Beyazperdem
Mumya
Ortalama puan
2,3
5 yayın
  • Habertürk
  • Hurriyet
  • Sözcü
  • Arka Pencere
  • Birgün

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

5 Basın Eleştirisi

Habertürk

Mehmet Açar

Sonuçta, seyirci daha önce gişede ne tür mumya filmlerini “ödüllendirmişse” burada da bir benzeri yapılıyor. Kendi adıma “Mumya”da ilgiye değer bir şey bulduğumu söyleyemem. Yüksek prodüksiyon kalitesi, hızlı temposu ve özel efektleriyle oyalayıcı ve gösterişli bir film belki; ama daha ötesini beklemeyin...

Eleştirinin tamamı için: Habertürk

Hurriyet

Uğur Vardan

“Bir aksiyon eğlenceliğinden özel derinlikler ya da felsefi bir bakış beklemek abartılı olabilir ama bir kez daha Ortadoğu’ya klişe bakışlar eşliğinde yaklaşmak ve yeterince ‘canlı kanlı’ kötünün bulunduğu bir dünyaya, 5 bin yıl öncesinin kötülük figürünü yeniden çağırmak biraz nafile olmuş” şeklinde hissiyatımızı belirterek, “Önümüzdeki mumya ya da mumyalara bakalım” derim... 

Eleştirinin tamamı için: Hurriyet

Sözcü

Burak Göral

Tom Cruise'u "Vampirle Görüşme"den beri böylesi bir korku/fantastik hikayenin içinde izlememiştik. Cruise gibi bir superstarın varlığı filmde başarılmak istenen karışımın da bir türlü tutturulamamasına neden  olmuş sanki.. Birçok usta senaristin elinin değmesine rağmen 1999'da izlediğimiz "Mumya" kadar eğlenceli olamıyor malesef film.

Eleştirinin tamamı için: Sözcü

Arka Pencere

Fırat Ataç

Klasikle bağlantı kurmak abesle iştigal gibi görünse de mumyanın kadın olarak tasvir edilmesi filmin en iddialı hamlesi. Ta ki karakteri seksüalize etmenin gecikmediğini görene kadar. Ölüm tanrılarıyla anlaşmalar yapan, parmak şıklatmasıyla Londra'yı yerle bir eden bir kadının, erkekleri seksiliği ile manipüle etmeye çalışmasını izlemek bayat. İnsan "Bari ritüellerde kadını rahat bıraksaydınız" diye düşünmeden edemiyor.

Eleştirinin tamamı için: Arka Pencere

Birgün

Tuğçe Madayanti Dizici

Tabii ki bir filmde Tom Cruise olunca her şey Tom Cruise ile ilgili oluyor. Filmin en büyük kozu olan, dünyanın en çok para kazandıran oyuncusu bu sefer rolüne hiç uymamış. Irak’taki Amerikan ordusunda antik eserleri koruma görevinde çalışan hırsız Nick Morton’u canlandıran Tom Cruise bu rolde de gene sadece kendi sinema personasını oynamış.

Eleştirinin tamamı için: Birgün
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top