Hesabım
  "Fecr", 24 Eylül Cuma Günü Sinemalarda!
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 20 Eyl 2021 - 14:57

  İddialı korku filmi cuma günü vizyondaki yerini alacak

  Çekimleri 2019 yılında Şanlıurfa Halfeti’de gerçekleştirilen Fecr filmi, 24 Eylül 2021’de Türkiye ve KKTC vizyona girecek. Konusunu Kur’an’da geçen Fecr süresinin 13. Ayeti olan “Onların üzerine azap kamçıları indirdik.” sözünden alan filmde, yollarını kaybeden bir ailesinin ıssız bir köye girmeleriyle başlarına gelen olaylar anlatılıyor..

  Vessa Film ve Büyük Galileo Film ortak yapımcılığında çekilen filmin yönetmen koltuğunda Rotin Engin Tutuş oturuyor. Filmle ilgili konuşan yönetmen Tutuş “Çok çabaladık Halfeti’nin zorlu doğasına karşı mücadele verdik ama pes etmedik ve güzel bir iş çıkardık. Anadolu içinde binlerce hikayenin gizlendiği koca bir kitap. Biz de bu kitaptan farklı öyküleri bulup izleyiciyle buluşturmaya çalışıyoruz. Filmin yapımcılarından Abdullah Aslan ise “Fecr güzel bir proje, eşimle birlikte bu projenin içinde bulunmaktan büyük keyif aldık. Sanat için elimden gelen her şeyi yapmaya hazırım. Aç kalacağımı bilsem de sanat yapmaktan vazgeçmeyeceğim.” Sözlerini paylaştı.

  İki filmden oluşan serinin ikinci filmi olan Asmoday ise ıssız köye gelen aileden kısa bir süre sonra oraya gelen bir grup youtuberın başına gelenler anlatacak. Serinin ilk filmi olan Fecr, 24 Eylül’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Filmin başlıca rollerinde Sahra Erbaykent, Yağmur Bağlan ve Hüseyin Yaşar yer alıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  • Muhammed Enes Ekinci
   iddialı diyince bende sağlam bir yapıt bekliyorum, bu düşük bütçeli korku filmlerinin ses sorunu çok kötü. Yani görüntüler tamam, daha fragmanda zaten karıncalanma her bir yanı sarmış belli, bu dublaj nedir, neden dublaj, oyuncuların kendi sesini aktarmak daha iyiyken zaten iyi durmayan bir yapımın üzerine birde dublaj çekerek neyi hedeflemişler, şu tarz bir film yapacağına daha düzgün bir iş ile gelsen, ona sanat desen keşke. çok ilginç...
  Yorumları göster
  Back to Top