Hesabım
  "Druk"ın Yönetmeni Thomas Vinterberg, Leonardo DiCaprio'lu Uyarlamadan Umutlu
  Yazar: Özlem Yenilmez — 29 Nis 2021 - 17:00

  Thomas Vinterberg, Druk uyarlaması hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

  Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamaya göre Thomas Vinterberg'in Oscar ödülü sahibi Druk filmi, İngilizce olarak uyarlanacak. Leonardo DiCaprio ise Mads Mikkelsen'in yerine başrolde yer alacak. Yönetmen Vinterberg, bu konudaki düşüncelerini açıkladı. Sözleri, Leonardo DiCaprio'yu övme niteliğinde bulunuyor.

  Vinterberg, filminin İngilizce'ye uyarlanacak olması hakkında şu sözleri sarf etti: "Daha önce birçok kez çalışmalarımın farklı versiyonlarını gördüm. İşlerinizin farklı şekillerde büyüdüğünü görmek artistik açıdan ilginç bir şey. Şimdi ise filmim bulabileceğiniz en iyi aktörün ellerinde. Dahi bir aktör olmasının ötesinde kariyeri boyunca zekice seçimler yapmış biri. Bence yaptığı seçimlerde bir bütünlük var. Neyin peşinde oldukları konusunda umut ve merak doluyum."

  Danimarka yapımı Druk'ın konusu ise şöyle: Martin, kendisini yorgun ve yaşlı hisseden bir lise öğretmenidir. Evliliğinde sorunlar yaşayan Martin’in iş hayatı da pek yolunda gitmez. Martin’in öğrencileri ve velileri, not ortalamalarının artması için onun sözleşmesini iptal etmesini ister. Belirli seviyede tüketilen alkolün, zihni dünyaya açtığını savunan bir fikir üzerine Martin ve arkadaşları bir deney yapmaya karar verirler. Üç öğretmen arkadaşı ile birlikte Martin, deney için her gün belirli miktarda alkol tüketmeye başlar. Sonuç başlarda gayet olumludur. Ancak bir süre sonra deney, bazıları için olumsuz sonuçlar vermeye başlar.

  Mads Mikkelsen, Hollywood'da ün salmış olmasına rağmen Druk ile Danimarka sinemasını arkasında bırakmadığını göstermişti. Oyuncuyu ilerleyen dönemlerde Fantastic Beasts 3'de izleyeceğiz.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top