Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Nuh: Büyük Tufan
  Ortalama puan
  3,1
  382 Puanlama ve 56 Eleştiri
  dağılımı 56 Eleştiri notla
  4 Eleştiri
  3 Eleştiri
  12 Eleştiri
  7 Eleştiri
  14 Eleştiri
  16 Eleştiri
  Nuh: Büyük Tufan hakkında görüşlerin ?

  56 kullanıcı eleştirisi

  Müte T.
  Müte T.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Film dediğimiz olay özellikle Tarihsel olayları aktarmaya çalışanları ele alırsak iki şeye dikkat edilir. Birincisi ve en önemlisi Filmin aktarmak istediği konuyu ne kadar doğru aktardığı ve tarihe ne kadar saygı duyduğu hele ki Din temalı bir film ise inançlara ne kadar kıymet verdiği ve semavi kitaplara ne ölçüde uyduğu, filmin ve yönetmenin kalitesini belirleyen en önemli parametredir. İkincisi birinci maddede geçenleri teknoloji yardımıyla ne kadar görsellik ve efektle sunabildiği. Bu da yönetmenin hayal gücünü ve zekasını bizlere gösteren ikinci önemli parametredir. Bir Filmin iyi yada kötü olarak değerlendirilmesi bu iki kriteri ne kadar taşıdığına bağlıdır. Ne yazık ki bu filmde yönetmen arkadaşımız filmi oluşturan konuyu sokakta yürüyen bir kaç kişiyi durdurup onlara soru sorarak öğrenmiş. Yoksa bu kadar konusuz alakasız bir film çekilemez. Bu kadar önemli bir hadiseyi; sadece gemi yap içine hayvan doldur hiç bir iyi insanı gemiye alma şeklinde sunmanın hele de Yaradanı haşa sorumsuz biri gibi lanse etmenin kesinlikle başka bir izahı olamaz. Sözün kısası birkaç efektle konusuz ve alakasız ve tamamıyla dini değerlerle dalga geçen bir film Kesinlikle zaman kaybı izlenmesini tavsiye etmiyorum ve sokakta geçen bir kaç kişiyi durdurup sorduğumuzda aldığımız cevap; FILM BEŞ KURUŞ ETMEZ, BOŞUNA ZAMAN KAYBI
  Hasan P.
  Hasan P.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  0,5
  8 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Sakın sakın bu filme gidip vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın. Büyük oyuncuların arkasında, bilindik hikayeden çok farklı, anlaşılmaz, karmaşık, sıkıcı bir film. Sıkıntıdan çıkmamak için zor tuttuk kendimizi.
  Mehmet Emin K.
  Mehmet Emin K.

  Takip Et! 3 Takipçi 3 Eleştirisini Oku

  0,5
  6 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Boşa giden 2.5 saat film berbat ötesi idi. Hz. Nuh bir kere bir Canavar gibi gösterilmiş Kabile bile nimet okutacak kadar kötü bir karakter ıca film berbat ötesi sıkıcı idi hiç tavsiye etmem.
  Ibrahim Y.
  Ibrahim Y.

  Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

  0,5
  4 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  bir peygamberin adam öldürdüğünü ve içki içtiğini bu filmde gördüş olduğum en kötü film :S
  ryntyntyn
  ryntyntyn

  Takip Et! 1 Takipçi 5 Eleştirisini Oku

  0,5
  6 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Filmin beş para etmez olduğunu ve neden böyle düşündüğümü yazacaktım ama benden önce yorum yazan arkadaşlar sağolsunlar, duygularıma tercüman olmuşlar!!
  Doğukan B.
  Doğukan B.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  0,5
  4 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  kesinlikle çok kötü bir film. cok saçma bi senaryo. Peygamberimizin ismini kullanarak böyle saçma sapan bi film yapılmasını kınıyorum
  morpheus
  morpheus

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  6 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Tek kelimeyle rezalet!!! Son zamanlarda izlediğim en kötü film. Cosmos belgeselinde bile daha çok görsel efekt var. Verdiğim paraya acıyorum.
  beyaz a.
  beyaz a.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  11 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  kesinlikle gitmeyin. boşa geçen zaman... Nuh peygamberle bir alakası yok sadece tufan gerçek ama tufandan kurtulanlar bile doğru değil ! gerçeklikle dinle alakası yok.
  Turan C.
  Turan C.

  Takip Et! 8 Takipçi Eleştirisini Oku

  0,5
  23 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  dinimizle alkası olmayan saçma bir senaryo üzerine kurulmuş bir film. aslında dinimizi karalamak için'de yapılmış olabilir. kesinlikle izlemeyin
  Feyyaz Fs
  Feyyaz Fs

  Takip Et! 8 Takipçi Eleştirisini Oku

  1,0
  6 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Filmi çok büyük ümitle bekliyordum özellikle Müslüman ülkelerde yasaklanınca parayı çıkartmak için TR de iyi bi reklam yapıldı ama Nuh peygamberi ruh hastası bir şarapçı yapmalarını bir kenara bırakalım film gerçekten berbattı :/
  Recep T.
  Recep T.

  Takip Et! 5 Takipçi Eleştirisini Oku

  1,0
  8 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Filmi neden 3D yapmislar anlamiyorum Hic efekt yoktu. Konu havada kaliyo. Olmamis bence...
  H Nur G.
  H Nur G.

  Takip Et! 3 Takipçi Eleştirisini Oku

  0,5
  10 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Bİr İlahiyatçı olarak şunu söyleyebilirim ki ne Hristiyan ne Yahudi nede İslami kaynaklarla uyuşmuyor senaryo. Bence abartıyorlar diyenler kaynakları bilmiyordur. Eğer tarihi bir film yapacaksan gerçeklerle uyuşmalı senaryo. İnanan inanmaya herkes ölüyor Tanrı bizi yok etmek istiyor Nuh yüzünden yok edemiyor. İlkel bir insan figürü.. Rusell Crowe için gitmiştim ama yazık oldu. Bazı ülkelerde yasaklanmış peygamberin yüzü gösteriliyor diye. KEşke sadece tek sorun bu olsa !!!
  Aagökce U.
  Aagökce U.

  Takip Et! 2 Takipçi 2 Eleştirisini Oku

  0,5
  9 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Tek kelimeyle ğime zamanıma parama yazık diyorum.
  Büşra G.
  Büşra G.

  Takip Et! 2 Takipçi Eleştirisini Oku

  0,5
  8 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Konusunu semavi dinden alan bir film olması gerçekten ilgi çekici ve zor bir iş olduğunu gösteriyor. Ama herşeyi bir kenara bırakırsak film çok havada kalıyor. Ne yani bu kadar mı? Bitti? Bunca insan öldü ve sonuç sıfır mı sorusunu aklıma getiriyor.
  Harun A.
  Harun A.

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  1,0
  9 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Öncelikle filmin Hz Nuh ile bir alakasi yok. Detaylarina gidersek eğer Bir peygamberin vazifesi irşat ve tebigdir. İnsanlardan kaçan bir peygamber olamaz. Film bu şekilde saçma sapan şeylerle dolu. Film 3D olmasına rağmen fazla bir görselliğe sahip değildi. Dahasida filmde Allah Hz Nuh'a çocukları bebekleri öldürmesini vahyediyorki Acikca bir sapkinliktir bu. Dahasida Hz nuh şarap içiyor ayyaş dolasiyr bu da çok saçma. Dahasi Hz Nuhun karisi ve kenan adındaki oğlu gemiye bilmeyerek helak olmuşlardır filmde ise Hz nuh kari ve cocuklariyla mutlu bir şekilde son buluyor. Basili film bitsede ciksak diye bekledigim ender sikildigim saçma bir film. Paranizi boşa harcamyin. spoiler:
  Yusuf T.
  Yusuf T.

  Takip Et! 8 Eleştirisini Oku

  0,5
  13 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Müslüman olarak değerlendirmeyin bi alakası yok çünkü. Film bir adam selden ailesini kurtarmak için gemi yapıyor. Filmde fazla illuminati var. Dünya ilk hali hayvanlarla daha güzel o yüzden insanlık yok edilmeli diyor filmde yapımcısı hayvanların kendinden serefli olduğunun fark etmiş herhalde. inanmayan insanda gemiye kaçak biniyor ayrıca. sahilde içki içip çırılçıplak yatıyor adam bune rezillik ona inanan bir kişi bile yok batının inandığı hiç bir değer yok paradan başka bir kez daha gördük
  VGA
  VGA

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  1,0
  12 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Büyük bir hevesle oturduğum koltuktan 25dakika içinde yanlış bir seçim yaptığımı farkettim. Bir kere filmin 3D olmasına gerek yok, öyle bir sahne yok. Boşuna göz yorgunluğu. Filmin özeti yönetmen yüzüklerin efendisi filminden sonra ucuza 5 kişi ile ne yapsam demiş bu filmi çekmiş. Tek kelime ile yazık.
  janef O.
  janef O.

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  1,0
  4 Mayıs 2014 tarihinde eklendi
  Uzun zamandır izlediğim en kötü film,görsel şölen beklentisi icinde gitmemem rağmen , tamamen saçma ve yer yer ığrenç görüntüler iceriyor. Saķın ha gitmeyin, paraniza ve zamaniniza yazik.
  Merve Nur S.
  Merve Nur S.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  14 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  Keske bizim ulkemizdede yasaklı olsaymıs..bir Müslüman Türk ulkesi olarak buna nasil izin veriyolar diye düşünmeden geçemiyorum..icinde her türlü sapiksi dusunceyi barındıran bir film.. icinde subliminal mesajlar yerlestirilmis evrim teorisine inaniş var ve en sonunda da Hz. Nuh u şarapçiya bir kesime hitap ettigi belli. Ama asıl sıkıntı Hz. Nuh ve gemisi hakkinda hicbir bilgisi olmayan insanlar arasinda bu saçma senaryoya inananacak olan kişilerin de olması..
  zirve212
  zirve212

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  1,0
  5 Nisan 2014 tarihinde eklendi
  hayal kırıklığı yaşadığım filmlerden biri. nuh karakteri berbat, film yapımcıları nuhun hayatı ile ilgili hiçmi araştırma yapmamış nuh bir canavar olarak gösterilmiş. kabil'e rahmet okutan cinsten. boşa giden 2 buçuk saat hiç tavsiye etmem baştan sona saçmalıklar silsilesi.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top