Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Kan ve Şiddet Göstermeden Korkutan 10 Film
  3 Eki 2019 - 16:00
  facebook Tweet

  Korkmamız için illa ki masum birilerinden kırmızı renkli madde akmasına gerek var mı?

  Halka (2002)
  1. Halka (2002) +
  The Ring (2002), çoğumuzun çocukluk kabusu olup yorganın altından dışarıya çıkamamamıza neden olmuştur.
  Devamı...

  Korku filmi denilince aklınıza, ıssız bir yerde hafta sonu tatili yapan çılgın üniversiteliler mi geliyor? Issız bir yerde yalnız olan bu üniversitelilerin sırayla ve acımasızca öldürüleceklerini tahmin etmek hiç de zor değil. Geriye kalan tek kişinin genelde masum kız ya da yakışıklı çocuk olduğunu tahmin etmek de zor olmamalı. Önereceğimiz filmler kesinlikle bunlar değil...

  Korku filmi denilince hepimizin aklına gelen, ama korkacağımızdan emin olduğumuz için izlemekte tereddüt ettiğimiz bir diğer konuya geçebiliriz... Elinde bıçağını sallayan psikopat bir katilden kurtulmanın yolu önünde sonunda bulunacaktır. Ama gözle göremediğimiz, varlığından emin olamadığımız şeyler ya da nedenini anlayamadığımız olaylar hakkında o kadar da emin olamayız. Paranormalliğin her şeyden daha fazla korkutması kaçınılmazdır. Hem kan ve şiddet içerikli filmlerde olduğu gibi iğrenme hissi yoktur; hem de daha çok korkutur.

  Bir diğer yandan şiddet içermeyen kaliteli film bulmak da zordur. Çünkü, izleyicinin gözünde inandırıcı olması daha zordur. Bir şeyleri fazla kaçırdıklarında bütün korkutuculuğu yok olup gider. Geriye fantastik bir yapımın kalması olasıdır.

  İşte sizleri korkutacağından emin olduğumuz, kan ve şiddet içermeyen 10 korku filmi...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top