Beyazperdem
  "Raya ve Son Ejderha"dan Sneak Peek Yayınlandı
  22 Şub 2021 - 10:00

  Raya and The Last Dragon'a Jhené Aiko'nun “Lead the Way" bestesi damgasını vuracak.

  Merakla beklenen animasyon türündeki Raya and The Last Dragon'dan yeni bir sneak peek videosu paylaşıldı. Video, tam 6 kez Grammy adaylığına layık görülen Jhene Aiko'nun orijinal bestesi Lead The Way eşliğinde karşımıza çıktı. Fantastik bir macera olması planlanan Raya ve Son Ejderha, yakında Walt Disney aracılığıyla izleyicileriyle buluşacak.

  Başarılı isimler Don Hall ve Carlos Lopez Estrada'nın yönetmenliğini üstlendiği Raya ve Son Ejderha'nın konusu ise şöyle: Yıllar öncesinde dünyanı dört bir yanında ejderhalar bulunurdu. Ancak şimdi sadece Sisu adında bir ejderhanın var olduğu düşünülmektedir. Raya adında bir savaşçı, Lumandra olarak bilinen bir yerde bulunduğu düşünülen ejderhayı bulmak için macera dolu bir yolculuğa koyulur.

  Yüzleri hem güldürmesi planlanan, hem de sağlam bir macera yolculuğuna çıkaracak olan Raya and The Last Dragon'ın seslendirme kadrosunda yıldız oyuncular Kelly Marie Tran ve Awkwafina'nın yanı sıra  Gemma ChanAlan TudykDaniel Dae KimSandra OhBenedict Wong gibi Hollywood'un ünlü Asya kökenli isimleri bulunuyor. Kelly Marie Tran, Star Wars ile bir yıldıza dönüşmesi kadar politik olarak tartışmalı da bir isim olmasıyla biliniyor. Hem müzisyen, hem oyuncu kariyerini sürdüren Awkwafina ise son olarak Golden Globe sahibi olmuş ve hayranlarını sevindirmişti.

  Disney yapımı filmin yönetmenliğini Big Hero 6, Moana gibi yapımlarla tanınan Don Hall ve Blindspotting ile karşımıza çıkan Carlos Lopez Estrada üstlendi. Öncesinde ise  Paul Briggs ve Dean Wellins'in filmi çekmesi planlanıyordu. Adele Lim ve Qui Nguyen, Raya and The Last Dragon'ın senaryosunu kaleme aldı.

  Raya and The Last Dragon, 5 Mart tarihinde Disney+'ta yayınlanacak. Ülkemizdeki vizyon tarihinin 23 Nisan 2021 olması planlanıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top