Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Komşum Totoro
  Ortalama puan
  4,0
  207 Puanlama ve 20 Eleştiri
  dağılımı 20 Eleştiri notla
  7 Eleştiri
  9 Eleştiri
  2 Eleştiri
  2 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Komşum Totoro hakkında görüşlerin ?

  20 kullanıcı eleştirisi

  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 1169 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  3,5
  13 Mayıs 2015 tarihinde eklendi
  Daha iyisini beklesem de Miyazakiden iyiydi,sade ve oldukça keyifli izlenmesi...7/10
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 1745 Takipçi 1 378 Eleştirisini Oku

  2,5
  11 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  dönemine göre keyifli bir anime fakat çok daha iyi animasyonlar çıktığından pek keyif alamadım 5/10
  Ugur T
  Ugur T

  Takip Et! 312 Takipçi 667 Eleştirisini Oku

  5,0
  9 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  `` Koca Cüssesine Sığmayan Yüreğe Sahip Totoro ´´ Anneleri hasta 2 kız kardeş babalarıyla birlikte yeni bir eve taşınırlar.Daha ilk gördüklerinde `` Perili Ev ´´ diye isim koydukları bu yerde daha ilk günden tuhaflıklar olmaktadır.Evin yakınında kocaman bir gizemli ağaç & etrafında sanki keşfedilmeye bekleyen gizler vardır.Kardeşlerden yaramaz olan yine bir gün dolaaşmaya çıkmıştır evin çevresinde.Karşısına ise hiç beklemediği bir canlı çıkar. Şu an da hayranlıkla izlediğimiz animasyonlar yapılıyorsa bunu Mıyazakı'ye borçluyuz.Çok daha detay isteyen ainime sanatına hayatını adamış olan sanatçının Hollywood'da gerçekleştirilen animasyonlara ilham kaynağı olduğu göz ardı edilemez.Ülkemizde Spırıted Away ile tanınan daha sonrasında öncesinde gerçekleştirdiği yapımlar ev sineması sayesinde iyiden iyiye seven bir kitle oluşturdu. Abla huysuz kız kardeşine sahip çıkmanın yanında annesine olan düşkünlüğünden dolayı bir an evvel annesinin sağlığına kavuşmasını beklemektedir.Bir yandan da yeni çevresine alışmaya çalışmakta,okulda arkadaş bağlarını kurmak istemektedir.Her ne kadar söz dinlemez bir kardeş olsa da ablasına ayrı bir tutkunluğu vardır.Baba ise bir yandan çalışmakta bir yandan annelerinin yokluğunu evlatlarına hissettirmemeye çalışır.Hayalgücünün sınırlarını zorlayan olaylarla karşı karşıya kalan küçük kız mutluluğun bir başka yüzünü görür. Birçok önemli duyguyu bu kadar kısa sürede anlatması yılların ustalığı olmasının yanı sıra doğuştan gelen bir yeti gibi Mıyazakı için.Kardeş bağlarının hassasiyetinden,aralarında zaman zaman olan kırılganlıklarından,birbirlerinden beklentileri,bir bakış ile bir söz ile ne demek istediğini anlaması,bir ailenin zor durumlarda anne ya da baba tarafından daha fazla görev üstlenmesi,birşeyleri toparlamak için azim örneği oluşturması,anne sevgisinin beis tanımaması,küçükte olsak büyükte olsak önyargının tuzağına bir güzel düşmemizi & sonrasında hüküm verdiğimiz kişiyi gücendirmemizi & daha sonrasında ise tüm bu düşündüklerimizin büyük bir yanılgıdan ibaret olduğunu görüp sevgimizi avuçlarımızda sunmamızı,çaba sarfetmemizi...gibi gönül konularıa eğilen,çok fazla dramatize etmeden seyircinin önüne seren hoş bir anime filmi. Mıyazakı filmlerinin yaşı olmadığı gibi,küçük yaşlardaki çocukların zekasına & hayalgücüne inanılmaz bir katkısı vardır.Kendi yılında & sonrasında çeşitli festivallerden En İyi Yönetmen & En İyi Film Ödülünü alarak dönen filmi mutlaka izlemenizi isterim.
  dosto21
  dosto21

  Takip Et! 1 Takipçi 49 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Eylül 2010 tarihinde eklendi
  Bu adamın filmlerini niye bu kadar yakın buluyorum kendime içinde resmen kayboluyorum soluksuz izledim yine 10/10
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 1004 Takipçi 1 117 Eleştirisini Oku

  4,5
  20 Ocak 2009 tarihinde eklendi
  çok harika bir film. o kadar gerçekçi olmuşki birden anime olduğunu unutuyorsunuz. sizin hayal dünyanızı yansıtan bir film. 10/9,5
  kuzularynsessizli-i
  kuzularynsessizli-i

  Takip Et! 213 Takipçi 804 Eleştirisini Oku

  5,0
  5 Haziran 2011 tarihinde eklendi
  Beklediğim gibi çıkmasa da yinede çok iyi bir anime...
  MojoRising
  MojoRising

  Takip Et! 86 Takipçi 380 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Bu kadar sade bir film olmasina ragmen oldukça keyifli ve kendinizi iyi hissetmenizi saglayan filmlerden birisi ''Komsum Totoro''. Uzakdogunun mistizmi filmin birçok yerinde Miyazaki tarafindan ustaca kullanilmis (Kedi-Otobüs'ün Japon mitolojisine göre kedilerinin yaslandiktan sonra istedigi sekle girebilmesinden esinlenerek olusturuldugu gibi). Filmin bir büyük ilham kaynagi da Alice Harikalar Diyarinda bence. Gerçi Alice'in ilham vermedigi fantastik eser yok gibidir edebiyat ve sinema dünyasinda. Filmin ilham aldigi filmden bahsetmisken filmin ilham verdigi filmden bahsetmemek olmaz. Elbette birçok filme ilham vermistir, birçogunu benim izleyemedigim ama Guillermo del Toro'un Pan'in Labirenti gibi bir saheseri ortaya çikarmasinin altinda bu filmin payinin da oldugunu düsünmekteyim. Izleyenlerde Komsum Totoro'dan - ilham olmasa da :) - çok naif duygular edinebilirler. Iyi seyirler.
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2134 Takipçi 1 689 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Ağustos 2009 tarihinde eklendi
  tabii ki ufak tefek soruların olmasına rağmen kusursuza yakın bir anime.özellikle meiin hareketleri sürekli yüzünüzde bir gülümsemeye sebep oluyor baştan beri,onun haricinde de film bitince kendinizi durup dururken mutlu hissediyorsunuz.miyazaki çağımızda hala suluboya tekniği ile sanatını konuşturmaya ve dijital olaylardan uzak durmaya devam ediyor.takdir ediyoruz,eserlerinin hiç bitmemesini istiyoruz.sevimli bir film.
  basakbilgi
  basakbilgi

  Takip Et! 36 Takipçi 354 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Mart 2008 tarihinde eklendi
  Duygu sağanağı bir Miyazaki başyapıtı, şapka çıkarıyoruz...
  burcuay07
  burcuay07

  Takip Et! 2 Takipçi 27 Eleştirisini Oku

  4,0
  31 Mayıs 2009 tarihinde eklendi
  Hayao Miyazaki,filmlerinin hepsini izlediğim tek yönetmen.Bu kadar güzel animeler yaptığı ve düşündüğü için yönetmenimize şapka çıkartmak gerekiyor.Filmin kendisine gelince dediğim gibi söylenecek pek birşey yok.10/10
  yu-2
  yu-2

  Takip Et! 1 Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  2,5
  18 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Gerçekten muhteşem bir film o çatıdaki siyah yaratıkları, gizli geçidi hayal etmek bile hayal gücü gerektiriyor. Totoro yla birlikte yepyeni bir dünyaya adım atan küçük kız keşke hiç büyümese...
  wherearethevelvets
  wherearethevelvets

  Takip Et! 8 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Korkunç bir hayal gücü. Şaşırtan gerçeklikte bir küçük kız. Ruhların kaçışında önemli bir rol üstlenen kuru-kurularla ilk buluşma. Gece hayallerde büyüyen ağaç ve kedi otobüs. Hepsi bu filmde.
  ECE K.
  ECE K.

  Takip Et! 1 Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  5,0
  16 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  KOMŞUM TOTOROYA BAYILIYORUM RESMEN HAYRANIYIM HERKESİN İZLEMESİNİ TAVSİYE EDERİM ZATEN BİRAZİZLESENİZ BIRAKAMAZSINIZ
  Gri G
  Gri G

  Takip Et! 1 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Mart 2020 tarihinde eklendi
  Hayao miyazaki' nin başyapıtlarından biri diyebileceğim filimlerinden. Doğanın ruhu olan Totoro'nun yeni taşınan bir ailenin çocuklarıyla geçirdiği olaylar izleyicide hoş bir tebessüm oluşmasını sağlıyor. Mei karakteri o kadar güzel tasarlanmış ki bitirim, yaramaz çocuk karakterini çok iyi yansıtıyor. Müziklerinden tutun çizim tekniklerine kadar ruhunuzu dinlendirebilecek bir çizgi film. Genel itibariyle herkese hitap edecek ama çocuklarda hayranlık uyandırabilecek, bununla birlikte çocuklara doğa sevgisini aşılayacak bir yapım. Studio ghibli filmlerini izlemek isteyenler için de güzel bir başlangıç. Sevimli bir film tavsiye ederim :)
  aa-dundar
  aa-dundar

  Takip Et! 35 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Ekim 2007 tarihinde eklendi
  Oldukça eğlenceli biri filmdi. İlk başta kendini belli ediyor zaten. Kesinlikle izleyin. Bir H A Y A O M I Y A Z A K I filmi.
  sinko1979
  sinko1979

  Takip Et! 26 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  aslında bu eser için ''çocuklar için klasik anime''tanımını yapmak en doğrusu hem hayal gücü hem gerçek hayattan kesitler. ebeveynlere çocuklarıyla izlemelerini tavsiye ederim
  kilker-2
  kilker-2

  Takip Et! 10 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  inanılmaz derecede akıcı çok güzel bir film.sadece bunu değil yönetmenin diğer filmlerinide kaçırmayın.tam seyirlik 9/10
  deniz53
  deniz53

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  4,5
  29 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  miyazakinin her filmi başka güzel:)
  arkeomuhsin
  arkeomuhsin

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  4,5
  30 Mart 2010 tarihinde eklendi
  Hayao Miyazaki klasiği ;)) söylencek çok bir şey insan-makine birlikteğine karşı insan-doğa birlikteliği Miyazakinin her filminde olduğu gibi yine uçuyoruz yine iyimser bir doğanın parçasıyız, üzülsek mi sevinsek mi derken içimizde bir mutlulukla bitiryor film ;))
  kilicnazan777
  kilicnazan777

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  6 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  Miyazaki'nin ennnn guzel filmi... Ruhlarin Kacisi'ndan bile daha guzel. Mayis ayında Japon filmleri festivalinde izledim. Miyazaki'nin ilk ve yapimi en uzun suren filmiymis yanlis bilmiyosam. Hic ummuyordum bu filmin bu kadar guzel oldugunu. Hatirladikca, kendimi gulumserken buluyorum. Etkisi zaman gectikce artan filmlerden. Cok Cok kiymetli. Elimde olsa zorla izletirdim herkese.. Didaktik degil, ama galiba insanca birseyler katiyor. Miyazaki'nin diger filmlerinden daha cocuksu. Filmdeki yaraticilikla ilgili soyliyebilecek kelime bulamiyorum.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top