Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Çiçero
  Ortalama puan
  4,0
  277 Puanlama ve 86 Eleştiri
  dağılımı 86 Eleştiri notla
  42 Eleştiri
  17 Eleştiri
  16 Eleştiri
  5 Eleştiri
  2 Eleştiri
  4 Eleştiri
  Çiçero hakkında görüşlerin ?

  86 kullanıcı eleştirisi

  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! 20 Takipçi 188 Eleştirisini Oku

  4,0
  30 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Bundan çok değil 80 sene önce önceliği birilerinin inlerine girip,toprak bütünlüğünü sağlayıp,güya düşmanı olduğu Batı'dan 'aferin' almak için vatan evlatlarını telef etmek değil halkını barış içinde yaşatmak olan liderler,önceliği en az üç çocuk yapmaktan önce en az üç dil bilmek olan,sanatın ve bilimin her dalıyla yakından alakalı,ilim,irfan ve nezaket sahibi (belli ki teoirilerin KHK ile müfredattan çıkarılmadığı, Milli Eğitim bakanının;"Önceliğimiz yabancı dil eğitimi değil" diye açıklama yapmadığı yıllarda eğitilmiş) ülkesini (o zamanlar kimsenin iki ayyaş demediği) Gazi Paşa ve İsmet İnönü emrinde ipten alan yiğitler vardı.(Nerede şimdi o yiğitler derseniz ya kolayını yapıp beyin göçü istatistiklerine bakın ya da zor olanı seçip siz de olmayı deneyin. İnanması güç... 80 sene önce üzerinde yaşadığımız topraklar Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti idi.Ülkede Amerikan üssü,Rus füzesi,Rus santrali,baştan sona gıdadan kozmetiğe ithal mal yoktu.Hem iç hem dış politikada Amasya Genelgesindeki gibi "Milletin kaderini yine milletin azim ve kararlılığı belirliyordu." Ülke "Türk tipi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" ile değil "ulusal egemenliğe dayanan halk hükümeti" ile yönetiliyordu.Enflasyon,yoksulluk,bilumum kriminal suçlar -hele hele- cemaatler sıfıra yakın seyrediyordu. Belki şimdi ki gibi yedi düvele 25 yıllığına kiralayarak yol,köprü yapılmıyordu ama halk halinden memnundu. Dedim ya inanması zor... Ama hepsi gerçek! İnanmayan izlesin görsün!
  Jus7ic3
  Jus7ic3

  Takip Et! 1 Takipçi Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Aktif bir tarih filmleri izleyicisi olarak gerçekten bu filmi çok beğendim. Oyunculuklar gerçekten harika, mekanlar ve kıyafetler harika. Resmen o dönemi size yansıtmayı başarabilmişler. Yaşanan olayın gerçek olması, dialoglar olsun çok hoşuma gitti. Özellikle churchill,hitler ve Atatürk'ün çok kısa canlandırılıp gösterilmesi çok yerinde olmuş. Atatürk'ü gördüğümde ağlayasım geldi bukadar güzel canlandırılmış. Bu konuda en iyisi oldugunu söyleyebilirim. Sadece İsmet İnönü canlandırması iyi olmamış. Tarihteki fotoğraflara baktığımızda İnönü'nün Churchill ile çok samimi görüntüleri var. Burda daha soğuk yansıtılmış. Film gerçekten mükemmel, şiddet ile tavsiye ederim. Bu alanda daha çok Türk yapımı film yapılmasını ümit ediyorum.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 3200 Takipçi 1 386 Eleştirisini Oku

  3,0
  10 Ekim 2019 tarihinde eklendi
  Sinema ve oyunculuklar arasından eleştiremem de keşke senaryo gerçeğe uygun bir şekilde olsaydı. Tarihi açıdan karanlık kalan bir olay (finali itibariyle) bu şekilde bir finalle bitirilemez 6/10
  Mert H
  Mert H

  Takip Et! 387 Takipçi 882 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Eylül 2019 tarihinde eklendi
  Bir ajan filmi ve konunun ajanlık, casusluk ve polisiye arasında gitmesini bekliyorsanız bu film size göre değil. Erdal Beşikçioğlu hatrına sonuna kadar katlandığım, casusluktan çok bir aşk filmi. En gösterişli olması gereken sahneler -örneğin; kamplar- oldukça gösterişsiz ve basit bir şekilde işlenilmiş. Türk filmleri ile kıyaslandığında ortalamanın üzerinde ancak daha çok çalışmamız gerek.
  Amir Han
  Amir Han

  Takip Et! 128 Takipçi 452 Eleştirisini Oku

  3,5
  17 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Filmi salonda tek başına seyredince daha bir anlaşılır oluyor. Patlamış mısır yiyenlerin katur kutur ses çıkarmalarından filme insan odaklanamıyor çünkü. Film Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik gibi sempatik iki başrol oyuncunun domine ettiği bir film lakin Moyzich karakterini canlandıran Murat Garipağaoğlu'nu hem oyunculuğu hem de düzgün Almanca grameri ile onlardan rol çaldığını düşünüyorum ilk defa izlediğim bu oyuncuyu umarım yapımcılar projelerinde oynatır yeni bir karakter oyuncusu kazanırız. 2. Dünya savaşı döneminde yaşamış Arnavut kökenli İlyas Bazna'nın casusluk anılarının kurgusal biçimiyle beyazperdeye taşındığı bir film olarak karşımıza çıkıyor. Filmi beğendim fakat kötü ve iyinin ortasında bir yerde yine de Serdar Akar'ın bu tarz filmleri çekmesini ümit ediyorum sebebine gelince maalesef Türk film furyası gişe kaygılı filmlerin revaçta olduğu bir dönemden geçiyor. Oyunculuk kısmında eleştirebileceğim tek nokta oyunculuğunu çok beğendiğim Ertan Saban'ın filmde yanlış role verilmesi oldu. Wellington rolü onda çok sırıttı. Bozuk İngilizce grameri oyunculuğunu düşürdü. Makedon kökenli olduğu için filmde Arnavut kökenli birini canlandırabilirdi. Film izlenilir.
  Ankarali0606
  Ankarali0606

  Takip Et! 5 Takipçi 78 Eleştirisini Oku

  3,0
  19 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Konu güzel oyuncular iyi çekimler'de kaliteli ama Alman büyükelçiliğinde çalışan konuşurken biliyom geliyom şeklinde kelimeleri telaffuz etmesi yanlıştı aksan olurda bir Alman'ın biliyom geliyom tarzı konuşması dikkat çekiyordu onun dışında o çocuklu sahneler muhteşem duygu yüklüydü çok güzel işlenmişti ama filmde doruk noktası sadece Bulgaristan'lı sahne de vardı ilk yarısı özellikle bence sıkıcıydı ya da ben beklentiyi yüksek tuttuğum için böyle oldu onun için 3/5
  Darth Vader
  Darth Vader

  Takip Et! 2 Takipçi 54 Eleştirisini Oku

  3,0
  30 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Sahne dekorlari ve 1940 larin turkiyesi ekrana iyi yansitilmis. Cekimlerin yapildigi yerlerde arka plan cok ozentili olmus. Giysiler arabalar . Haliyle butcesi yuksek film olmus. Bunlar cok olumlu ozellikler. Ataturk sahnesinde senaryo cok asiri zorlanmis bence. Oyunculuklarin cogu ust seviyede. Cocuk oyuncular bile iyi oynamislar. Olumsuz gordugum daha iyi olabilirdi diye dusundugum noktalar sunlar. 1-haddinden cok fazla sarki ve film muzikleri var. 2- turk izleyici yapisi dusunulerek duygu yuklemesi yapmaya calisan uzun sahnelerin varligi 3- rol geregi alman ve ingiliz olanlarin anadillerini konusurken aksan eksikligi var. Ustelik bu tur konusmalar film boyunca var. Bunlarda azaltilabilirdi. 4- aksiyon eksikligi var. Bundan dolayi filmde heyecan duygusu fazla hissedilmiyor. Birde olumsuz elestiri olarak soylemiyorum ama o donemlerde ezan ne guzel anadilimizde turkce olarak okunuyordu keske turkce ezanin okundugu bir sahne koysalardi. Ama tahminimce gise reyting kaygisi ile gereksiz tartisma yaratmasin diye boyle bir sahne koymamislar. Film sadece goruntu kalitesi ve 1940 li yillarin basarili beyazperdeye aktarimi nedeniyle bile izlemeye deger ama buyuk butcesine ragmen fazla beklentiye girilmemeli.
  Kök
  Kök

  Takip Et! 1 Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  ilk kez geçmiş tarihi anlatan bir filme sinemada gittim normalde eskiyi anlatan filmleri sevmem 0 dan 2000 e kadar olan tarihe kadar teknolojik ıvırzıvırlar yoktu bu yüzden geçmişi anlatan tarih filmlerini anlamıyorum tabi bu film ne iki dünya savaşını anlatıp izleyiciyi sıkıyor nede efekt açısından kötü hikayede güzel ve bazı ingiliz ajanların dan daha iyi iş çıkartığını söyleye biliriz yine çok boş yaptım neyse özetle her şeyini kaybeden bir ajanın hayatını anlatıyor bu filmi diğer 1. 2. dünya savaşını anlatan filmlerden ayıran özelliği senaryonun doluluğu olmuş içinde hem aşk olup hemde aksiyon olan bir çok amerikan ve ingiliz filmleri var ama onlar bu kadar iyi işleyemediği için hazımsızlık yapıyor yani sürekli kırılan bir oyuncak gibi Türk yapımı diye söylemiyorum bu filme verdiğim 16 tl ye deydi o kadar güzel bir filmdi sadece hikaye olarak bakınca bile karışık anlamsız gibi görünen bir hikayeyi sonunda çok iyi anlatmışlar çok güzel bir finalle katmışlardı uçak efektleri düşündüğümden daha iyi yaptıkları içinde mutlu oldum eski Ankara sokakları nazi kıyafetleri gibi dekorlarda çok başarılıydı tek takıldığım yer hitleri oynayan kişi hitlere benzemiyordu hem tip olarak hem boy olarak
  HAtunun B
  HAtunun B

  Takip Et! 9 Takipçi 36 Eleştirisini Oku

  5,0
  31 Mart 2020 tarihinde eklendi
  Merhaba, sinema ve dizilere dair eleştri,haber ve yorumların yapılacagı kaliteli ve seviyeli 4 yıllık 140 kişilik whatsapp grubumuz vardır. katılmak isteyenler 0543 419 88 50 nolu numaradan bana ulaşabilirler. Kurallar: kufur , cinsel içerikli paylaşım, saygısızlık yasak. 20 yaşından büyük kişiler kabul edilmektedir. din siyaset ve futbol konularında konuşmak ve paylaşım yasaktır.
  Ebru B
  Ebru B

  Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Aktif bir tarih filmleri izleyicisi olarak gerçekten bu filmi çok beğendim. Oyunculuklar gerçekten harika, mekanlar ve kıyafetler harika. Resmen o dönemi size yansıtmayı başarabilmişler. Yaşanan olayın gerçek olması, dialoglar olsun çok hoşuma gitti. Zaten ERDAL BEŞİKÇİOĞLU ve BURCU BİRİCİK oyunculuklarına ve samimiyetine hayran kaldığım oyuncular burada da yine çok güzel iş çıkarmışlar.Özellikle churchill,hitler ve Atatürk'ün çok kısa canlandırılıp gösterilmesi çok yerinde olmuş. Ancak ismet inönü’nün canlandırması biraz sönük geldi .Film izlerken sıkmıyor ve zamanın nasıl geçtiğini unutup merakla bir sonraki aşamayı bekliyorsunuz . Bu alanda daha çok Türk yapımı film yapılmasını ümit ediyorum.
  Melek B
  Melek B

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  23 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Türk sinemasında son yüzyılda çekilmiş en başarılı sinema filmi. Mutlaka gidilmeli ve izlenmeli. Oyuncular, seneryo herşey çok başarılı. Festivallerde de ödül alabilecek bir film olmuş. Dönem filmi olarak da dekor ve kostüm tasarımını de çok başarılı buldum. Yönetmen ve tüm ekibin eline sağlık. Aynı ekipten yeni bir film daha izlemek de çok keyifli olur. BRAVO hepinize.
  Yasar Kemal T
  Yasar Kemal T

  Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Çiçero bu yılın unutulmayacak filmi olmuş.Serdar Akar bütün birikim ve yeni edindiği bilgileri bu filme taşımış.Cem Yılmaz,Yılmaz Erdoğan film yaptık diye dursunlar.Yaptıkları da çok büyük işlermiş gibi sürekli maddi sebeplerden dolayı erteleniyor.Onca hengamenin içinde Akar pırlanta gibi bir iş yapmış.Filmin ana konusuna denk bir bakışla da özel çocukların,Down sendromlu yavrucakların savaş dönemindeki durumunu destansı şekilde ele alıyor.Atatürk süprizi ile adeta yönetmen Türkiye yi selamlıyor.Mutlaka izleyin.Abudik gubidik zorttrik filmlerden gına geldi.Komedi filmi diye sürekli topluma aptallık angaje ediliyor.Bravo Serdar Akar.Türkiye nin çakılı kalmayan bir iki yönetmeninden birisin.
  Mert
  Mert

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  3,5
  5 Şubat 2020 tarihinde eklendi
  Kesinlikle kötü bir film değil, her türk genci izlemeli. Hatta dünyaya ihraç edebilmeliyiz bu filmi. Seçilen mekânlar, kıyafetler tarih sahnesine uygun. Oyunculuklar iyi, tarih çok iyi işlenmiş, sonda ki vurgu güzel. Kısacası filmi beğendim fakat izlerken keyif aldın mi derseniz almadım derim bunun nedeni de filmdeki amatörce çekilmiş bazı sahneler.
  emrah a
  emrah a

  Takip Et! 13 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Ocak 2020 tarihinde eklendi
  Film çok iyi. Oyunculuklar muhteşem. İzlediğim en iyi Türk yapımı film diyebilirim. Böyle işlerin Türk sinemasında artması dileğiyle emeği geçen herkese teşekkürler. İzlemek isteyenler tereddüt etmeden izlesinler.
  orkun s.
  orkun s.

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  19 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Tek kelimeyle harika. Oyunculuklar muhteşem konu güzel. Yüksek beklentiyle gittiğim bir filmden beklediğimden iyisini aldım.
  Yunus E
  Yunus E

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  20 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Muazzam bir filmdi. Serdar Akar Erdal Beşikçioğlu iş birliği kendini oldukça belli etti. İzlenmesi gereken hiç sıkmayan bir film
  Metin S A
  Metin S A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Filmi beğendim güzel olmuş oynayan kişiler ve yapımcıların ellerine emeğine sağlık diyorum yalnız Fragmanda 1943 Ankara diye yazılan ve ayna karşısında tıraş olan İlyas karakteri arkasından gelen bayan filmde yoktu yani kısaca bir tek oraya anlam veremedim... Fragmanda var filmde yok
  Sevil_Aydogan
  Sevil_Aydogan

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  31 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Film herşeyden önce bilgi içerikli, 2.dunya savasi hakkinda birsey bilmiyorsaniz gitmelisiniz. Oyuncular rollerini gayet başarılı canlandırdı. Biraz duygusallık bana fazla geldi . Muhteşem bir finalle noktalandı.. 2 defa seyredilebilecek bir film bence.. Yorumlara göz attımda yarıda bırakanlar olmuş yeterince anlayamamışlar bence ..
  ycltrm
  ycltrm

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Ocak 2019 tarihinde eklendi
  Başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik'in paylaştığı Çiçero 18 Ocak'ta seyirci ile buluştu ve https://boxofficeturkiye.com/ 'un rakamlarına göre ilk haftasını 302 bin seyirci ile 2. sırada tamamladı. Senaryosunu Meriç Aydın ve Gürkan Tanyas'ın yazdığı filmi Serdar Akar yönetti. Filmde Erdal Beşikçioğlu'nun canlandırdığı İlyas Bazna karakteri 1904 yılında Priştina'da doğan, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara'da casusluk faaliyetleri yürüten bir Kosovalı. Yazımız tarihi itibariyle baktığımızda (823 kişi puan vermiş) filmin IMDb puanı 6,6 seviyesinde oluşmuş. Filme (puan veren) izleyicinin verdiği tepki biraz karmaşık. Aritmetik ortalaması 7,0 iken, mod'un 10, median'ın ise 7 olduğu görülüyor***. Yine IMDb açısından değerlendirildiğinde; puan verenlerin 2/3'ünün 7 ve üzeri, %12'sinin ise 3 ve 3'ün altında puan verdikleri görülüyor. Puanlamada dikkat çeken diğer bir husus ise, 18 yaşın altındaki izleyicilerin filmi çok beğenmeleri, yaşlar ilerledikçe beğeninin gerilemesi. Anlaşılan o ki, seyirci keskin bir biçimde 3 ana gruba ayrılmış. Filmi mükemmel bulanlar, filmi beğenenler ve filmi kesinlikle hiç beğenmeyenler. Benim de filme verdiğim not, biraz da duygusal davranarak 9 seviyesinde oluştu. Duygusal davranmasam kaç verirdim? O zaman da notum 8 olurdu. Kanımca kesinlikle 7'nin üzerinde bir notu hak eden bir film olmuş Çiçero. Filmin oyuncu seçiminin kusursuz olduğunu söylemek mümkün. Hem Beşikçioğlu hem de Biricik'in performansları çok iyi. Kendi adıma belirteyim, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik'in dans sahneleri çok hoşuma gitti. Öykü ve senaryo açısından bakıldığında titiz bir çalışmanın yürütüldüğü çok açık. Savaşın dışında bir savaş ve casusluk filmi olan Çiçero'da; aşk, sevgi, insanlık ve tarih var. Filme getirilen eleştirilerde tarihi gerçeklere aykırılığı konu ediliyor ama filmin bir belgesel olmadığı, İlyas Bazna'nın hayatından esinlenildiği dikkate alındığında, bu açıdan yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu söylemek mümkün. Henüz izlememiş olanlar üzerinde; filmi çok beğenenlerin mi, yoksa hiç beğenmeyenlerin mi daha etkili olacağını, seyirci sayısını artırıp artıramayacağını önümüzdeki haftalarda göreceğiz. Benim size önerim, gidin ve filmi sinemada izleyin. Bunu kesinlikle hak eden bir film Çiçero. ------------------ *** Mod : En fazla sayıda verilen puan. Median: Verilen tüm puanlar küçükten büyüğe dizildiğinde sıranın ortasında kalan puan değeri.
  SE A.
  SE A.

  Takip Et! 31 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  Mutlaka izleyin tavsiye ederim. Kaliteli ve özenli bir çalışma olmuş. Ufak tefek hatalar her filmde olabilir. Filmin ruhu, enerjisi çok iyi.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top