Beyazperdem
Çiçero
Ortalama puan
4,0
153 Puanlama ve 54 Eleştiri
48% (26 Eleştiri)
24% (13 Eleştiri)
15% (8 Eleştiri)
6% (3 Eleştiri)
2% (1 Eleştiri)
6% (3 Eleştiri)
Çiçero hakkında görüşlerin ?

54 kullanıcı eleştirisi

Habibe C.

Takip Et! Eleştirisini Oku

3,0
25.01.2019 tarihinde eklendi
Film sürükleyici ve güzeldi ama 1945 yılında başlayan 2. dünya savaşı esnasında Atatürk sahnesi ni pek bağlayamadm ama cok öncesnden bahsedıodu herae
Amir Han

Takip Et! 11 Takipçi 436 Eleştirisini Oku

3,5
17.02.2019 tarihinde eklendi
Filmi salonda tek başına seyredince daha bir anlaşılır oluyor. Patlamış mısır yiyenlerin katur kutur ses çıkarmalarından filme insan odaklanamıyor çünkü. Film Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik gibi sempatik iki başrol oyuncunun domine ettiği bir film lakin Moyzich karakterini canlandıran Murat Garipağaoğlu'nu hem oyunculuğu hem de düzgün Almanca grameri ile onlardan rol çaldığını düşünüyorum ilk defa izlediğim bu oyuncuyu umarım yapımcılar projelerinde oynatır yeni bir karakter oyuncusu kazanırız. 2. Dünya savaşı döneminde yaşamış Arnavut kökenli İlyas Bazna'nın casusluk anılarının kurgusal biçimiyle beyazperdeye taşındığı bir film olarak karşımıza çıkıyor. Filmi beğendim fakat kötü ve iyinin ortasında bir yerde yine de Serdar Akar'ın bu tarz filmleri çekmesini ümit ediyorum sebebine gelince maalesef Türk film furyası gişe kaygılı filmlerin revaçta olduğu bir dönemden geçiyor. Oyunculuk kısmında eleştirebileceğim tek nokta oyunculuğunu çok beğendiğim Ertan Saban'ın filmde yanlış role verilmesi oldu. Wellington rolü onda çok sırıttı. Bozuk İngilizce grameri oyunculuğunu düşürdü. Makedon kökenli olduğu için filmde Arnavut kökenli birini canlandırabilirdi. Film izlenilir.
Bilge K

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
10.02.2019 tarihinde eklendi
Türk sineması için güzel ve farklı bir yöne atılmış cesur bir adım. Ancak Burcu Biricik sanırım evli olduğundan sevgili olduğu sahneleri kendini vererek oynayamamış. Bir de filmin sonralarına doğru geçişler biraz beklentinin altında kalmış.
Soner E

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
9.02.2019 tarihinde eklendi
Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu fazla söze gerek yok. Kurgu senorya akıcılık çekim kalitesi standartlar üstü
Sinan A

Takip Et! 2 Eleştirisini Oku

5,0
5.02.2019 tarihinde eklendi
Cidden mükemmel bir film özellikle Erdal Beşikçioğlu mükemmel oynamış. Oyuncular ve yapım ekibine sonsuz teşekkürler
Raíz

Takip Et! 1 Takipçi 47 Eleştirisini Oku

5,0
3.02.2019 tarihinde eklendi
ilk kez geçmiş tarihi anlatan bir filme sinemada gittim normalde eskiyi anlatan filmleri sevmem 0 dan 2000 e kadar olan tarihe kadar teknolojik ıvırzıvırlar yoktu bu yüzden geçmişi anlatan tarih filmlerini anlamıyorum tabi bu film ne iki dünya savaşını anlatıp izleyiciyi sıkıyor nede efekt açısından kötü hikayede güzel ve bazı ingiliz ajanların dan daha iyi iş çıkartığını söyleye biliriz yine çok boş yaptım neyse özetle her şeyini kaybeden bir ajanın hayatını anlatıyor bu filmi diğer 1. 2. dünya savaşını anlatan filmlerden ayıran özelliği senaryonun doluluğu olmuş içinde hem aşk olup hemde aksiyon olan bir çok amerikan ve ingiliz filmleri var ama onlar bu kadar iyi işleyemediği için hazımsızlık yapıyor yani sürekli kırılan bir oyuncak gibi Türk yapımı diye söylemiyorum bu filme verdiğim 16 tl ye deydi o kadar güzel bir filmdi sadece hikaye olarak bakınca bile karışık anlamsız gibi görünen bir hikayeyi sonunda çok iyi anlatmışlar çok güzel bir finalle katmışlardı uçak efektleri düşündüğümden daha iyi yaptıkları içinde mutlu oldum eski Ankara sokakları nazi kıyafetleri gibi dekorlarda çok başarılıydı tek takıldığım yer hitleri oynayan kişi hitlere benzemiyordu hem tip olarak hem boy olarak
SE A.

Takip Et! 24 Eleştirisini Oku

4,5
3.02.2019 tarihinde eklendi
Mutlaka izleyin tavsiye ederim. Kaliteli ve özenli bir çalışma olmuş. Ufak tefek hatalar her filmde olabilir. Filmin ruhu, enerjisi çok iyi.
Nilay A

Takip Et! Eleştirisini Oku

1,5
3.02.2019 tarihinde eklendi
Heyecanla beklediğim bir filmdi fakat bugün gittim yarıda çıktım. Erdal beşikçioğlu ve burcu biricik sevdiğim iki aktör fakat ilk başladığı anda kurgu kopuktu. Burcu biricik’e o rol eğreti durmuş konuşmalar oturmamış. Erdal beşikçioglu aynı şekilde. Playbackler ise konuşmalar arkadan geliyor ağız oynaması sonradan,ister istemez takılıyor insan her şeyi en iyisiyle bekliyor. Efektler keza çok kötüydü, filmin efektleri görselleri işleyişi olmamışsa konu istediği kadar güzel olsun yarısında insan çıkıyor.
Geekformers T

Takip Et! 5 Eleştirisini Oku

4,0
2.02.2019 tarihinde eklendi
Çiçeroyu daha yeni izledim fiim bazı hatalarına rağmen beni kendine çekti eski liderleri paşaları görmek sevindirdi filmde naziler ingilizler ve türkler arasında geçmeside iyidi ama ingilizce dublajlar kötü olmuştu ağızlar tutuyordu ama öyle bir sahne vardı ki sonra beni benden aldı neden mi çünkü ATATÜRK VARDI.
Fatmanur

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

5,0
2.02.2019 tarihinde eklendi
TEK KELİMEYLE "EFSANE" OLMUŞ.Ülkede son zamanda görmek istediğimiz, gözlerin aradığı türden bir yapım.Gerçekten kaliteli,izleyin mutlaka.Geçişleri olsun,filmin akışı olsun çoğu şey mükemmel ayarlanmış.En güzeliyse sonunu bağlamalarıydı.Yapılan yorumlardan bu kadar kolay mı ajanlık denilmesine yönelik ise şunları söylemek mümkün,bu bir film ort iki saatte tüm akışı anlatmalı yani illaki bazı şeyler aceleyle gösterilecekti çok doğal
YavuzFurkan

Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

2,0
2.02.2019 tarihinde eklendi
Film, cast açısından mükemmeldi. Öncelikle bunu söylemekle başlamak istiyorum. Ancak konusu ve mahiyeti bağlamında zannediyorum herkeste olduğu gibi bende de muazzam bir beklenti oluşturdu. Filmin sonunda diyebildiğim tek şey "yakışmadı" oldu. Bu cast ve bu konu ile hollywood'a taş çıkartılacak bir film yapılabilirdi ancak sadece taş çıkartılmış, film unutulmuş. Senaryo ve kurgu bu kadar kötü olabilirdi. Müthiş bir ajan hikayesi bu kadar berbat edilebilirdi.
Artur A

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
2.02.2019 tarihinde eklendi
Mustafa uslu filmi ve yine muhteşem. Türk sinemasına ayrı bir tad veren kişi. tek kelime ile muhteşem kötü eleştirilere kulak asmayın ve mutlaka seyredin. Harika bir film .
Hakan K.

Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

2,0
2.02.2019 tarihinde eklendi
2. Dünya savaşı yılları. Ekmek karneyle. Ama film başka ülkede geçiyor sanki... Filmi Filiz Akın'in Ankara Ekspresi filmiyle karşılaştırabiliriz. Teknik olarak iyi. Zaman zaman 1 martta vizyona girecek başka bir filmin afişi gözümüze sokuldu. Duvarlara onu asmışlar. Eğlence hayatı süper. O yılları anlatanlar bana böyle anlatmamıştı. Bir terslik var. Gerçeği yansıtmayan bir atmosfer. Gaz odası sahnesi tam komedi.Keşke biraz araştırsalardı. Atatürk süper olmuş... Seyretmeye değmez. Senenin en başarısız filmlerinden.
Sinemakurdu

Takip Et! 7 Eleştirisini Oku

3,0
1.02.2019 tarihinde eklendi
Erdal Beşikcioğlu ile Burcu Biricik'in filmdeki performanslarını bir şekilde filtreleyerek izleyebilirseniz izleyin. Film güzel, hem 2.Dünya Savaş'ının muazzam komplo ve çetrefilli olaylar ile geçen arka planındaki düzinelerce olayın bir açıdan akışını ve o dönemin zorlu atmosferini yansıtabiliyor. Ancak ana karakterlerin oyunculuklarında zamanının atmosferine adaptasyonu ben göremedim. Burcu Biricik zaten daha yeni parlamakta olan bir sanatçı. Kaç tane role büründü ki hemen böyle büyük bütçeli filme kendini adapte etti? Yetersiz kalmış. Erdal Beşikcioğlu ise, kimi yerde hakkını vere vere rolün yükünü sırtlamış olmasına rağmen sahnelerin pek azında sanki "BehzatÇ" ruhundan kaçamamış gibi bir izlenim bıraktı bende. Eğer tarihsel olaylara ilginiz varsa kesinlikle izleyin, Burcu Biricik için gidecekseniz pek süpriz beklemeyin, Erdal Beşikcioğlu için gidiyorsanız birkaç sahne dışında izlenmeyi hak ediyor diyeceksiniz İyi seyirler.
Hilal A

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
1.02.2019 tarihinde eklendi
Kesinlikle izlenmesi gereken 2. Dünya Savaşı filmlerinden biri.Çekimler,kostümler,müzik ve senaryoyu beğendim.Beşikçioğlu ve Biricik yine oyunculukları ile göz dolduruyor.Gerçek hayat hikayesi çok güzel canlandırılmış.Çiçero'nun Çankaya Köşkünde askerliğinin bir kısmını yaptığı bilgisi ile Atatürk sahnesi güzel bağlanmış.İyi para harcanmış ,güzel bir film.Emeği geçen tüm ekibe teşekkürler.
Sevil_Aydogan

Takip Et! Eleştirisini Oku

4,0
31.01.2019 tarihinde eklendi
Film herşeyden önce bilgi içerikli, 2.dunya savasi hakkinda birsey bilmiyorsaniz gitmelisiniz. Oyuncular rollerini gayet başarılı canlandırdı. Biraz duygusallık bana fazla geldi . Muhteşem bir finalle noktalandı.. 2 defa seyredilebilecek bir film bence.. Yorumlara göz attımda yarıda bırakanlar olmuş yeterince anlayamamışlar bence ..
Yigit D

Takip Et! Eleştirisini Oku

5,0
31.01.2019 tarihinde eklendi
FİLM ÇOK GÜZEL SÜPER FİLMİ YARIDA BIRAKMAYIN İZLEYİN.ANLARSINIZ FİLMİ YARIDA BIRAKANLAR ANLAMAYANLARDIR
Darth Vader

Takip Et! 2 Takipçi 43 Eleştirisini Oku

3,0
30.01.2019 tarihinde eklendi
Sahne dekorlari ve 1940 larin turkiyesi ekrana iyi yansitilmis. Cekimlerin yapildigi yerlerde arka plan cok ozentili olmus. Giysiler arabalar . Haliyle butcesi yuksek film olmus. Bunlar cok olumlu ozellikler. Ataturk sahnesinde senaryo cok asiri zorlanmis bence. Oyunculuklarin cogu ust seviyede. Cocuk oyuncular bile iyi oynamislar. Olumsuz gordugum daha iyi olabilirdi diye dusundugum noktalar sunlar. 1-haddinden cok fazla sarki ve film muzikleri var. 2- turk izleyici yapisi dusunulerek duygu yuklemesi yapmaya calisan uzun sahnelerin varligi 3- rol geregi alman ve ingiliz olanlarin anadillerini konusurken aksan eksikligi var. Ustelik bu tur konusmalar film boyunca var. Bunlarda azaltilabilirdi. 4- aksiyon eksikligi var. Bundan dolayi filmde heyecan duygusu fazla hissedilmiyor. Birde olumsuz elestiri olarak soylemiyorum ama o donemlerde ezan ne guzel anadilimizde turkce olarak okunuyordu keske turkce ezanin okundugu bir sahne koysalardi. Ama tahminimce gise reyting kaygisi ile gereksiz tartisma yaratmasin diye boyle bir sahne koymamislar. Film sadece goruntu kalitesi ve 1940 li yillarin basarili beyazperdeye aktarimi nedeniyle bile izlemeye deger ama buyuk butcesine ragmen fazla beklentiye girilmemeli.
Murat K.

Takip Et! 8 Takipçi 184 Eleştirisini Oku

4,0
30.01.2019 tarihinde eklendi
Bundan çok değil 80 sene önce önceliği birilerinin inlerine girip,toprak bütünlüğünü sağlayıp,güya düşmanı olduğu Batı'dan 'aferin' almak için vatan evlatlarını telef etmek değil halkını barış içinde yaşatmak olan liderler,önceliği en az üç çocuk yapmaktan önce en az üç dil bilmek olan,sanatın ve bilimin her dalıyla yakından alakalı,ilim,irfan ve nezaket sahibi (belli ki teoirilerin KHK ile müfredattan çıkarılmadığı, Milli Eğitim bakanının;"Önceliğimiz yabancı dil eğitimi değil" diye açıklama yapmadığı yıllarda eğitilmiş) ülkesini (o zamanlar kimsenin iki ayyaş demediği) Gazi Paşa ve İsmet İnönü emrinde ipten alan yiğitler vardı.(Nerede şimdi o yiğitler derseniz ya kolayını yapıp beyin göçü istatistiklerine bakın ya da zor olanı seçip siz de olmayı deneyin. İnanması güç... 80 sene önce üzerinde yaşadığımız topraklar Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti idi.Ülkede Amerikan üssü,Rus füzesi,Rus santrali,baştan sona gıdadan kozmetiğe ithal mal yoktu.Hem iç hem dış politikada Amasya Genelgesindeki gibi "Milletin kaderini yine milletin azim ve kararlılığı belirliyordu." Ülke "Türk tipi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" ile değil "ulusal egemenliğe dayanan halk hükümeti" ile yönetiliyordu.Enflasyon,yoksulluk,bilumum kriminal suçlar -hele hele- cemaatler sıfıra yakın seyrediyordu. Belki şimdi ki gibi yedi düvele 25 yıllığına kiralayarak yol,köprü yapılmıyordu ama halk halinden memnundu. Dedim ya inanması zor... Ama hepsi gerçek! İnanmayan izlesin görsün!
Vedat A

Takip Et! Eleştirisini Oku

0,5
30.01.2019 tarihinde eklendi
Bir film anca bu kadar berbat olabilir yazık bedava olsa izlenmez boşa zaman kaybı saçma sapan ilerliyor film
Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
Back to Top