Hesabım
  Adam Wingard, Yeni Face/Off Filmini Yönetecek

  Face/Off filmi yeniden çekiliyor.

  John Woo'nun yönetmen koltuğuna oturduğu Face/Off filminin yeniden çekileceği bir süre önce açıklanmıştı. Paramount Pictures bünyesinde geliştirilecek olan filmin yeni yönetmeni ile anlaşma imzalandı. Paramount, Godzilla vs. Kong ile tanınan Adam Wingard'ı filmin yönetmen koltuğuna oturttu.

  Nicolas Cage ve John Travolta'nın başrolünü üstlendiği Face/Off filmi yeniden çekiliyor. Filmin başrolüne kimlerin yerleşeceği konusunda Paramount'tan henüz bir açıklama gelmedi. Ancak Face/Off'un yönetmeni belli oldu. You're Next, V/H/S, The GuestBlair Witch gibi yapımların başarılı yönetmeni Adam Wingard, Face/Off'a imzasını atacak. Çekimlere ne zaman başlanacağı şimdilik bilinmiyor.

  Orijinal filmin konusu şöyleydi: Sean Archer, sıkı bir FBI ajanıdır ve halen ölen oğlu Micheal’ın yasını tutmaktadır. Archer, oğlunun katilinin, yeminli bir düşman, güçlü bir suçlu olan Castor Troy olduğuna inanmaktadır. Bir gün Archer, nihayet Troy’u köşeye sıkıştırır ancak aralarında geçen kavga sırasında Archer, onun tüm Los Angeles şehri ve yaşayanlarını yok edecek bir bomba geliştirdiğini öğrenir. Bombanın yerini ne yazık ki bilen diğer tek kişi Castor’un erkek kardeşi Pollux’tur ve o da konuşmayı reddeder. Geriye tek bir çare kalmıştır. Sıradışı bir operatör doktor, insanların yüzünü keserek baştan aşağı bir başkasının yüz ile değiştirebilmektedir. Archer, bu operasyona girerek değişen yüzü sayesinde Pollux ile iletişim kurmayı deneyecektir. Kimin yerine geçtiğine gelince, Castor Troy, bir şekilde hafızasını geri kazanır ve Archer’dan yüzünü geri almak için intikam peşine düşer.

  Türkçe adıyla Yüz Yüze, 1997 yılında gösterime girdiği dönem gişeden 245 milyon dolar hasılat elde etmişti. Bu hasılat o dönem için büyük bir başarı anlamına geliyordu. Ayrıca film, En İyi Ses Efekti kategorisinde Oscar'a aday gösterildi. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top