Filmleri oyla!
Beyazperdem
  “Aslan Kral” Uyarlamasından Yeni Kareler Geldi!
  28 Nis 2019 - 02:06
  facebook Tweet

  “Aslan Kral” 19 Temmuz tarihinde sinemalarımıza konuk olacak.

  “Aslan Kral” Uyarlamasından Yeni Kareler Geldi!
  1. “Aslan Kral” Uyarlamasından Yeni Kareler Geldi! +

  45 milyon dolarlık bütçesine karşılık tüm dünyada 968 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarıya imza atan sevilen animasyon filmi “Aslan Kral”ın yeni beyaz perde uyarlaması “Aslan Kral”dan yeni kareler geldi.

  Yeni uyarlamanın bol yıldızlı seslendirme kadrosunda Genç Simba'nın cesur babası Mufasa olarak James Earl Jones, Simba olarak Altın Küre ödüllü Donald Glover, Disney'in ikonik kötüsü Scar olarak Oscar adayı Chiwetel Ejiofor, sırtlan Kamari olarak Keegan-Michael Key, yaban domuzu Pumbaa olarak Seth Rogen, mirket Timon olarak Billy Eichner ve Simba'nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor. Filmin yönetmenliğini ise “Iron Man”, “Iron Man 2” ve “Kovboylar ve Uzaylılar” filmlerine imza atan ve son olarak 2016 yılında “Orman Çocuğu” ile karşımıza çıkan Emmy adayı yönetmen Jon Favreau üstleniyor.

  “Aslan Kral”, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu ediyor. Ormanın kralı olan babası Mufasa'ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar'ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa'yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir.

  “Aslan Kral” ülkemizde 19 Temmuz tarihinde gösterime girecek.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top