Hesabım
  Kıvanç Tatlıtuğ

  Medeni durum:

  Görev Oyuncu
  Uyruk Türk
  Doğum tarihi 27 Ekim 1983 (Adana, Türkiye)
  Yaş 39

  Biyografi

  1983'de Adana'da dünyaya gelen Kıvanç Tatlıtuğ, lise çağına kadar Adana'da yaşadı. 1997'de babasının geçirdiği ciddi kalp rahatsızlığının ardından ailesi ile birlikte İstanbul'a taşındı.

  Tek hayali basketbol ve NBA olan Tatlıtuğ, Ülker'den gelen teklifi kabul ederek iki sene forma giydi. Daha sonra Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta da oynayan oyuncu, geçirdiği sakatlık sebebiyle basketbolu bırakmak zorunda kaldı.

  Mankenliğe adım atması annesi sayesinde gerçekleşen Kıvanç Tatlıtuğ, bir anda kendini podyumlarda buldu. 2002'de "Best Model of The Turkey" seçilen Tatlıtuğ, bu yarışmanın ardından da "Best Model of The World" seçilerek mankenlikte ne kadar iddalı olduğunu tüm dünyaya kanıtladı.

  Mankenden oyuncu olmaz genellemesini yalanlarcasına dizi oyunculuğuna başlayan ve bu işte de son derece başarılı olan Kıvanç Tatlıtuğ'un ilk dizisi 2005'te çekilen Gümüş oldu. Gümüş'ü takiben Menekşe ile Halil, Aşk-ı Memnu ve son olarak Kuzey Güney'in başrolünde yer alan Tatlıtuğ beyazperdeye de göz kırpmıyor değil.

  Oynadığı tüm diziler yalnızca Türk televizyonlarında değil, Arap televizyonlarında da büyük ilgiyle karşılanan Tatlıtuğ'un, 2002'de "Miss World" seçilen Azra Akın'la 2008'e kadar aralıksız süren ilişkisi, bir küs bir barışık olarak günümüze kadar geldi.

  İlk rolü

  Gümüş
  Gümüş
  2005
  Menekşe İle Halil
  Menekşe İle Halil
  2007
  Aşk-ı Memnu
  Aşk-ı Memnu
  2008
  Ezel
  Ezel
  2010

  En iyi film ve dizileri

  Sayılarla kariyeri:

  18
  Senelere göre kariyer
  0
  Ödül
  7
  Film
  10
  Dizi
  0
  Adaylık
  0
  Yeni Film

  Favori Tür

  Dram : 50 %
  Gerilim : 17 %
  Komedi : 17 %
  Aksiyon : 17 %

  Beyazperde'de İstatistikleri

  0
  Video
  194
  Fotoğraf
  66
  Haber

  En popüler işler

  Rıza Kocaoğlu
  Rıza Kocaoğlu
  1 film ve # adet dizi
  Organize İşler Sazan Sarmalı (2018), Kuzey Güney (2011), Ezel (2009)
  Yorumlar
  • Hadooy Al-ataibe
   Seni çok seviyorum Kivu
  Yorumları göster
  Back to Top