Filmleri oyla!
Beyazperdem
    Oscar'lar Sahiplerini Buldu!
    22 Şub 2015 - 23:44
    facebook Tweet

    87. Oscar ödüllerinin kazananları belli oldu!

    Merakla beklenen Oscar yarışının sonunda, kazanan isimler nihayet altın adamcıklara kavuştular. Yılın en çok beklenen sinemasal hadiseleri arasında yer alan Akademi Ödülleri bu yıl 87. defa sahiplerini buldu!

    Birbirinden kaliteli adayların yarıştığı gecenin en büyük galibi ise, Oscar'ın favorisi olan ve En İyi Yönetmen ile En İyi Film dalları başta olmak üzere toplam dört ödülü evine götüren Birdman oldu!

    Neil Patrick Harris'in sunumuyla gerçekleşen, Kodak Tiyatrosu'nda düzenlenen gecede ünlü isimlerin "kırmızı halı" performansları da en az beyazperdedekiler kadar konuşuldu! İşte 87. Oscar ödüllerinin galipleri!

    En İyi Film: Birdman

    En İyi Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu (Birdman)

    En İyi Erkek Oyuncu: Eddie Redmayne (Her Şeyin Teorisi)

    En İyi Kadın Oyuncu: Julianne Moore (Unutma Beni)

    En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: J.K. Simmons (Whiplash)

    En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Patricia Arquette (Boyhood)

    En İyi Animasyon Film: 6 Süper Kahraman

    En İyi Belgesel: Citizenfour

    Yabancı Dilde En İyi Film: Ida (Polonya)

    En İyi Özgün Senaryo: Birdman

    En İyi Uyarlama Senaryo: The Imitation Game

    En İyi Kurgu: Whiplash (Tom Cross)

    En İyi Görüntü Yönetimi: Birdman (Emmanuel Lubezki)

    En İyi Özgün Müzik: Büyük Budapeşte Oteli (Alexandre Desplat)

    En İyi Şarkı: Özgürlük Yürüyüşü - Glory (Lonnie Lynn, John Legend)

    En İyi Ses Kurgusu: Keskin Nişancı (Alan Robert Murray, Bub Asman)

    En İyi Ses Miksajı: Whiplash (Craig Mann,Ben Wilkins,Thomas Curley)

    En İyi Yapım Tasarımı: Büyük Budapeşte Oteli (Adam Stockhausen, Anna Pinnock)

    En İyi Makyaj ve Saç: Büyük Budapeşte Oteli (Frances Hannon ve Mark Coulier)

    En İyi Kostüm Tasarımı: Büyük Budapeşte Oteli (Milena Canonero)

    En İyi Görsel Efekt: Yıldızlararası (Paul J.Franklin, Andrew Lockley, Ian Hunter)

    En İyi Kısa Metrajlı Film: The Phone Call (Mat Kirkby, James Lucas)

    En İyi Kısa Metrajlı Belgesel: Crisis Hotline: Veterans Press 1 (Ellen Goosenberg Kent, Dana Perry)

    En İyi Kısa Metrajlı Animasyon: Feast (Patrick Osborne, Kristina Reed)

    Onur Ödülleri: Hayao Miyazaki, Maureen O'HaraHarry Belafonte

    facebook Tweet
    Öneriler
    Yorumlar
    • GriPiN
      Interstellar biraz daha ön plana çıkmalıydı bence .
    Yorumları göster
    Back to Top