Beyazperdem
Öteki Taraf
Ortalama puan
2,5
2 yayın
  • Sabah
  • Sözcü

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

2 Basın Eleştirisi

Sabah

Olkan Özyurt

Öteki Taraf, zekice hikayesiyle (ki bu noktada övgüleri The Hidden Face'in senaristleri hak ediyor) seyirci ilgisini diri tutan bir yapım. Deniz önceki filmlerinden farklı olarak aşk ve ilişkilerin karanlık yüzüne odaklanıyor. Karakterleri adeta kıskançlık, ihtiras, intikam gibi kötücül duyguların esiri olmuş. Filmin, insanın içindeki bu duyguların, dizginlenmediği zaman nelere yol açtığını göstermesi bakımından ilginç bir hikaye anlattığını söylemek gerek. Psikolojik gerilim türündeki yapım açıkçası seyirciyi avucunun içine almayı başarıyor. Deniz'in İkinci Şans'ta iyice su yüzüne çıkan yönetmenlik becerisini iyi bir şekilde kullanmasının da bunda katkısı var elbet. Deniz kendi sinema macerasında bir tür filmi çekerek yeni bir parantez açıyor. Gişe garantili formül filmi çekmek yerine, gösterildiği zaman övgüler alan bir yabancı filmi 'namuslu' bir şekilde uyarlıyor.

Eleştirinin tamamı için: Sabah

Sözcü

Burak Göral

Yine de sadece komedi filmlerine odaklanmış, farklı türden filmlere ve hikayelere kapalı gişe filmlerimiz arasında değişik duruyor "Öteki Taraf". Seyirci için farklı bir yerli film deneyimi olacaktır. Ama orijinaline daha sadık kalınsaydı ya da daha sade bir uyarlama olabilseydi, o zaman daha güzel ve etkileyici bir romantik-gerilim filmi olabilirdi.

Eleştirinin tamamı için: Sözcü
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top