Beyazperdem
Dünya : Yeni Bir Başlangıç
Seanslar Fragmanlar Oyuncular Üye Eleştirileri Basın Eleştirileri Beyazperde Eleştirisi Fotoğraflar
Dünya : Yeni Bir Başlangıç
Vizyon tarihi 28 Haziran 2013 (1s 40dk)
Yönetmen
Oyuncular: Jaden Smith, Will Smith, Sophie Okonedo devamı...
Tür Bilimkurgu, Aksiyon, Macera
Ülke Abd
Fragmanı izle
Basın ? 0 Eleştiri
Üyeler 3,4115 Puanlama ve 13 Eleştiri
Beyazperde 2,0

Özet ve Detaylar

Hikaye günümüzden uzak bir gelecekte, kurgusal bir dünyada geçer. Dünya ,içerisinde yaşayanlar tarafından terk edilmiş, insanlar artık yaşamlarını başka gezegenlerde sürdürmeye başlamıştır. İnsanlar dünyayı terk ettikten 1000 yıl kadar sonra yaptıkları bir yolculuk sırasında uzay gemileri arızalanan küçük Kitai ve babası Cypher dünyaya gitmek zorunda kalırlar , Cypher ciddi anlamda yaralanmıştır ve terk edilmiş dünyada , tuhaf yaratıklar ve korku dolu tehlikeli olaylarla mücadele etmek zorunda kalırlar. 'Altıncı His' ile gerilim türüne yeni ve öncül bir yorum getiren ve ardından çektiği yapıtlarla kendi ekolünü oluşturan M. Night Shyamalan imzalı filmin başrollerinde Will Smith ve oğlu Jaden Smith yer alıyor.
Orijinal adı After Earth
Dağıtımcı Warner Bros Turkey
Daha fazla
Yapım yılı 2013
Metraj uzun metrajlı film
İlginç Detaylar 3 başlık
Bütçe 130 000 000 $
Dil İngilizce
Görüntü formatı -
Renk Renkli
Ses formatı -
Yapım formatı -
Viza numarası -

Beyazperde Eleştirisi

2,0 Yetersiz
Dünya : Yeni Bir Başlangıç

Kekremsi tat veren bir bilim kurgu...

Atlantisten Gelen Adam
İstikrarlı bir yönetmen değil M. Night Shyamalan. Şüphesiz ki, “6. His” gibi güçlü bir eseri sinemaseverlere armağan etmiş Shyamalan’ı bir kalemde silip atmak zor. Ancak ünlü yönetmenin sinema kariyerinde, 6. His’in yanısıra The Village gibi yaratıcı ve özgün gerilim filmlerine, Unbreakable gibi kaydedeğer ve sıradışı filmlere rastlasak da, birer hayal kırıklığı olan “İşaretler”, “Son Hava Bükücü” gibi tuhaf filmlerin altında da yine aynı yönetmenin imzasını görmemiz şaşırtıcı olabiliyor. İşte “Dünya, Yeni Bir Başlangıç” da bu negatif gidişat havuzunda yüzmeye aday son Shyamalan mamülü yapımlarından biri. Film haftanın “kekremsi tad veren” filmlerinden biri olarak kaliteli bilimkurgu filmlerine hasret çeken sinema izleyicisinin karşısına çıkıyor. Fakat benim gibi beklentisini çok yüksek tutmuş bir izleyiciyseniz hayal kırıklığına uğramanız işten bile değil... Halbuki filmin başarılı olma...
Eleştirinin tamamı

Ekstra Videolar

2:55
605 gösterim
Jaden Smith
Jaden Smith
Rolü : Kitai Raige
Will Smith
Will Smith
Rolü : Cypher Raige
Sophie Okonedo
Sophie Okonedo
Rolü : Faia Raige
Isabelle Fuhrman
Isabelle Fuhrman
Rolü : Rayna
Tüm oyuncular ve teknik ekip

Üye eleştirisi

Kaan A.
En popüler olumlu eleştiri

tarafından Kaan A., aktif 28/04/2014

5,0Kusursuz!

Bence cok güzel film olmuş.Filmde emeği gecen herkese teşekkür ediyorum ve yeni filmini merakla bekliyorum. Devamını oku

Ali Y.
Yapılan son negatif yorum

tarafından Ali Y., aktif 15/11/2014

?Berbat

saçma bir film olmus will smith bile kurtaramadı bu filmi Devamını oku

Tüm üye eleştirileri
8% 1 Eleştiri 0% 0 Eleştiri 31% 4 Eleştiri 23% 3 Eleştiri 15% 2 Eleştiri 23% 3 Eleştiri
13 Üye eleştirisi

Fotoğraflar

34 Fotoğraf

Bunları Biliyor musunuz?

Film Hakkında

Will Smith filmle ilgili şunları söylüyor: “Bu filmde gerçekten ilginç olduğunu düşündüğüm şey, büyük çaplı oluşuna karşın izleyiciler arasındaki herkesin özdeşleşebileceği basit bir fikirden yola çıkması, bir baba-oğul hikayesi anlatmasıydı. Bana kalırsa, oğluyla bağ kurmaya, ölüm-kalımla sonuçlanabilecek bir ortamda ona bir şeyler öğretmeye çalışan babayı gören seyirciler bu öyküye gerçekten yakınlık duyacaklar.”

Film Hakkında

Jaden Smith filmdeki karakteriyle her ergenin, ya da ergenlik yaşamış herhangi bir insanın özdeşleşebileceğini söylüyor: “Kitai’nin en iyilerin en iyisi olması gerekiyor ki fiziksel anlamda öyle ama dikkatsiz. Babasının kimliğinden ve geçmişte yaşanmış şeylerden dolayı, kanıtlaması gereken bir şey olduğuna inanıyor. Duygularını kontrol etmekte zorlanıyor. Uzay gemileri Dünya’ya düştüğünde, hayatta kalmak istiyorsa, bunları bir kenara bırakması, babasını etkileyip etkilemediğini önemsemeye bir son vermesi gerekecek. Büyümek ve bir savaşçı olmak zorunda.”
3 Başlık

Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

Tüm benzer filmler

Yorumlar

Yorumları göster