Hesabım
  Şükrü Özyıldız

  Medeni durum:

  Görev Oyuncu
  Uyruk Türk
  Doğum tarihi 18 Şubat 1988 (İzmir)
  Yaş 35

  Biyografi

  Şükrü Özyıldız; 18 Şubat 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Annesi Rum, babası ise Karadenizli’dir. Kendisinden iki yaş küçük bir kız kardeşi vardır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi Makineleri Mühendisliği bölümünü kazanıp, İstanbul’da bir yıl okuduktan sonra yeniden sınava girerek, Ege Üniversitesi’nde İşletme bölümünü okumaya başlamış daha sonra da Erasmusla Portekiz’e gitmiştir.

  Küçüklüğünden beri dövüş sporlarına merakı olan Özyıldız, Portekiz’de kafes dövüşlerine katılmıştır. Daha sonra Kafes dövüşlerini bıraktığını açıklayan Şükrü Özyıldız; hiperaktifliğini dizi setlerinde bastırdığını söylemiştir. Yurtdışında oyunculukla ilgili bir workshopa katılan genç oyuncu bunun ardından oyunculuğu çok sevdiğine karar verip Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir.

  Birçok tiyatro oyununda , reklamlarda ve dizilerde rol alan oyuncu ekranlarda ilk olarak 2011 Yılında “Derin Sular” adlı dizide görülmüştür.2013 yılında Star TV ekranlarında yayınlanan “Benim Hâlâ Umudum Var” dizisinde başrollerini Gizem Karaca ve Berk Oktay ile paylaşmış daha sonra ise 2013 yılında da ilk sinema filmi “Neva” da başrol oynamıştır. 2015'te, Star TV'de yayınlanan Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Eren karakterini canlandırıştır

  İlk rolü

  Derin Sular
  Derin Sular
  2011
  Uçurum
  Uçurum
  2012
  Neva
  Neva
  2013
  Sevimli Tehlikeli
  Sevimli Tehlikeli
  2015

  En iyi film ve dizileri

  Sayılarla kariyeri:

  11
  Senelere göre kariyer
  0
  Ödül
  6
  Film
  9
  Dizi
  0
  Adaylık
  0
  Yeni Film

  Favori Tür

  Romantik : 38 %
  Komedi : 38 %
  Gerilim : 13 %
  Dramatik komedi : 13 %

  Beyazperde'de İstatistikleri

  0
  Video
  11
  Fotoğraf
  18
  Haber
  21
  Hayran
  Yorumlar
  • merve a.
   çok yakışıklısınız
  Yorumları göster
  Back to Top