Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Cannes Film Festivali'nde Görmeyi Umut Ettiğimiz Filmler
  26 Mar 2020 - 15:15
  facebook Tweet

  Yılın en merak edilen filmleri Cannes'da yer alabilir.

  Peninsula
  1. Peninsula +
  Sang Ho Yeon imzalı Peninsula, Train To Busan'in devam filmi niteliğinde bir zombi temalı post apokaliptik film! Train To Busan, Cannes'da dünya prömiyerini yapmışken, Peninsula'nın yapmaması beklenemez.
  Devamı...

  Cannes Film Festivali'nin her yıl olduğu gibi bu yıl da gerçekleştirilebilmesi umut ediliyor. Ancak coronavirüs salgını işleri oldukça karıştırdı. Öncelikle Cannes yönetiminin Mayıs ayındaki festivali iptal etmeyeceği açıklanmıştı. 16 Nisan tarihinde program açıklanacak ve o güne kadar da festivalin iptaliyle ilgili fikirler tartışılacaktı. Ancak ölümlerin artmasıyla birlikte Fransa hükümetin daha etkin yöntemlere başvurdu. Alınan kararlarla birlikte 100'den fazla kişi aynı ortamda bulunmamalı. Bu durumda otomatik olarak Cannes Film Festivali'nin gerçekleştirilmesi imkansız hale geldi. Festival, yaz aylarında düzenlenmek üzere ertelemeye tabi tutuldu. O zamana kadar salgının geçip geçmeyeceği öngörülemiyor. Fransa'da salgın geçse bile farklı ülkelerden gelecek insanlar yeniden durumu fitilleyebilir.

  Tabii bizler de bu sırada yıl içerisinde duyurusu yapılan iddialı filmlerin Cannes Film Festivali'nde prömiyerlerini yapması umuduyla bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl Parasite'ı Palme d'Or'a layık gören Cannes'ın vizyonu, Parasite'ı Oscar'a taşımış ve film sinema tarihinde bir ilki başarmıştı. Bu durumda bu yılki seçkinin daha büyük beklentilerle merak edildiğini söyleyebiliriz. İşte bu yıl Cannes Film Festivali'nde görmeyi umut ettiğimiz filmler...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top