Beyazperdem
Jumanji: Vahşi Orman
Ortalama puan
2,8
3 yayın
  • Habertürk
  • Sözcü
  • Hurriyet

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

3 Basın Eleştirisi

Habertürk

Mehmet Açar

İşin macera yanını bir yana bırakırsanız, film korkuları yenmek ve zayıflıklarla yüzleşmek üzerine bir şeyler söylemeye gayret ediyor... Bunlara aşk, arkadaşlık, empati ve takım olma duygusu da eklenebilir. Kuşkusuz tüm bunların ciddiyet ve derinlikle ele alındığı söylenemez. Karakterlerin hızla olumlu yönde değişmesi de inandırıcı değil. Ama iyimser, hafif ve sürükleyici bir macera filmi seyretmek isteyenler için iyi bir seçim olabilir.

Eleştirinin tamamı için: Habertürk

Sözcü

Burak Göral

Jake Kasdan'ın yönetmenliği kusursuz değil ama şık. Oyuncu kadrosu ise oldukça cazip. Dwayne Johnson her zamanki gibi dev bir kas yığını ama bir şekilde yine sempatik. Canlandırdıkları karakterlere kendilerine has renklerini katmayı başaran iki popüler komedi oyuncusu Kevin Hart ve Jack Black ile güzel oyuncu Karen Gillan'ın tamamladığı kadro filmi daha izlenir bir hale getiriyor.Sonuçta "Jumanji: Vahşi Orman" ait olduğu türde ortalamanın üstünde bir performans gösteren, özellikle 10 yaş üstü çocukların daha iyi anlayabileceği eğlenceli bir aile filmi.

Eleştirinin tamamı için: Sözcü

Hurriyet

Uğur Vardan

Başlarda umut vaat eden birkaç işe imza atsa da sonraları vasat komedilerle yoluna devam eden, Lawrence Kasdan’ın oğlu Jake’in yönettiği ‘Jumanji: Vahşi Orman’ (‘Jumanji: Welcome to the Jungle’), birkaç eğlenceli sahnesi, kahramanlarının devasa gergedanlar, suaygırları ve yılanlarla mücadele ettiği bölümleriyle ilgimizi çekmeye çalışıyor. Akılda kalıcı en derin esprisinin Cindy Crawford üzerinden yapılan göndermenin olduğu filmin dikkat çeken diğer yanları ise Dwayne Johnson’ın iri gövdesine rağmen naif ve cesaretten uzak bir karakteri canlandırması, keza alımlı bir genç kızın, sarsak bir bilim insanına yani Jack Black’e dönüşmesi... Ama bu dokunuşlar filmi pek kurtaramıyor. ‘Jumanji: Vahşi Orman’ ‘Indiana Joes’ tadına erişmek isteyen ama bu durumun da üstesinden gelemeyen vasat bir aksiyon-komedi olmuş...

Eleştirinin tamamı için: Hurriyet
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top