Beyazperdem
  Silence
  Silence
  Vizyon tarihi 21 Nisan 2017 (2s 42dk)
  Yönetmen Martin Scorsese
  Oyuncular: Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson devamı
  Tür Dram, Tarihi
  Ülke ABD, İtalya, Japonya, Meksika
  FRAGMANI İZLE
  Basın
  3,0 4 Eleştiri
  Üyeler
  3,3 9 Puanlama ve 3 Eleştiri
  Beyazperde
  3,0
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet ve Detaylar

  Film, 17. yüzyılda yaşayan iki rahibin karşılaştıkları şiddet ve baskıyı konu alıyor. Onyedinci yüzyılda Hristiyanlığı tanıtmak ve kayıp olan akıl hocaları Ferreira'yı bulmak için yola çıkan iki Cizvit papaz, Rodrigues ve Garrpe, Japonya'ya geldiklerinde şiddet ve zulümle karşı karşıya kalırlar. Katolikliğin yasadışı olduğu ve varlıklarının yasak olduğu bir dönemde Japonya'ya gelen ikilinin inancı ciddi bir teste tabi tutulacaktır...
  Filmin yönetmen koltuğunda usta yönetmen Martin Scorsese oturuyor. Filmin kadrosunda Andrew Garfield, Adam Driver, Liam Neeson, Tadanobu Asano, Issey Ogata, Ciaran Hinds, Yosuke Kubozuka ve Yoshi Oida yer alıyor.
  Dağıtımcı -
  Daha fazla
  Yapım yılı 2016
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar 6 başlık
  Bütçe 51 000 000 $
  Dil İngilizce, Japonca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Beyazperde Eleştirisi

  3,0
  Ortalama
  Silence

  Martin Scorsese, Mel Gibson’a özenirse…

  Alper Turgut
  Büyük usta Martin Scorsese, yaklaşık dört sene sonra bir film çekecek, haliyle heyecan dorukta… Çünkü seyretmesini, üstüne düşünmesini, sohbete katık etmesini ve yazıya dökmesini en sevdiğim yönetmenlerden biri o. Yaşı 75’e dayanan Martin Abi, bu kez kendisine has, seyirciyi derinden sarsmak, önce şaşırtmak ve ardından hayran bırakmak seçeneklerini, pek ciddiye almamış sanki. Koyu dindar Mel Gibson’ı dahi, yürüü be babaaaaa dedirtecek, kıskanmasına vesile olacak, direkt kiliseye koşturacak bir film çıkmış ortaya, ne yazık ki… Evet, “Silence”, söz gümüşse, sükut altındır demiyor, birkaç asırlık misyonerlik faaliyetleri aşkına, mevzuya tek taraflı bakıyor, binlerce yıllık bir kültüre sahip Japonları ise pek kolay harcıyor. Yaşayan en büyük yönetmenlerden biri o. Hiç kuşkusuz. “Taksi Şoförü”nden “Kızgın Boğa”ya, “Sıkı Dostlar”dan “Köstebek”e, “Korku Burnu”ndan “Zindan Adası”na, sinema tutku...
  Eleştirinin tamamı

  Fragmanlar

  Silence - Altyazılı Fragman 2:13
  Silence - Altyazılı Fragman
  15 577 gösterim
  Silence - Orijinal Fragman 2:13
  2 660 gösterim

  Ekstra Videolar

  Beyazperdede Bu Hafta (21 - 27 Nisan) 5:14
  Beyazperdede Bu Hafta (21 - 27 Nisan)
  1 906 gösterim
  Öneriler

  Oyuncular

  Andrew Garfield
  Rolü : Rodrigues
  Adam Driver
  Rolü : Garpe
  Liam Neeson
  Rolü : Ferreira
  Tadanobu Asano
  Rolü : Interpreter
  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  Üye eleştirisi

  Alp T.
  En popüler olumlu eleştiri

  Yazar: Alp T., Tarih: 11/03/2017

  4,5Muhteşem
  Gerçekten de uzun zamandır bilinen ve nadiren kötü bir filmi olan bir yönetmen kimdir diye sorarsanız, cevabım ...
  Devamını oku
  Engin Yüksel
  Yapılan son negatif yorum

  Yazar: Engin Yüksel, Tarih: 25/04/2017

  3,0Ortalama
  Dünyanın düz olmadığını ispatlamaya çalışan bilim insanları katlederken Kilise ve Engizisyon Mahkemeleri; ...
  Devamını oku
  Tüm üye eleştirileri
  0% (0 Eleştiri)
  33% (1 Eleştiri)
  67% (2 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  0% (0 Eleştiri)
  Silence hakkında görüşlerin ?
  3 Üye eleştirisi

  Fotoğraflar

  28 Fotoğraf

  Bunları Biliyor musunuz?

  Detaylar

  Başlangıçta Liam Neeson'ın canlandırdığı Peder Ferreira rolü için Daniel Day-Lewis düşünülüyordu fakat daha sonra yerine Neeson geçti. Lincoln(2012) filmlinde de Abraham Lincoln rolü için Neeson projeden ayrıldığında, Day-Lewis yerine geçmişti.

  Detaylar

  Proje açıklandığında başrollerde Daniel Day-Lewis, Gael Garcia Bernal ve Benicio Del Toro vardı. Daha sonra projenin gelişmesinde gecikmeler yaşandı ve bu roller için yerlerine sırasıyla Andrew Garfield, Adam Driver ve Liam Neeson geçti.

  Detaylar

  Adam Driver, rol için 22 kilo verdi. 13 kilo çekim öncesinde ve 9 kilo ise film çekimi sırasında.
  6 Başlık

  Son Haberler

  21. Yüzyılın En Güzel Sinematografileri!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  30 Aralık 2017 Cumartesi
  Hakettiği Değeri Göremeyen 15 Film!
  HABERLER - Fotoğraf & Videolar
  24 Haziran 2017 Cumartesi
  21. yüzyılın sinema şöleninde gözden kaçmış filmleri sizler için bir araya getirdik!
  Vizyondaki Filmler!
  HABERLER - Özel Dosyalar
  20 Nisan 2017 Perşembe
  Bu hafta 12 yeni film vizyona giriyor! Miraç, Kapan, Kolonya Cumhuriyeti, Maşa ve Koca Ayı ve Zer haftanın öne çıkan filmleri...
  14 Haber ve Özel Dosya

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Tüm benzer filmler

  Yorumlar

  • thegirlinsilence
   Filmin Türkiye'de ne zaman vizyona gireceğinden tam olarak emin olamadığım için daha önceden izlemiştim ve şunu söyleyebilirim, hayatımda izlediğim hiçbir filmden bu kadar etkilenmemiştim. Tabi bu insanların dünya görüşüne göre değişebilecek bir şey.
  • Zehra Can
   İsminin ağırlığında bir film olmuş. Yönetmenin filmlerini seven ve oyuncu kadrosunu beğenen biri olarak bir beklentiyle izledim. Alt yazının kötü olmasının da büyük etkisiyle bir konuda konuşulanları anlamakta zorluk çektim. Filmin çok ama çok ağır bir ilerleyişi var. Zaten ele aldığı konuda buna uygun. Kötü diyemem ama bu kadar uzun bir filmin daha etkileyici olması gerekir. Ayrıca inanılmaz örümcek adamımızın önceki (Ya da sonraki, ikisi aynı döneme denk geldi bilemeyeceğim) filminde de hristiyanlık öne çıkıyordu. Ve önceki filminde de uzak doğuyla alakalıydı. İlginç geldi bu bana. The end.
  • Z?beyde ?.
   japonların yaşadığı türlü eziyetleri ve vahşeti anlatan bir film. Bazı filmler vardır size başkalarının yaptığı kötülükleri gösterirken kendi kötülüklerini kamufle etmektir asıl amaçları. Afrika yerlilerinin beyaz adam tarafından köleleştirilmesine, Amerika kıtasındaki yerlilerin soykırıma uğratılmasına, Japonya'ya atılan atom bombalarına değinmez Hollywood pek. Bu film de böyle bir film işte. 1600lü yıllarda Japon'lar da hristiyanları katletmiştir mesajını kafanıza kazımak isteyen bir film. Avrupa'da engizisyon mahkemelerinde kadınların yakıldığını, bilim insanlarının türlü işkencelerden geçirildiğini anlatan film göremezsiniz ama Japonya'da engizisyonun ne denli acımasız olduğunu izletirler size 2.5 saat boyunca. İyi ki sinemada izlemedim dedirten filmdir bana.
  • Azizee E.
   Yorumuma Martin Scorsese ile başlıyorum. Martin, yürüyen bir zekadır. Sürekli film yapmaz ve yaptıkları da boş filmler değildir. Filmlerinin çoğu Top 250'de yer alır ve onun elinden ünlü olmuş sürüyle oyuncu vardır. Filmlerinin geneli uzun sürelidir. 3 saat izlersiniz... Silence adlı filme gelelim; Martin Scorsese'i tam olarak tanıyan ve filmlerde ayrım yapmayan dostlarım bu filmi güzel bir şekilde izler. Sıkılmayacaksınız demiyorum ama anlatılanlar ilgi çekici değil diyemiyorsunuz ya da merakınıza yenik düşmüyorsunuz. Martin de bunu planlamış. Bunun yanında Andrew, biliyoruz ki Hacksaw Ridge'da mükemmel performansı vardı.
  • Fatma L.
   17. Yüzyılda Japonya'da hristiyanlığı yaymak isteyen misyonerlerin ve onların izinden giden Japonların yaşadığı türlü eziyetleri ve vahşeti anlatan bir film. Bazı filmler vardır size başkalarının yaptığı kötülükleri gösterirken kendi kötülüklerini kamufle etmektir asıl amaçları. Afrika yerlilerinin beyaz adam tarafından köleleştirilmesine, Amerika kıtasındaki yerlilerin soykırıma uğratılmasına, Japonya'ya atılan atom bombalarına değinmez Hollywood pek. Bu film de böyle bir film işte. 1600lü yıllarda Japon'lar da hristiyanları katletmiştir mesajını kafanıza kazımak isteyen bir film. Avrupa'da engizisyon mahkemelerinde kadınların yakıldığını, bilim insanlarının türlü işkencelerden geçirildiğini anlatan film göremezsiniz ama Japonya'da engizisyonun ne denli acımasız olduğunu izletirler size 2.5 saat boyunca. İyi ki sinemada izlemedim dedirten filmdir bana.
  • G?lperi S.
   bu sıradan bi film değil arkadaşlar. Recep ivedik izlemeye gitmiyorsunuz. Film uzun diye şikayet mi edilir? yazıyor seans bilgisinde girme arkadaş sen film izleme. Film bence çok güzel bir film. Ülke ve din tarihine meraklı indanların kesinlikle izlemesini tavsiye ederim. Ancak bugün bir sinemaya gideyim güzel bir film izleyeyim havası da yok filmde. Ben yönetmenin kafasını çok beğendim hatta adam filmin sonunu belliki kısaltmak zorunda bile kalmış. dha uzunu tabii ki düşünülebilir çünkü bazı yerlerde hım bi sahne yok sanki dediği m yerlerde oldu ama olsun bu hali de güzel
  • Canela ?.
   Filmin yönetmen koltuğunda Scorsese.oyuncu kadrosunda birbirinden başarılı olan oyuncular olmasına rağmen filmin beni etkilediğini söyleyemem.süresi çok uzun bununla birlikte bir de yavaş giden bir seyir olunca izlerken sıkıldığım,zorlandığım zamanlar oldu.hiçbir akıcılık ve sürükleyicilik yok.her zevke uyacağını düşünmüyorum.izlemek isteyenlere iyi seyirler.Film 2.5 saat sürüyor gereksiz uzatılmış. Çekilen acıları yansıtmak amaçlı o sahnelerin uzatıldığını , düşünüyorum , bekledim sonuna kadar bir şey olsun diye malesef beklentimi karşılamadı . Liam , amca filmde 15 dk görünüyor zaten o da ayrı bir saçmalıktı.
  Yorumları göster
  Back to Top