Beyazperdem
  Çiçero
  Ortalama puan
  4,0
  174 Puanlama ve 58 Eleştiri
  52% (30 Eleştiri)
  22% (13 Eleştiri)
  14% (8 Eleştiri)
  5% (3 Eleştiri)
  2% (1 Eleştiri)
  5% (3 Eleştiri)
  Çiçero hakkında görüşlerin ?

  58 kullanıcı eleştirisi

  orkun s.
  orkun s.

  Takip Et!

  5,0
  Tek kelimeyle harika. Oyunculuklar muhteşem konu güzel. Yüksek beklentiyle gittiğim bir filmden beklediğimden iyisini aldım.
  Jus7ic3
  Jus7ic3

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Aktif bir tarih filmleri izleyicisi olarak gerçekten bu filmi çok beğendim. Oyunculuklar gerçekten harika, mekanlar ve kıyafetler harika. Resmen o dönemi size yansıtmayı başarabilmişler. Yaşanan olayın gerçek olması, dialoglar olsun çok hoşuma gitti. Özellikle churchill,hitler ve Atatürk'ün çok kısa canlandırılıp gösterilmesi çok yerinde olmuş. Atatürk'ü gördüğümde ağlayasım geldi bukadar güzel canlandırılmış. Bu konuda en iyisi oldugunu söyleyebilirim. Sadece İsmet İnönü canlandırması iyi olmamış. Tarihteki fotoğraflara baktığımızda İnönü'nün Churchill ile çok samimi görüntüleri var. Burda daha soğuk yansıtılmış. Film gerçekten mükemmel, şiddet ile tavsiye ederim. Bu alanda daha çok Türk yapımı film yapılmasını ümit ediyorum.
  Yunus E
  Yunus E

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Muazzam bir filmdi. Serdar Akar Erdal Beşikçioğlu iş birliği kendini oldukça belli etti. İzlenmesi gereken hiç sıkmayan bir film
  Yasar Kemal T
  Yasar Kemal T

  Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

  5,0
  Çiçero bu yılın unutulmayacak filmi olmuş.Serdar Akar bütün birikim ve yeni edindiği bilgileri bu filme taşımış.Cem Yılmaz,Yılmaz Erdoğan film yaptık diye dursunlar.Yaptıkları da çok büyük işlermiş gibi sürekli maddi sebeplerden dolayı erteleniyor.Onca hengamenin içinde Akar pırlanta gibi bir iş yapmış.Filmin ana konusuna denk bir bakışla da özel çocukların,Down sendromlu yavrucakların savaş dönemindeki durumunu destansı şekilde ele alıyor.Atatürk süprizi ile adeta yönetmen Türkiye yi selamlıyor.Mutlaka izleyin.Abudik gubidik zorttrik filmlerden gına geldi.Komedi filmi diye sürekli topluma aptallık angaje ediliyor.Bravo Serdar Akar.Türkiye nin çakılı kalmayan bir iki yönetmeninden birisin.
  Hmmm
  Hmmm

  Takip Et! 6 Eleştirisini Oku

  4,5
  Çok güzel bir tarihi türk filmi olmuş. Dönemi iyi yansıttığını düşünüyorum. İngilizleri oynayan oyuncuların ingilizceyi çok kötü konuştuklarını ve bunun beni rahatsız ettiğini belirtmeliyim. Almanları oynayanlar ise bir o kadar iyiydi. Bu konuda biraz daha özen gösterilmesini isterdim. Konu sürükleyici ve bir türk filmi için oldukça ilgi çekiciydi. Sinemada izlemesini şiddetle tavsiye ederim.
  Bapa S
  Bapa S

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  filim güzel kurgu senaryo gercek bir hikaye herr moysitsch almancası keske düzgün olaydı ve ilyaz barnaz neden münichte öldü merak etim
  Melek B
  Melek B

  Takip Et!

  5,0
  Türk sinemasında son yüzyılda çekilmiş en başarılı sinema filmi. Mutlaka gidilmeli ve izlenmeli. Oyuncular, seneryo herşey çok başarılı. Festivallerde de ödül alabilecek bir film olmuş. Dönem filmi olarak da dekor ve kostüm tasarımını de çok başarılı buldum. Yönetmen ve tüm ekibin eline sağlık. Aynı ekipten yeni bir film daha izlemek de çok keyifli olur. BRAVO hepinize.
  Havva A
  Havva A

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  5,0
  2.dunya savasi hakkinda bisey bilmiyorsaniz bile sadece ogrenmek icin bile gidebilirsiniz cok cok guzel filmdi.. hele sonunda gozyaslarimi tutamadim..
  Murat K.
  Murat K.

  Takip Et! 9 Takipçi 186 Eleştirisini Oku

  4,0
  Bundan çok değil 80 sene önce önceliği birilerinin inlerine girip,toprak bütünlüğünü sağlayıp,güya düşmanı olduğu Batı'dan 'aferin' almak için vatan evlatlarını telef etmek değil halkını barış içinde yaşatmak olan liderler,önceliği en az üç çocuk yapmaktan önce en az üç dil bilmek olan,sanatın ve bilimin her dalıyla yakından alakalı,ilim,irfan ve nezaket sahibi (belli ki teoirilerin KHK ile müfredattan çıkarılmadığı, Milli Eğitim bakanının;"Önceliğimiz yabancı dil eğitimi değil" diye açıklama yapmadığı yıllarda eğitilmiş) ülkesini (o zamanlar kimsenin iki ayyaş demediği) Gazi Paşa ve İsmet İnönü emrinde ipten alan yiğitler vardı.(Nerede şimdi o yiğitler derseniz ya kolayını yapıp beyin göçü istatistiklerine bakın ya da zor olanı seçip siz de olmayı deneyin. İnanması güç... 80 sene önce üzerinde yaşadığımız topraklar Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti idi.Ülkede Amerikan üssü,Rus füzesi,Rus santrali,baştan sona gıdadan kozmetiğe ithal mal yoktu.Hem iç hem dış politikada Amasya Genelgesindeki gibi "Milletin kaderini yine milletin azim ve kararlılığı belirliyordu." Ülke "Türk tipi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" ile değil "ulusal egemenliğe dayanan halk hükümeti" ile yönetiliyordu.Enflasyon,yoksulluk,bilumum kriminal suçlar -hele hele- cemaatler sıfıra yakın seyrediyordu. Belki şimdi ki gibi yedi düvele 25 yıllığına kiralayarak yol,köprü yapılmıyordu ama halk halinden memnundu. Dedim ya inanması zor... Ama hepsi gerçek! İnanmayan izlesin görsün!
  Artur A
  Artur A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Mustafa uslu filmi ve yine muhteşem. Türk sinemasına ayrı bir tad veren kişi. tek kelime ile muhteşem kötü eleştirilere kulak asmayın ve mutlaka seyredin. Harika bir film .
  SE A.
  SE A.

  Takip Et! 25 Eleştirisini Oku

  4,5
  Mutlaka izleyin tavsiye ederim. Kaliteli ve özenli bir çalışma olmuş. Ufak tefek hatalar her filmde olabilir. Filmin ruhu, enerjisi çok iyi.
  Baris A
  Baris A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,0
  Güzel ve kaliteli olmuş izlenmesini tavsiye ederim özellik ile çocukların bölümü dokunakliydi başarılarının devamını dilerim ekip de iyi ve başarılı
  Ankaralı0606
  Ankaralı0606

  Takip Et! 5 Takipçi 57 Eleştirisini Oku

  3,0
  Konu güzel oyuncular iyi çekimler'de kaliteli ama Alman büyükelçiliğinde çalışan konuşurken biliyom geliyom şeklinde kelimeleri telaffuz etmesi yanlıştı aksan olurda bir Alman'ın biliyom geliyom tarzı konuşması dikkat çekiyordu onun dışında o çocuklu sahneler muhteşem duygu yüklüydü çok güzel işlenmişti ama filmde doruk noktası sadece Bulgaristan'lı sahne de vardı ilk yarısı özellikle bence sıkıcıydı ya da ben beklentiyi yüksek tuttuğum için böyle oldu onun için 3/5
  Kemal T
  Kemal T

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Etkileyici. Türk sineması gelişiyor ve bu benim gibi vatanseverlerin gururunu kabartıyor. Film gerçeklere dayanıyor ve bizim böyle nice hikayemiz var. Devamının gelmesi ümidi ile.
  Metin S A
  Metin S A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  3,5
  Filmi beğendim güzel olmuş oynayan kişiler ve yapımcıların ellerine emeğine sağlık diyorum yalnız Fragmanda 1943 Ankara diye yazılan ve ayna karşısında tıraş olan İlyas karakteri arkasından gelen bayan filmde yoktu yani kısaca bir tek oraya anlam veremedim... Fragmanda var filmde yok
  Burcu A
  Burcu A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Süper film tüm oyuncular muhteşemdi.uzun bir aradan sonra büyük bir zevkle izlediğim dönem filmiydi.Mustafa Kemal Atatürk sahnesi muhteşemdi ağladım uzuldum resmen filmi yaşadım.emegi geçen tüm oyunculara teker teker teşekkür ederim.
  Metehan K
  Metehan K

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  5,0
  Film kesinlikle çok güzeldi, konu itibariyle hem sürükleyici hem de gerçek hayattan kurgulandığı için daha da dikkat çekiyor. Bir şeyler söylemek isterdim ancak spoiler vermek istemiyorum, filmden çıktıktan sonra 2 saat arkadaşlarla film üzerine konuştuk, muhteşemdin ÇİÇERO
  ycltrm
  ycltrm

  Takip Et! 17 Eleştirisini Oku

  4,5
  Başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik'in paylaştığı Çiçero 18 Ocak'ta seyirci ile buluştu ve https://boxofficeturkiye.com/ 'un rakamlarına göre ilk haftasını 302 bin seyirci ile 2. sırada tamamladı. Senaryosunu Meriç Aydın ve Gürkan Tanyas'ın yazdığı filmi Serdar Akar yönetti. Filmde Erdal Beşikçioğlu'nun canlandırdığı İlyas Bazna karakteri 1904 yılında Priştina'da doğan, 2. Dünya Savaşı sırasında Ankara'da casusluk faaliyetleri yürüten bir Kosovalı. Yazımız tarihi itibariyle baktığımızda (823 kişi puan vermiş) filmin IMDb puanı 6,6 seviyesinde oluşmuş. Filme (puan veren) izleyicinin verdiği tepki biraz karmaşık. Aritmetik ortalaması 7,0 iken, mod'un 10, median'ın ise 7 olduğu görülüyor***. Yine IMDb açısından değerlendirildiğinde; puan verenlerin 2/3'ünün 7 ve üzeri, %12'sinin ise 3 ve 3'ün altında puan verdikleri görülüyor. Puanlamada dikkat çeken diğer bir husus ise, 18 yaşın altındaki izleyicilerin filmi çok beğenmeleri, yaşlar ilerledikçe beğeninin gerilemesi. Anlaşılan o ki, seyirci keskin bir biçimde 3 ana gruba ayrılmış. Filmi mükemmel bulanlar, filmi beğenenler ve filmi kesinlikle hiç beğenmeyenler. Benim de filme verdiğim not, biraz da duygusal davranarak 9 seviyesinde oluştu. Duygusal davranmasam kaç verirdim? O zaman da notum 8 olurdu. Kanımca kesinlikle 7'nin üzerinde bir notu hak eden bir film olmuş Çiçero. Filmin oyuncu seçiminin kusursuz olduğunu söylemek mümkün. Hem Beşikçioğlu hem de Biricik'in performansları çok iyi. Kendi adıma belirteyim, Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik'in dans sahneleri çok hoşuma gitti. Öykü ve senaryo açısından bakıldığında titiz bir çalışmanın yürütüldüğü çok açık. Savaşın dışında bir savaş ve casusluk filmi olan Çiçero'da; aşk, sevgi, insanlık ve tarih var. Filme getirilen eleştirilerde tarihi gerçeklere aykırılığı konu ediliyor ama filmin bir belgesel olmadığı, İlyas Bazna'nın hayatından esinlenildiği dikkate alındığında, bu açıdan yapılan eleştirilerin yersiz olduğunu söylemek mümkün. Henüz izlememiş olanlar üzerinde; filmi çok beğenenlerin mi, yoksa hiç beğenmeyenlerin mi daha etkili olacağını, seyirci sayısını artırıp artıramayacağını önümüzdeki haftalarda göreceğiz. Benim size önerim, gidin ve filmi sinemada izleyin. Bunu kesinlikle hak eden bir film Çiçero. ------------------ *** Mod : En fazla sayıda verilen puan. Median: Verilen tüm puanlar küçükten büyüğe dizildiğinde sıranın ortasında kalan puan değeri.
  Vedat A
  Vedat A

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  0,5
  Bir film anca bu kadar berbat olabilir yazık bedava olsa izlenmez boşa zaman kaybı saçma sapan ilerliyor film
  Darth Vader
  Darth Vader

  Takip Et! 2 Takipçi 52 Eleştirisini Oku

  3,0
  Sahne dekorlari ve 1940 larin turkiyesi ekrana iyi yansitilmis. Cekimlerin yapildigi yerlerde arka plan cok ozentili olmus. Giysiler arabalar . Haliyle butcesi yuksek film olmus. Bunlar cok olumlu ozellikler. Ataturk sahnesinde senaryo cok asiri zorlanmis bence. Oyunculuklarin cogu ust seviyede. Cocuk oyuncular bile iyi oynamislar. Olumsuz gordugum daha iyi olabilirdi diye dusundugum noktalar sunlar. 1-haddinden cok fazla sarki ve film muzikleri var. 2- turk izleyici yapisi dusunulerek duygu yuklemesi yapmaya calisan uzun sahnelerin varligi 3- rol geregi alman ve ingiliz olanlarin anadillerini konusurken aksan eksikligi var. Ustelik bu tur konusmalar film boyunca var. Bunlarda azaltilabilirdi. 4- aksiyon eksikligi var. Bundan dolayi filmde heyecan duygusu fazla hissedilmiyor. Birde olumsuz elestiri olarak soylemiyorum ama o donemlerde ezan ne guzel anadilimizde turkce olarak okunuyordu keske turkce ezanin okundugu bir sahne koysalardi. Ama tahminimce gise reyting kaygisi ile gereksiz tartisma yaratmasin diye boyle bir sahne koymamislar. Film sadece goruntu kalitesi ve 1940 li yillarin basarili beyazperdeye aktarimi nedeniyle bile izlemeye deger ama buyuk butcesine ragmen fazla beklentiye girilmemeli.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top