Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Fences
  Ortalama puan
  3,2
  14 Puanlama ve 6 Eleştiri
  dağılımı 6 Eleştiri notla
  1 Eleştiri
  2 Eleştiri
  2 Eleştiri
  1 Eleştiri
  0 Eleştiri
  0 Eleştiri
  Fences hakkında görüşlerin ?

  6 kullanıcı eleştirisi

  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! 2324 Takipçi 1 695 Eleştirisini Oku

  3,0
  9 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  Washington ve Davis'in oyunculuk resitali sunuyorlar. Tiyatro oyunundan uyarlanan, zaten neredeyse tiyatro gibi çekilen bir film. Ancak sıkmıyor. Filmin içine çabuk giriyorsunuz. Dönemin Amerikasına kısa bir bakış.
  Deniz O.
  Deniz O.

  Takip Et! 54 Takipçi 163 Eleştirisini Oku

  4,0
  23 Ekim 2017 tarihinde eklendi
  “Bazıları insanları dışarıda tutmak için, bazıları da içeride tutmak için çit örerler.” Eğer 60’lı veya 70’li yıllarda doğmuşsanız, zor zamanlarda bizleri dünyaya getiren ebeveynlere sahip olma şansınız yüksek. Kıtlık zamanlarda çocuk büyüten bu kişiler ya geçinme mücadelesi içindeydi ya da durumları iyi olsa da, bunu başkalarına göstermeden tutumlu bir şekilde yaşarlardı. Her iki durumda bir parça endişeli, tutumlu ebeveynler çocuklarını şımartmadan yetiştirme durumunda kaldı. Dünyanın genelinde durum çok farklı değildi. Bir çok savaş atlatan bu nesil zorlu zamanlarda hayatta kalanlardı. Kendilerini gerçekleştirmek, ne istediklerini bulmak, kendilerine vakit ayırmak, gönül eğlendirmek belki de çok azının sahip olduğu ayrıcalıklardı. Onlar bildiklerinin, elindekilerin en iyisini vermeye çalıştılar. Kimimiz minnet duyabiliriz, kimimiz şikayet edebiliriz. Ancak bugün, şu anda bu yazıyı okuyabiliyorsak, onların en önemli işi başardıkları ortadadır: Bize hayat vermişlerdir... Bir üstadın dediği gibi “çocuklarınıza yiyecek, barınak sağlayın ve yapabiliyorsanız onlara erdemli olmayı öğretin.” ... The Fences filmi, bin bir zorlukla ailesini geçindiren ancak bir o kadar da aile ilişkilerinde sıkıntı yaşayan Troy’un hikayesi: Maddi dertleri olan büyük oğlu, babasının itirazlarına rağmen sporcu olmak isteyen küçük oğlu, 18 yıllık eşi ve uzun süredir devam eden ilişkisi... Onun ilgisini, desteğini ve sevgisini arzulayan küçük oğlu ile sıkıntılar yaşayan Troy, ona yaptığı uzun bir konuşmanın arasında şunları söyler: spoiler: “Seni sevmek mi?.. Bir adam ailesine bakmakla sorumludur. Benim evimde yaşıyorsun, karnını doyuruyorum, yatağında yatıyorsun çünkü sen benim oğlumsun. Sana bakmak benim görevim, sana karşı bir sorumluluğum var, seni sevmek zorunda değilim! Şimdi, sana vermem gereken her şeyi veriyorum! Sana senin hayatını veriyorum! Şimdi hayatını biri seni seviyor mu, sevmiyor mu diye hayıflanarak geçirmeyi bırak!..” ... Yazının tamamı TuvaletKagidinaNotlar blogspot com da...
  Gonca A.
  Gonca A.

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,5
  27 Şubat 2017 tarihinde eklendi
  Denzel Washington'ın bireysel oyunculuğu harika evet ama filmde o kadar çok dialog var ki bir yerden sonra bunalıyorsunuz. Hele ilk 20 dak geçmek bilmedi.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top