Beyazperdem
Oha Diyorum
Ortalama puan
2,5
2 yayın
  • T24
  • Hurriyet

Her dergi ve gazetenin puanlama sistemi farklı olduğu için, Beyazperde, puanları 0.5 - 5 yıldız üzerinden, kendi barometresine göre vermiştir.

2 Basın Eleştirisi

T24

Atilla Dorsay

Film biraz BKM güldürüleri havasında ve skeçlerle ilerliyor. Ki bunların hemen tümü gayet tuhaf, hafiften gerçek-üstücü, görsellikle (yani küçük özel efektlerle) desteklenmiş olarak karşımıza geliyor. Ben hemen başlarda kediye bittim: Üç kahramanımız söyleşirken öylesine oynak, cilveli ve hareketli bir kedi var ki...Görmelere seza!... Sonrası da geliyor. Parmak ısırma (!), kıskanç abinin Alper’e reva gördüğü ceza (Boğaz kıyısında bir duvara gömülme işkencesi!), işeme, direksiyonda uyuma veya silecek sahneleri...

Eleştirinin tamamı için: T24

Hurriyet

Uğur Vardan

‘OHA Diyorum’, sinematografik olarak heyecan vermese de hayranları için, sevdikleri yüzlerin sürüklediği, kendilerine özgü jargonun ya da simgelerin öne çıktığı bir yapım olmuş. Sözün özü bize seslenmese de kitlesi açısından uygun bir proje olduğu açık. Filmin oyunculuk bakımından en iyi performansı ise ‘Hırsız kız’ rolündeki Zeliha Gümüş’ten geliyor.

Eleştirinin tamamı için: Hurriyet
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top