Hesabım
  Yeni "Dune" Tanıtım Posteri Paylaşıldı!

  Posterde tüm karakterleri bir arada görüyoruz.

  Yılın, hatta son 50 yılın büyük merakla beklenen filmlerinden olan Dune'dan yeni bir poster paylaşıldı. Ancak poster, sosyal medyada dalga konusu haline geldi. Dune'un tüm karakterlerinin kafalarının aynı posterde yer alması, Denis Villeneuve'un sanatsallığından uzak olduğu düşünülüyor. HBO Max için hazırlanan posterde "It Begins" sözleri yer alıyor.

  Dune'un kadrosunda Timothée ChalametRebecca FergusonOscar IsaacJosh BrolinStellan SkarsgårdDave BautistaSharon Duncan BrewsterStephen McKinley HendersonZendayaChang ChenDavid DastmalchianCharlotte RamplingJason Momoa ve Javier Bardem yer alıyor. Timothee Chalamet'yi kitaplarda Muad'dib olarak bilinen ve kurtuluşu simgeleyen dini bir karakter olarak izleyeceğiz. Frank Herbert'ün yazarı olduğu Dune kitapları, genel olarak felsefeyi, politikayı, dini bütünleştiyor. Yani Dune kitaplarını uyarlayabilmenin yolu, kitapları anlayabilmekten geçiyor. Denis Villeneuve'un yönetmen vizyonunun yanında, politik vizyonunun da olması gerektiği söyleniyor. Ayrıca dedikodulara göre Çöl Gezegeni, Yüzüklerin Efendisi serisi kadar ihtişamlı ve akılda kalıcı olacak.

  Kitabın konusu ise şöyle: Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

  Dune, 22 Ekim'de HBO Max'teki yerini alacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top