Hesabım
  Andrey Zvyagintsev'in Hayati Tehlikesi Olduğu Açıklandı
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 14 Eyl 2021 - 08:59

  Ağır bir Covid süreci geçiren yönetmenin durumu kritik

  AP
  Leviathan, The ReturnLoveless ve Elena gibi modern başyapıtlarda imzası bulunan Rus yönetmen Andrey Zvyagintsev'in hayati tehlikesinin olduğu bildirildi. Beş seneye yakın bir aradan sonra What Happens adlı yeni filminin çalışmalarına başlayan usta yönetmen, yaz aylarında Covid'e yakalandı ve şu an zor durumda.

  Zvezda adlı TV kanalının haberine göre, Rus film yönetmeni ve senarist Andrei Zvyagintsev, Almanya'da hastaneye kaldırıldı. TV kanalından yapılan açıklamada, Zvyagintsev'in son Koronavirüs testlerinin negatif çıktığı ama doktorların ağır akciğer hasarı teşhisi koyduğu belirtildi. Zvyagintsev, ilk kez yaz aylarında Moskova'da bir hastaneye kaldırılmıştı.

  Yönetmenin Covid sonrası meydana gelen akciğer hasarının % 90'lar seviyesini gördüğü ve tedavi sürecinin devam ettiği detayları da haberde yer alıyor. Yaz aylarında Rusya'da tedavisine başlanan yönetmen, daha sonra Almanya'ya nakledildi. Doktorlar durumunu ciddi olarak değerlendiriyor ve Zvyagintsev'in hayati tehlikeyi atlatamadığını bildiriyor. 

  Daha önce, Moskova Sanat Tiyatrosu'nun başrol oyuncusu, Rusya Halk Sanatçısı Stanislav Lyubshin'in de hastaneye kaldırıldığı açıklanmıştı. Tiyatronun basın servisi, sanatçının Çehov uyarlaması olan "Martı" oyunu sırasında fenalaştığını ve teşhisin daha sonra konulduğunu açıkladı. Umarız, her iki isimden de müjdeli haberleri yakında verebiliriz.
  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top