Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Candy
  Candy
  Vizyon tarihi 6 Temmuz 2007 (1s 56dk)
  Yönetmen Neil Armfield
  Oyuncular: Heath Ledger, Abbie Cornish, Geoffrey Rush devamı
  Tür Romantik, Dram
  Ülke Avustralya
  Üyeler
  3,3 155 Puanlama ve 26 Eleştiri
  Beyazperde
  3,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Film Avustralyalı bir adamın, aynı anda bir kadına ve eroine olan bağımlılığını anlatıyor. Dan ve Candy sanat ile uğraşan insanlardır ve birbirlerine tutku ile bağlıdırlar. Aynı şekilde eroine de. Para bittiğinde eroine kavuşabilmelerinin tek yolu ise Dan’in mentor saydığı hedonist Casper’a başvurmaktır. Aşkı ve yaşamı dibine kadar iliklerinde hissetmek arzusundaki bu ikilinin hayatları giderek karanlık bir tabloya dönüşür. Candy adlı romandan uyarlanan filmin oyuncu kadrosu iddialı. Avusturalya sineması açısından uslubu, görselliği ve uyarlandığı romanın edebi değeri ile harmanlanmış olan film, Requiem for a Dream ile kıyaslanıyor.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2006
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe -
  Dil İngilizce
  Görüntü formatı 35 mm
  Renk Renkli
  Ses formatı Dolby Digital
  Yapım formatı 1.85 : 1
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,5
  İyi
  Candy

  Aşk ve Uyuşturucu Bir Arada Gitmiyor...

  Bige Akdeniz
  Uyuşturucu bağımlılığı temalı filmler festivallerin ve marjinal izleyicinin tercihi olmuşlardır hep... Büyük bir ihtimalle, bu ilginin sebebi, bu temalı filmlerin insan psikolojisine en yakın plan bakabilen filmler olmasıdır. İnsancıl büyük bir mücadelenin verilişini gözlemlemek bize kendi insanlığımızı daha da çok hatırlatıyor sanki... Trainspotting’in bu mücadeleye oldukça gerçekçi, keskin ve koyu yaklaşımı, ondan sonra gelen filmlerin de izlediği bir yol oldu. İçine düşülen uyuşturucu bataklığı (bkz. Türk Sineması’nda uyuşturucu temalı filmler), daha da filtresiz, daha da stilize edilerek anlatılmaya başlandı. Candy de bu yoldan sapmıyor, ama aynı zamanda işin içine aşk bağımlılığını da katarak, oldukça ağır bir insan dramı yakalıyor. Heath Ledger’ın ve Abbie Cornish’in canlandırdığı ikili aşkı ve eroini doyasıya yaşayarak, hayatı da doyasıya yaşadıklarını düşünüyorlar. Ama artık her...
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Heath Ledger
  Rolü : Dan
  Abbie Cornish
  Rolü : Candy
  Geoffrey Rush
  Rolü : Casper
  Paul Blackwell
  Rolü : Phillip Dudley
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Üye eleştirisi

  Ugur T
  En popüler olumlu eleştiri

  Yazar: Ugur T, Tarih: 21/12/2016

  5,0Kusursuz!
  KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR BAŞYAPIT 10/10Zincirleri kıran birbirine sımsıkı bağlı bir aşkın,derin ve tutkulu ...
  Devamını oku
  Fatih Günes
  Yapılan son negatif yorum

  Yazar: Fatih Günes, Tarih: 03/09/2008

  1,0Çok Kötü
  Candy - Song to the Siren (Paul Charlier & Paula Arundell) bu müziği ne yapın edin dinleyin...
  Tüm üye eleştirileri
  dağılımı 26 Eleştiri notla
  4 Eleştiri
  12 Eleştiri
  5 Eleştiri
  3 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Candy hakkında görüşlerin ?
  26 Üye eleştirisi

  Fotoğraflar

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • UGUR-TAZEG?L
   KAÇIRILMAMASI GEREKEN BİR BAŞYAPIT 10/10Zincirleri kıran birbirine sımsıkı bağlı bir aşkın,derin ve tutkulu hazlar ile beraber karanlığa sürüklenişi.. İki sanatçının,en az sanatçı ruhları kadar,yaşadıkları sürreal hayatı paylaşması..Tutkulu hazlarla uçlarda yaşanan zevk dolu, ne yerde ne gökte günler..Candy ve Dan\'in iç burkan ibretlik aşkı.. Omlar içlerinde hiçbir kötülük olmayan sadece istedikleri gibi yaşamak isteyen iki genç aşıktır.Ama bu \'istedikleri gibi yaşamın\' kendileri için kötü olduğunu bile bile yine de bu yaşamı tercih etmişlerdir.İlişkinin başlarında paraları vardır.Her şey adeta bir rüya gibidir.Dan Candy ile göklerde uçmakta,Candy ise Dan ile adeta yeniden doğduğunu hissetmektedir..İkisi için hayat aslında yeni başlamıştır.Kendilerini \'cennette\' hissetmektedirler.Beraber geçirdikleri her gün güzel bir rüya gibi,beraber geçirdikleri her an dipsiz bir boşlukta asla bitmeyen bir hazdır.Her şey güzeldir ve onlar için öyle kalmaya devam edecektir..Ama zamanla uyuşturucu bu güzel dünyayı mahvetmeye başlar..İlk başlarda paralarını kaybederler ve daha düşük bir hayatı tercih ederler ama bu da zamanla kaybolur en sonunda dostları Casper\'dan yardım isterler.Casper onlara yardım eder ama Casper da onlar gibi eroinmandır.Ve kaçınılmaz tercih her zaman olduğu gibi açıktır..Hayatlarında Dan ve Candy\'nin en önem verdiği şeyler birbirlerine olan sözleridir.Ne olursa olsun asla bu sözlerden vazgeçmeyeceklerdir..Ama \'beyaz şeytan\' bir türlü onların yakasını bırakmamaktadır.. Film bir kenara,konusunu okurken bile içinizi cız ettiren inanılmaz etkileyici bir yapım..İlk karesinden,devam ettiği her an boyunca hissettirmek istediği her duyguyu müthiş bir şekilde aktarmayı başarıyor ve tüm duyguları derinden yaşatıyor.. Filmin konusunun,\'cennet\',\'yeryüzü\',\'cehennem\' olarak üç bölüme ayrılması ise filmin vermek istediği mesajı daha iyi şekilde vermesini sağlamış..Bu bağımlılık birçok hayatı birçok aşkı yok etmiştir.Gerçekten film rüya gibi başlayarak sizi daha da derinden etkileyecektir..Böyle bir filme keşke bu kadar mutlu şekilde başlanmasa diye düşünmedim değil ..Çünkü gerçekten zamanla çok üzücü olaylar meydana geldi ve o anları düşündükçe daha da üzücü oldu.. Heath Ledger ve Abbie Cornish unutulmayacak muhteşem bir performans sergilemiş..Bu tarzda aynı zamanda müzikleri ile de Requiem For A Dream\'den sonra izlediğim en etkileyici en derinden film oldu..Bence mutlaka izlenmesi gereken bir film.. \'İyi seyirler\'..
  Yorumları göster
  Back to Top