Hesabım
  Meryl Streep, "Devil Wears Prada"nın Ardından Metod Oyunculuğunu Bırakmış
  Yazar: Özlem Yenilmez — 16 Haz 2021 - 15:00

  Meryl Streep, Şeytan Marka Giyer'deki oyunculuk deneyiminden bahsetti.

  Meryl Streep, yıllar sonra Şeytan Marka Giyer filmi hakkında konuştu. Entertainment Weekly'ye röportaj veren Streep, Devil Wears Prada'nın ardından metod oyunculuğunu bıraktığını ifade etti. İkonik karakteri Miranda Priestly ile akıllara kazınan oyuncu, deneyiminin korkunç olduğunu vurguladı.

  Meryl Streep, metod oyunculuğunu Şeytan Marka Giyer'de bırakma nedenini şöyle anlattı: "Korkunçtu. Karavanımda acınası bir haldeydim. Tüm gülüşmeleri duyuyordum, çok bunalmıştım. Tamam, bu patron olmanın sonucunda ödemen gereken bedel! Bu olay son kez metod oyunculuğuna giriştiğim zamandı."

  Anne Hathaway ise Meryl Streep'in metod oyunculuğuna rağmen ona hiç gülmediğini ifade etti: "Her aptal kız gibi hayal kırıklığına uğradığın bir sahne vardı. Kameranın bana döndüğünü hatırlıyorum. Baskıyı hissettim. O ana kadar duygularım rahat akıyordu, ama artık öyle değildi. Onun beni izlemesini gördüğümü hatırlıyorum ve performansı bir anda değişti. Sadece biraz değişiklik yaptı. Böylece bana daha büyük geri dönüş yaptı ve sınırlarımı aşmamı sağladı."

  Kültleşen popüler film Devil Wears Prada'nın konusu ise şöyleydi: New York’ta yaşayan sade, naif ve henüz gazecilikten mezun genç kadın Andrea Sachs bir işe girer. Güçlü ve sofistike bir kadın olan Runaway Magazin’in acımasız yöneticisi Miranda Priestly'nin ikinci asistanı olarak çalışmaya başlar. Andrea’nın hayali iyi bir gazeteci olmaktır. Söz konusu görev için aslında sıradan bir tarzı olsa da mücadeleci yapısı ile hızla başarı kazanır. Ancak bu durumun da bedelleri vardır. Andy, kendisine uzak gibi görünen Miranda’nın o şatafatlı dünyasında bir yer kazanmıştır ancak önceki dostları ve tüm sevdikleri kendisinden kilometrelerce uzakta kalmış gibidir. Filmde, Meryl Streep ve Anne Hathaway'e Emily BluntStanley Tucci gibi yıldızlar eşlik ediyordu.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top