Beyazperdem
 • Arkadaşlarım
 • Sinemalarım
 • Hızlı Puanlayıcı
 • Koleksiyonum
 • Hesabım
 • Yarışmalar
 • Çıkış
Merlin
Merlin
Tamamlanmış
2008 - 2012 / 52Dak. / Dram, Fantastik
Oyuncular: Colin Morgan (II), Bradley James (II), Katie McGrath
Ülke İngiltere
Üyeler
4,0
Puanım :
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
İzlemek İstiyorum

Özet ve Detaylar

Büyücü Merlin'in güçlerini henüz tam olarak keşfetmediği ilk gençlik yıllarını konu edinen dizi, Kral Arthur efsanesinden birebir beslenen hikayesi ile fantastik dizi meraklılarını cezbediyor.
Yuvarlak masa şövalyeleri, Ekskalibur kılıcı, Avalon kenti gibi şimdiye kadar edebiyata ve sinemaya pek çok fantastik malzeme sağlayan Kral Arthur’un omuzlarında yükseldiği beyaz sakallı büyücü Merlin’in, mitlerde çizilen tasvirlerinden oldukça farklı bir Merlin ile karşı karşıyayız. Zira, Uther Anthony Head hükümdarlığında Birleşik Krallık’ta büyücülerin sihir yapmalarını yasaklanmıştır ve Merlin sahip olduğu yeteneği henüz tam olarak kontrol edemediği için başına her an belaya sokabilecek, sıradan görünen köylü bir delikanlıdır. Ne zaman ki yolları Kral Arthur ile kesişir, o gün ve sonrası hem kendi kaderleri hem de hem krallık için dönüm noktası olur..
5
Sezon
65
Bölüm
125
Hayran
Colin Morgan (II)
Rolü : Merlin
Katie McGrath
Rolü : Morgana
Bradley James (II)
Rolü : Arthur
Richard Wilson (II)
Richard Wilson (II)
Rolü : Gaius
Tüm oyuncu kadrosu
Fotoğraf

Son Videolar

Sherlock'un 3. Sezonu Ertelendi
HABERLER - İnternetten Seçtiklerimiz
27 Kasım 2012 Salı

Sherlock'un 3. Sezonu Ertelendi

Merlin Finale Hazırlanıyor
HABERLER - İnternetten Seçtiklerimiz
26 Kasım 2012 Pazartesi

Merlin Finale Hazırlanıyor

5 sezonluk hikaye sona eriyor..

İzleyici eleştirisi

GeNDaL
GeNDaL

Takip Et! 2 Takipçi 10 Eleştirisini Oku

4,0
24.08.2011 tarihinde eklendi
bitmesine uzuldugum dizilerden biri... izlemeyenlere siddetle tavsiye ederim...
kemerlee
kemerlee

Takip Et! 27 Takipçi 692 Eleştirisini Oku

0,5
12.07.2011 tarihinde eklendi
İngilizlerin dizi yapmayı bilmediğinin ispatı olduğunu düşündüğüm kendi efsanelerini Smallvile taklidi hale getiren gerçek efsanesde Arthuru büyüten Merlini onun hizmetçisi yapan Gweni siyahi olarak resmeden ve onuda Morgananın hizmetçisi yapan çok kötü bir dizi görüp görebilecekleriniz en saçma dizilerden.
Mehmet salih Y
Mehmet salih Y

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

4,5
30.12.2018 tarihinde eklendi
bitmesine üzüldüğüm dizilerden birtanesi finali biraz üzücü oldu merline ve arthura bu olmaması gerekirdi keşke arthur ölmeseydi camelot hedefine ulasaydı neden yapımcı illa birini öldürmek zorunda kaldı anlamadım mutlu sonla bitseydi keşke ya arthur ölmemeliydi. Lancelotun ölümünde çok üzülmüştüm arthur iyice beni üzdü. Flim genel itibarı ile iyi 10 üzerinden 8 kesinlikle hakediyor izleyin pişman olmasanız ...
Devamını oku
Ali Ç.
Ali Ç.

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
29.10.2017 tarihinde eklendi
Çok güzel bir diziydi. Eskiden cnbc-e de her gün takip etmeme rağmen biraz önce İkinci kez bitirdim. Bitmesine üzüldüğüm dizilerden birisi :/
Filozofbaci
Filozofbaci

Takip Et! 2 Takipçi 20 Eleştirisini Oku

4,5
25.09.2015 tarihinde eklendi
Keşke devam etseydi dediği dizilerden biri.. Bilindik Kral Arthur efsanesinden bağımsız, fantastik öğeleri bol olan, üstelik yer yer komik bir gençlik dizisi diyebilirim. Çoluk çocuk her kesime hitap eden bir diziydi. İyilerin kazandığı finalleri de iyi olma öğretilerimizle örtüştüğü için, severek izledik takipçileri olarak.. ...
Devamını oku
12 İzleyici eleştirisi

Hayran tepkileri

 • Glnhn
  Kesinlikle izlenilmesi gereken dizilerden biri. Filmdeki görsel efektlerin iyi olmadığını ben de kabul etmeliyim ama öyle güzel bir işlenişe, kurguya ve oyunculuğa sahip ki bence göze batmıyor o eksisi. Özellikle Colin Morgan'ın performansına her defasında hayran kalmamak elde değil. Umarım değeri bilinen aktörlerden olur.
 • gr?bchen
  bu diziyi seviyorum
 • TAYLOR MANYAĞI
  MERLİN HER BÖLÜMÜNÜ ÇOK SEVEREK İZLİYORUM..
 • Sezgii
  Severek izlediğim bir diziydi :)
 • Mr.Critics W.
  Çok saçma bitti sonu fazla sönüktü :((
 • karakalemcem
  ''...gece saati insanın boğazını düğümleyen bir son. son sezonu gecikmeli izlediğimden, aslında finali yine bir gece istemeden öğrenmiştim ama son iki bölümü izlerken, öyle ümit veren, güven hissettiren yerler oldu ki, "rüya gördüm de gerçek zannediyorum" dedim defalarca. emrys'in o dağın başında, elinde asasıyla gandalf misali düşmana şimşekler yağdırması, arthur'un, mordred'in kılıç darbesine rağmen merlin'le laf yarıştırabilecek kadar sağlam olması, gaius'ın avalon'daki büyücüye işaret etmesi, ikiliye yetişen morgana'nın öldürülmesi, dragonun gelmesi, vs.vs.vs... benim de ümidimi son ana kadar diri tuttu aslında merlin gibi. gelgelelim maalesef rüya değilmiş.her şeyi en iyi kendisinin bildiğini düşünen, en sadık sevenlerinin bile hiçbir uyarısına aldırış etmeyen ukala kral; her şeyine rağmen kendisini koruyup kollamak için her türlü eziyete "kaderimde bu var" deyip rıza gösteren, son ana kadar, en son ümit kıvılcımı sönünceye dek çırpınan (kendisi "hizmetkar"ı sansa da) dostunun kollarında can verdi. yahut, merlin, hırslarından başka bir şey düşünmeyen cadıyı öldürmüş olsa bile, yıllardır canı pahasına koruyup kolladığı, kendisi için türlü fedakarlıktan ve tereddüt bile etmeden türlü tehlikelere atılmaktan çekinmediği dostunu, cadının kurmuş olduğu son tuzaktan koruyamadı ve kollarının arasında kaybetti dostunu, tahtta kendisi sayesinde oturabilen kralını. evet gün gelecek, kurulmaya çalışılan krallık kurulacak, o zaman geçmişin ve geleceğin kralı kral arthur, dragon nefesiyle perdahlanmış kılıcıyla geri gelerek, albion'un başına geçecek. albion kralsız kalmayacak olsa da merlin en sevdiğinden oldu. zaten onun içindir isyanı, onun içindir "onu kaybedemem! o benim arkadaşım!" diye canhıraş haykırışı. ki kulaklarımda çınlıyor...percival ve gwaine de hakikaten esaslı dostlarmış. her şeye rağmen, korumak için yemin ettikleri krallarının, aynı masada oturdukları dostlarının intikamını almak için gözü karartıp, bir köroğlu bir ayvaz, morgana cadısının peşine düşmek saygıyı hak ediyor. dolaylı yoldan kralın ölümünde rol oynamış olsalar bile böyle. ''hem ne demiş dragon; "hiç kimse, ne kadar yüce olursa olsun, kaderini bilemez!"
Yorumları göster
Back to Top