ünlü isimlerden biri olan Hanks, sinema deneyimlerinden, salonların geleceğinden bahsetti.

  "Los Angeles'ta bile film izlemeye gitmek biraz zor, değil mi? Araba sürmeniz, park etmeniz, belirli bir zaman içerisinde orada olmanız gerek. Arclight'ı seviyorum. Bir tane Hollywood'da var ve yaşadığım yerde kapanan bir tane daha var. Bilet fiyatı 27 dolar olan bir sinema salonu vardı. Sırada bekleyeceğiniz bir snack bar bile yoktu ve 27 dolar ödemek zorundaydınız. Birine sipariş vermek zorundaydınız. Yani benim gibi Rocketman'i izlerken biri geliyor ve diyor ki 'Nachos'unuza daha fazla peynir getirmemi ister misiniz?' Ben ise 'Hayır dostum, teşekkür ederim. Filmi izlemeye çalışıyorum, buna 27 dolar verdim.' diyordum. Film gösterimlerinin insanların film izleme isteği çerçevesinde yaşanabilen bir gerçekliği vardır."

  Hanks sözlerine şu şekilde devam etti: "Şimdi bulunduğum New York, filmleri en kolay şekilde izleyebileceğiniz şehir. Bir filme gitme kararı aldığınızda yarım saat sonra salondasınızdır. Yürüyerek de gidebilirsiniz. Salonlar açık olduğu zaman, birçok seçeneği değerlendirebileceğiniz şekilde yeterli sayıdaydı. Şimdiyse tabii Netflix ve diğer streaming servisleri sayesinde ne zaman istersek koltuğumuzdayken filmlere ulaşabilme imkanımız var. Son olarak 5 kısımdan oluşan Chernobyl'i izledim. Dedim ki 'Bu izlediğim en harika yapımlardan biri.' Sinema salonları var olmaya devam edecek mi? Evet devam edecekler. Bence salonlar açıldıklarında hangi filmleri oynatacakları konusunda daha özgür seçim yapacaklar. Her şeyi çok bildiğimden değil, ama olay buraya geldiğinde blockbuster filmler sinemalara hakim olacak."

  Tom Hanks, yurt dışında News of The World filmiyle 25 Aralık tarihinde izleyici karşısında olacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top