Beyazperdem
Nuh: Büyük Tufan
Ortalama puan
3,0
369 Puanlama ve 56 Eleştiri
7% (4 Eleştiri)
5% (3 Eleştiri)
21% (12 Eleştiri)
13% (7 Eleştiri)
25% (14 Eleştiri)
29% (16 Eleştiri)
Nuh: Büyük Tufan hakkında görüşlerin ?

56 kullanıcı eleştirisi

Müte T.
Müte T.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
4.04.2014 tarihinde eklendi
Film dediğimiz olay özellikle Tarihsel olayları aktarmaya çalışanları ele alırsak iki şeye dikkat edilir. Birincisi ve en önemlisi Filmin aktarmak istediği konuyu ne kadar doğru aktardığı ve tarihe ne kadar saygı duyduğu hele ki Din temalı bir film ise inançlara ne kadar kıymet verdiği ve semavi kitaplara ne ölçüde uyduğu, filmin ve yönetmenin kalitesini belirleyen en önemli parametredir. İkincisi birinci maddede geçenleri teknoloji yardımıyla ne kadar görsellik ve efektle sunabildiği. Bu da yönetmenin hayal gücünü ve zekasını bizlere gösteren ikinci önemli parametredir. Bir Filmin iyi yada kötü olarak değerlendirilmesi bu iki kriteri ne kadar taşıdığına bağlıdır. Ne yazık ki bu filmde yönetmen arkadaşımız filmi oluşturan konuyu sokakta yürüyen bir kaç kişiyi durdurup onlara soru sorarak öğrenmiş. Yoksa bu kadar konusuz alakasız bir film çekilemez. Bu kadar önemli bir hadiseyi; sadece gemi yap içine hayvan doldur hiç bir iyi insanı gemiye alma şeklinde sunmanın hele de Yaradanı haşa sorumsuz biri gibi lanse etmenin kesinlikle başka bir izahı olamaz. Sözün kısası birkaç efektle konusuz ve alakasız ve tamamıyla dini değerlerle dalga geçen bir film Kesinlikle zaman kaybı izlenmesini tavsiye etmiyorum ve sokakta geçen bir kaç kişiyi durdurup sorduğumuzda aldığımız cevap; FILM BEŞ KURUŞ ETMEZ, BOŞUNA ZAMAN KAYBI
Hasan P.
Hasan P.

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

0,5
8.04.2014 tarihinde eklendi
Sakın sakın bu filme gidip vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın. Büyük oyuncuların arkasında, bilindik hikayeden çok farklı, anlaşılmaz, karmaşık, sıkıcı bir film. Sıkıntıdan çıkmamak için zor tuttuk kendimizi.
morpheus
morpheus

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
6.04.2014 tarihinde eklendi
Tek kelimeyle rezalet!!! Son zamanlarda izlediğim en kötü film. Cosmos belgeselinde bile daha çok görsel efekt var. Verdiğim paraya acıyorum.
Mehmet Emin K.
Mehmet Emin K.

Takip Et! 3 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

0,5
6.04.2014 tarihinde eklendi
Boşa giden 2.5 saat film berbat ötesi idi. Hz. Nuh bir kere bir Canavar gibi gösterilmiş Kabile bile nimet okutacak kadar kötü bir karakter ıca film berbat ötesi sıkıcı idi hiç tavsiye etmem.
ryntyntyn
ryntyntyn

Takip Et! 1 Takipçi 5 Eleştirisini Oku

0,5
6.04.2014 tarihinde eklendi
Filmin beş para etmez olduğunu ve neden böyle düşündüğümü yazacaktım ama benden önce yorum yazan arkadaşlar sağolsunlar, duygularıma tercüman olmuşlar!!
Ibrahim Y.
Ibrahim Y.

Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5
4.04.2014 tarihinde eklendi
bir peygamberin adam öldürdüğünü ve içki içtiğini bu filmde gördüş olduğum en kötü film :S
Doğukan B.
Doğukan B.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5
4.04.2014 tarihinde eklendi
kesinlikle çok kötü bir film. cok saçma bi senaryo. Peygamberimizin ismini kullanarak böyle saçma sapan bi film yapılmasını kınıyorum
beyaz a.
beyaz a.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
11.04.2014 tarihinde eklendi
kesinlikle gitmeyin. boşa geçen zaman... Nuh peygamberle bir alakası yok sadece tufan gerçek ama tufandan kurtulanlar bile doğru değil ! gerçeklikle dinle alakası yok.
H Nur G.
H Nur G.

Takip Et! 3 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5
10.05.2014 tarihinde eklendi
Bİr İlahiyatçı olarak şunu söyleyebilirim ki ne Hristiyan ne Yahudi nede İslami kaynaklarla uyuşmuyor senaryo. Bence abartıyorlar diyenler kaynakları bilmiyordur. Eğer tarihi bir film yapacaksan gerçeklerle uyuşmalı senaryo. İnanan inanmaya herkes ölüyor Tanrı bizi yok etmek istiyor Nuh yüzünden yok edemiyor. İlkel bir insan figürü.. Rusell Crowe için gitmiştim ama yazık oldu. Bazı ülkelerde yasaklanmış peygamberin yüzü gösteriliyor diye. KEşke sadece tek sorun bu olsa !!!
Aagökce U.
Aagökce U.

Takip Et! 2 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

0,5
9.05.2014 tarihinde eklendi
Tek kelimeyle ğime zamanıma parama yazık diyorum.
janef O.
janef O.

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

1,0
4.05.2014 tarihinde eklendi
Uzun zamandır izlediğim en kötü film,görsel şölen beklentisi icinde gitmemem rağmen , tamamen saçma ve yer yer ığrenç görüntüler iceriyor. Saķın ha gitmeyin, paraniza ve zamaniniza yazik.
Turan C.
Turan C.

Takip Et! 8 Takipçi Eleştirisini Oku

0,5
24.04.2014 tarihinde eklendi
dinimizle alkası olmayan saçma bir senaryo üzerine kurulmuş bir film. aslında dinimizi karalamak için'de yapılmış olabilir. kesinlikle izlemeyin
Merve Nur S.
Merve Nur S.

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
14.04.2014 tarihinde eklendi
Keske bizim ulkemizdede yasaklı olsaymıs..bir Müslüman Türk ulkesi olarak buna nasil izin veriyolar diye düşünmeden geçemiyorum..icinde her türlü sapiksi dusunceyi barındıran bir film.. icinde subliminal mesajlar yerlestirilmis evrim teorisine inaniş var ve en sonunda da Hz. Nuh u şarapçiya bir kesime hitap ettigi belli. Ama asıl sıkıntı Hz. Nuh ve gemisi hakkinda hicbir bilgisi olmayan insanlar arasinda bu saçma senaryoya inananacak olan kişilerin de olması..
Yusuf T.
Yusuf T.

Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

0,5
13.04.2014 tarihinde eklendi
Müslüman olarak değerlendirmeyin bi alakası yok çünkü. Film bir adam selden ailesini kurtarmak için gemi yapıyor. Filmde fazla illuminati var. Dünya ilk hali hayvanlarla daha güzel o yüzden insanlık yok edilmeli diyor filmde yapımcısı hayvanların kendinden serefli olduğunun fark etmiş herhalde. inanmayan insanda gemiye kaçak biniyor ayrıca. sahilde içki içip çırılçıplak yatıyor adam bune rezillik ona inanan bir kişi bile yok batının inandığı hiç bir değer yok paradan başka bir kez daha gördük
VGA
VGA

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

1,0
13.04.2014 tarihinde eklendi
Büyük bir hevesle oturduğum koltuktan 25dakika içinde yanlış bir seçim yaptığımı farkettim. Bir kere filmin 3D olmasına gerek yok, öyle bir sahne yok. Boşuna göz yorgunluğu. Filmin özeti yönetmen yüzüklerin efendisi filminden sonra ucuza 5 kişi ile ne yapsam demiş bu filmi çekmiş. Tek kelime ile yazık.
Serap U.
Serap U.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
12.04.2014 tarihinde eklendi
Kesinlikle çok kötüydü.3d filmlerin arasında izlediğim en kötü çekimdi ı sahnelerde gözlüğü çıkarmak zorunda kaldı zaten kurgu ı bildiğimiz hikaye değşuna giden 2-3 saat.
Harun A.
Harun A.

Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

1,0
9.04.2014 tarihinde eklendi
Öncelikle filmin Hz Nuh ile bir alakasi yok. Detaylarina gidersek eğer Bir peygamberin vazifesi irşat ve tebigdir. İnsanlardan kaçan bir peygamber olamaz. Film bu şekilde saçma sapan şeylerle dolu. Film 3D olmasına rağmen fazla bir görselliğe sahip değildi. Dahasida filmde Allah Hz Nuh'a çocukları bebekleri öldürmesini vahyediyorki Acikca bir sapkinliktir bu. Dahasida Hz nuh şarap içiyor ayyaş dolasiyr bu da çok saçma. Dahasi Hz Nuhun karisi ve kenan adındaki oğlu gemiye bilmeyerek helak olmuşlardır filmde ise Hz nuh kari ve cocuklariyla mutlu bir şekilde son buluyor. Basili film bitsede ciksak diye bekledigim ender sikildigim saçma bir film. Paranizi boşa harcamyin. spoiler:
Esberber Adana B.
Esberber Adana B.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
9.04.2014 tarihinde eklendi
arkadaş lar film tamamıyla yanlış hatalarla dolu ve islama hiç uygun olmaya hadisler ve abartılarla dolu müslüman kardfeşler kurandaki nuh tufanı ile hiçbir ilişkisi yok izlemeyin paranıza yazık
ayse k.
ayse k.

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,0
9.04.2014 tarihinde eklendi
Filme harcanan paraya yazık olmuş. Dün sinemaya gittiğimde beklentim nispeten konuya uygun ve görsel olarak güzel bir film izlemekti. Tabiki hikayenin doğru olarak yansıtılmasını beklemiyordum ama bu kadar da alakasız olmasını hiç beklemiyordum. Bir kaç ülkenin bu filmi yasaklaması gerçekten de çok mantıklı geliyor. Peygamberler öncelikle insandır ve vahiyler elçiler aracılığıyla gönderilir. Öyle gökyüzüne bakarak konuşulmaz ki Cebrail(as) bir çok kez insan suretine girerek peygamber efendimize görünmüştür. Hz. Nuh un insanlarla konuşup Hak dine yönelmelerini istemeleri ile ilgili bir sahne dahi göremedim. Yani hangi saçmalıklarını anlatacağımı heralade buraya yazsam filmi anlatmış olurum. O KADAR KÖTÜYDÜ. O harcanan parayla bir Marvel karakteri konulu film çekselerdi keşke.
Recep T.
Recep T.

Takip Et! 5 Takipçi Eleştirisini Oku

1,0
9.04.2014 tarihinde eklendi
Filmi neden 3D yapmislar anlamiyorum Hic efekt yoktu. Konu havada kaliyo. Olmamis bence...
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top